noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

حل مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ Galaxy S9 بعد از خیس شدن

نویسنده: thedroidguy ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸ ق.ظ مشاهده: ۲۷۷ بار
حل مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ Galaxy S9 بعد از خیس شدن

Galaxy S9+ یکی از پرچمداران سامسونگ است که به خاطر داشتن صفحه نمایش 6.2 اینچی Super AMOLED معروف شده است. این دستگاه گواهینامه ی  IP68 دارد و بدنه ی آن از فریم آلومینیومی و Gorilla Glass در پشت و جلوی دستگاه ساخته شده است. پردازشگر این گوشی، Snapdragon 845 می باشد که در کنار رم 6 گیگابایتی امکان اجرای چند برنامه را در کنار هم فراهم می کند. علیرغم آن که S9+ بسیار نرم و روان کار می کند، گاهی دچار مشکل می شود. مشکلی که در این مطلب بررسی می کنیم، حل مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ Galaxy S9 است. 

سیاه شدن ال سی دی سامسونگ Galaxy S9

اگر بعد از خیس شدن گوشی، مشکل سیاه شدن ال سی دی گوشی سامسونگ Galaxy S9 برایتان پیش آمد ، امکان دارد آبی که وارد دستگاه شده مسبب این مشکل باشد. اولین کاری که باید بکنید، خارج کردن آب از دستگاه است: بدنه ی دستگاه را با یک دستمال میکروفایبر پاک کنید تا خشک شود. سیم کارت و کارت حافظه را از دستگاه خارج کنید. تلفن را در کیسه ی برنج و یا رطوبت گیر بگذارید و اجازه دهید 48 ساعت در آن بماند تا رطوبت دستگاه را جذب کند. بعد از خشک شدن دستگاه، بررسی کنید که مشکل حل شده باشد. اگر همچنان صفحه نمایش سیاه است، ادامه ی مطلب را بخوانید. 
اولین کاری که برای حل مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ باید انجام دهید، سافت ریست کردن است. به این وسیله می توان مشکلات ایجاد شده در نرم افزار را حل کرد. این کار مثل آن است که باتری را از دستگاه بیرون بیاورید. دکمه های پاور و کم کردن صدا را فشار دهید و 45 ثانیه نگه دارید. منتظر بمانید تا دستگاه ریست شود. 

امکان دارد یکی از برنامه هایی که نصب کرده اید، باعث سیاه شدن صفحه نمایش شده باشد. برای فهمیدن این مسئله باید گوشی را در حالت  Safe Mode بالا بیاورید. برای این کار،  تلفن را خاموش کنید. دکمه ی پاور را تا زمانی که صفحه ی مدل گوشی زد شود، نگه دارید. هنگامی که سامسونگ بر روی صفحه پدیدار شد، دکمه ی پاور را رها کنید. بلافاصله بعد از رها کردن دکمه ی پاور، دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید. دکمه ی کم کردن صدا را نگه دارید تا ری استارت انجام شود. هنگامی که Safe mode در گوشه ی صفحه پدیدار شد، دکمه را رها کنید. 

اگر در حالت Safe Mode مشکلی وجود نداشته باشد، مشکل به یکی از برنامه های دانلود شده مربوط می شود. برنامه ی مشکل زا را پیدا کنید و حذفش نمایید. 
قسمت Cache را پاک کنید: داده های Cache تلفن برای سرعت دادن به برنامه های مورد استفاده به کار می روند. گاهی داده های ذخیره شده معیوب می شوند و موجب به وجود آمدن مشکل در گوشی می شوند. برای این که ببینید مشکل از داده های ذخیره شده است، بهتر است آن ها را پاک کنید. برای این کار تلفن را خاموش کنید. دکمه ی بالا بردن صدا و Bixby را فشار دهید و نگه دارید؛ سپس دکمه ی پاور را بفشارید. هنگامی که لوگوی اندروید نمایان شد، همه ی دکمه ها را رها کنید. از دکمه ی کم کردن صدا استفاده کنید تا wipe cache partition را پیدا کنید. با استفاده از دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. با دکمه ی کم کردن صدا yes را پیدا کنید و با دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. بعد از پاک شدن قسمت Cache ، گزینه ی  Reboot system now مشخص می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه ری استارت شود. 

فکتوری ریست کنید : اگر هیچ کدام از روش ها موثر واقع نشد، این روش تلفن شما را به روز اول برمی گرداند. توجه داشته باشید که با فکتوری ریست کردن، همه ی داده های شما پاک می شود. دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی کم کردن صدا و دکمه ی Bixby را فشار دهید و نگه دارید، سپس دکمه ی پاور را فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که علامت سبز اندروید پدیدار شد، همه ی دکمه ها را رها کنید. چندین بار دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید تا wipe data / factory reset مشخص شود، سپس با فشردن دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. با دکمه ی کم کردن صدا Yes را مشخص کنید و. با فشردن دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. هنگامی که فرآیند ریست شدن تمام شد، Reboot system now پررنگ می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه ری استارت شود. 

ابتدا بررسی کنید که مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ Galaxy S9 برطرف شده باشد، سپس برنامه ی جدید نصب کنید. اگر مشکل برطرف نشده باشد، ایراد از سخت افزار است. در این صورت باید دستگاه را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید