noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

تولید ویدیوهای ساختگی به زودی ممکن می شود

نویسنده: sammobile.com ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸ ب.ظ مشاهده: ۲۱۵ بار
تولید ویدیوهای ساختگی به زودی ممکن می شود

تولید ویدیوهای ساختگی به زودی ممکن می شود

پژوهشگران هوش مصنوعی سامسونگ در موسکو و پژوهشگران انیستیتوی علوم و فناوری اسکولکوو در مقاله ای با عنوان حرف زدن واقعی مدل ها تنها با چند شات عکس، نشان دادند که چطور تنها با چند عدد عکس می توان ویدیوهای واقعی ساخت. توانایی ساخت ویدیوهای نزدیک به واقعیت، چیزی جدید نیست اما این مقاله ادعا می کند انجام این کار نسبت به گذشته سریع تر و راحت تر شده است.

ریکاوری عکس گوشی سامسونگ

هم اکنون برای ساختن ویدیوهای نزدیک به واقعی، به داده های تصویری زیادی نیاز است که بتوان به وسیله ی آن ها به مدل آموزش داد. اما با الگوریتمی که پژوهشگران سامسونگ ارائه کرده اند، می توان با داده های خیلی کم مثلاً از 1 تا 32 عدد عکس، ویدیوهای پرتره ی باورپذیر و واقعی تولید نمود. با همین تعداد داده و با استفاده از حالت کلی صورت اعم از حالت چشم ها، دهان، حالت و اندازه ی بینی می توان مدل ها را تربیت کرد. 

چگونه حافظه پنهان گوشی را پاک کنیم

پژوهشگران مذکور برای اثبات ادعای خود، از عکس های موجود مونالیزا، آلبرت انیشتین، فئودور داستایفسکی، مرلین مونرو و سایرین استفاده کردند. حتی ویدیوهای ساخته شده از یک عکس هم حیرت انگیز بود، اما هرچه تعداد فریم ها بیشتر باشد، ویدیوی نهایی به واقعیت نزدیک تر است. 
در این مقاله بیان شده که این فناوری می تواند حالت بالفعل شده ی طی الارض باشد و در کنفرانس های ویدیویی و بازی های چند نفره استفاده شود و بر روی صنعت تاثیر شگرفی داشته باشد. علیرغم صحت این گفته، می توان متصور شد که همین فناوری می تواند چه تاثیر مخربی بر روی افراد و اجتماعات داشته باشد. حتی اگر کمپانی ها متعهد شوند که قصد بدی از استفاده از این فناوری ندارند، تضمینی وجود ندارد که همه ی مصارف این نوآوری خیرخواهانه باشد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید