noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

دامنه App گوگل با HTTPS پیش‌فرض برای اپلیکیشن‌ها معرفی شد

نویسنده: farnet.ir ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹ ق.ظ مشاهده: ۲۴۲ بار
دامنه App گوگل با HTTPS پیش‌فرض برای اپلیکیشن‌ها معرفی شد

دامنه App گوگل با HTTPS پیش‌فرض برای اپلیکیشن‌ها معرفی شد

دامنه App : شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما شرکت‌های مختلف فناوری برای رقابت هم که شده گاهی میلیون‌ها دلار برای ثبت یک دامنه که مربوط به محصولاتشان است هزینه می‌کنند. به عنوان مثال شرکت آمازون که شهره خاص و عام در فروش آنلاین است چندی پیش دامنه buy. را خریداری کرد و مایکروسافت هم متناسب با سرویس‌هایش دامنه‌های windows. یا xbox. را ثبت کرده است. پیرامون همین موضوع هم شرکت گوگل که چندی پیش توانست دامنه app. را با مبلغ 25 میلیون دلار ثبت کند، امروز امکان استفاده از آن را برای عموم افراد فراهم کرده است.
البته بدیهی است که با توجه به نام دامنه app.، از آن صرفاً برای بارگذاری اپلیکیشن‌ها استفاده خواهد شد. وجه تمایز این دامنه با سایر دامنه‌های سطح بالا، بهره‌مندی پیش‌فرض از سیستم رمزگذاری HTTPS است. به زبان ساده هر اپلیکیشن یا وب‌سایتی که تحت دامنه App بارگذاری شود، فارغ از سیستم مدریت محتوا به طور پیش‌فرض اطلاعاتش بر اساس پروتکل https رمزگذاری می‌شود. بدین ترتیب علاوه بر پایداری برنامه، ضریب حریم امنیت خصوصی کاربران آن نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.
 
حتی توسعه دهندگان نرم افزارهای موبایلی نیز می‌توانند از این مزایا بهره ببرند، بدون اینکه نرم افزار تحت وب داشته باشند. دامنه app. گوگل به محافظت در برابر نرم افزارهای مخرب تبلیغاتی و ردیابی توسط ISP ها و البته محافظت در برابر جاسوسی در شبکه‌های Wi-Fi باز می‌پردازد. این سرویس از فردا به طور عمومی قابل استفاده خواهد بود،

نظر خودتان را ارسال کنید