noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

حسادت به دارندگان گوشی تاشو سامسونگ F900 به یک دلیل

نویسنده: sammobile.com ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ ق.ظ مشاهده: ۳۰۴ بار
حسادت به دارندگان گوشی تاشو سامسونگ F900 به یک دلیل

هنگامی که گوشی تاشو سامسونگ F900 برای اولین بار رونمایی شد، یکی از نمایندگان سم موبایل در هلند یک دستگاه فولد برای نقد و بررسی دریافت کرد. در بررسی گلکسی فولد، عنوان شد دوام باتری نسبت به +S10 به خاطر استفاده کردن از پردازشگر Snapdragon 855 خیلی بیشتر است. کارآیی بهتر پردازشگر کوالکام در گوشی پرچم دار گلکسی، کمی غافلگیر کننده بود. 

گوشی تاشو سامسونگ F900

پردازشگر  Exynos 9820 SoC استفاده شده در سری S10 یک تراشه ی 8nm است. انتظار می رفت پردازشگر Exynos 9825 7nm نوت 10 پلاس در مورد مصرف انرژی مثل پردازشگر Snapdragon 855 باشد. نوت 10 پلاس هم با یک مرتبه شارژ ساعت های زیادی کار می کند اما فولد در مصرف انرژی بهتر عمل می کند و همین امر حسادت برانگیز است. 
داشتن یک پرچم دار از سامسونگ که پردازشگر Snapdragon SoC درون خود داشته باشد، باعث حسادت میشود. از نقد و بررسی های انجام شده مشخص است که دستگاه هایی که دارای پردازشگر اسنپ دراگون هستند، کم مصرف تر هستند و دوام باتری آن ها بالاتر است. با آن که تفاوت دو پردازشگر عمده نیست اما چرا پردازشگر سامسونگ باید گران تر باشد. 
بدون شک سامسونگ با استفاده از پردازشگرهای ساخت خودش پول بیشتری به جیب می زند. اما خریداران ورژن های اسنپ دراگون حداقل به خاطر دوام باتری هم که شده، معامله ی بهتری انجام می دهند. 
گزارش های جدید نشان می دهد سامسونگ تیم توسعه دهنده ی CPU خود را در مرکز R&D  آستین تعطیل کرده و احتمالاً دیگر پردازشگرهای اگزینوس مثل سابق نخواهند بود. گفته می شود سامسونگ قصد دارد از هسته های ARM در پردازشگرش استفاده کند تا این که خودش هسته هایی را با تقلید از ARM بسازد. بنابراین کارآیی پردازشگرهای آتی اگزینوس بهبود خواهد یافت و به کارآیی پردازشگر اسنپدراگون نزدیک می شود. 
تا زمانی که این اتفاق بیفتد باید به دارندگان گوشی تاشو سامسونگ F900 حسادت کرد. تنها چیزی که می تواند به کسانی که فولد ندارند تسلای خاطر دهد این است که شارژ فولدر مثل گوشی های مقرون به صرفه ی گلکسی که 6 برابر ارزان تر هستند، 15W است. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید