noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

خودرو هوشمند در نمایشگاه CES

نویسنده: neowin.net ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۴ ب.ظ مشاهده: ۲۰۴ بار
خودرو هوشمند در نمایشگاه CES

خودرو هوشمند در نمایشگاه CES


خودرو هوشمند : شرکت سامسونگ و هارمون (Harmon) به سختی بر روی کابین دیجیتال این شرکت کار کرده‌اند . امسال در طی نمایشگاه CES 2019 سامسونگ از پیشرفت‌هایی پرده‌برداری کرد که اکنون می‌توانیم نگاهی به آن‌ها بیاندازیم .

ces-2019-harmon-samsung-2
خودرو هوشمند

 در چند سال اخیر صاحبان وسایل نقلیه از امکانات بهتری در فضای داخل اتاق ماشین برخوردار شده‌اند . در حالی که سرگرمی همیشه بخشی از انتظارات ما از اتاق ماشین‌ها را تشکیل می‌دهد ، امنیت نیز همواره یکی از مهم‌ترین مسائل بوده و هرگز نمی‌توان گفت که وسیله‌ی نقلیه‌ای که هر روز می‌رانید به اندازه‌ی کافی و کامل از امنیت برخوردار است .

ces-2019-harmon-samsung-3
خودرو هوشمند

 بنا به چشم‌انداز سامسونگ و شرکت هارمون از آینده‌ی وسایل نقلیه، یک ماشین از شش صفحه نمایش برخوردار خواهد بود که برخی از آن‌ها اطلاعات حیاتی همانند سرعت سنج و اطلاعات حیاتی ماشین را نمایش خواهند داد و بقیه‌ی این صفحه نمایش‌ها برای سرگرمی و به عنوان یک کنسول برای کنترل برخی از ویژگی‌های اتاق ماشین مورد استفاده قرار خواهند گرفت .
 در دمویی که در نمایشگاه CES به نمایش درآمد، به جای دو آینه بغل سنتی، دو دوربین در دو طرف ماشین کار گذاشته شده‌اند که به طور بی‌وقفه تصاویر را به صفحه نمایش‌های داخلی انتقال می‌دهند .
 از نظر سامسونگ این ویژگی در محیط‌های چالش‌برانگیزتر دید بهتری در مقایسه با آینه‌های سنتی برای راننده فراهم می‌کند . 

ces-2019-harmon-samsung-4
خودرو هوشمند

 این ماشین همچنین با استفاده از سیستم نظارت بر سرنشینان (Occupant Monitoring System) خود به طور خودکار سرنشینان را تشخیص داده و تنظیمات داخلی را بر اساس ترجیحات و اولویت‌های آن کاربر یا سرنشین تنظیم خواهد کرد .
 همانگونه که ممکن است انتظار داشته باشید این سیستم در دورتادور اتاق ماشین مجهز به دوربین است‌ تا بتواند تنوعی از گونه‌های مختلف نظارت ، مانند تصویربرداری از شرایط جاده و راننده، را انجام دهد .
البته هرچند که این ایده بسیار جذاب است ، سخنگوی سامسونگ اعلام کرده که این تنها یک مفهوم پردازی بوده و بازه‌ی زمانی خاصی برای عرضه‌ی واقعی این محصول در اتومبیل‌های آینده مشخص نشده است .
 

نظر خودتان را ارسال کنید