noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

تمیز کردن گوشی را هرگز با این 9 چیز انجام ندهید

نویسنده: cnet.com ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۲ ب.ظ مشاهده: ۳۵۷ بار
تمیز کردن گوشی را هرگز با این 9 چیز انجام ندهید

تمیز کردن گوشی

صفحه نمایش تلفن خود را با تمیز کردن گوشی به درستی محافظت کنید.
شاید برایتان پیش آمده باشد که با انگشتان دست خود سعی در پاک کردن لکه های موجود بر روی صفحه نمایش گوشی داشته اید، این اتفاق ممکن است بیشتر وقت ها رخ دهد. اما با ابزار مناسب جهت تمیز کردن گوشی می توان به راحتی این کار را انجام داد.شاید بخواهید گوشی خود را با پیراهن یا حتی شلوار جینتان تمیز کنید ، اما دست نگه دارید در اینجا راهکارهای صحیح به شما آموزش داد خواهد شد :
9  چیز که هرگز نباید برای تمیز کردن گوشی خود استفاده کنید
دستمال توالت: این دستمال ممکن است خورد شود و قسمت هایی از آن درون محفظه های گوشی وارد شده و یا بافت سخت آن صفحه نمایش را دچار خط و خش نماید.
شیشه پاک کن: آینه ها و پنجره های خود را با شیشه پاکن به راحتی تمیز می کنید، و آنها عملکردی جادویی دارند، اما برای استفاده جهت تمیز کردن گوشی هرگز مناسب نیستند این مواد شیمیایی به مرور زمان موجب آسیب رساندن به نمایشگر گوشی می شوند و برخی از تلفن های جدیدتر همانند آیفون XR ،که پوشش محافظتی دارند که با استفاده مداوم از این مواد شیمیایی از بین خواهند رفت.
سایر مواد تمیز کننده: اکثر تمیز کننده ها دارای فرمول ساینده هستند که ممکن است به لایه محافظتی گوشی ها آسیب برساند و کارشناسان می گویند که این مواد نباید بر روی شیشه هایی با پوشش محافظتی بکار بروند. اپل همچنین جهت تمیز کردن گوشی های خود به کاربران هشدار داده که هرگز از مواد تمیز کننده استفاده نکنید.
پاک کننده آرایش: بسیاری از پاک کننده های آرایشی دارای مواد شیمیایی هستند که می توانند روی یک صفحه الکترونیکی تاثیرات نامطلوبی به جای بگذارند ، برخی از آن ها حاوی مواد روغنی هستند که لک هایی بر روی صفحه نمایش به جای می گذارند که به راحتی نمی توان آن را از بین برد.
پنبه الکلی: از آنجایی که بسیاری از گوشی های جدید دارای پوشش محافظتی هستند، الکل می تواند در طول زمان سریعتر آن را از بین ببرد و باعث می شود گوشی شما سریعتر دچار خراشیدگی شود. برخی از تلفن های همراه اجازه داده اند که شما از پد الکلی استفاده کنید برای اینکار ابتدا اطمینان حاصل نمایید که عبارت "safe to use" برای استفاده از مواد حاوی الکل بر روی جعبه و یا دفترچه گوشی وجود داشته باشد.
دستگاه کمپرس هوا: گوشی های موبایل بسیار ظریف و حساس هستند، بنابراین ورود هوای شدید به داخل آن می تواند باعث آسیب خاصی به ویژه در میکروفن های آن گردد. شرکت های فناوری، مانند اپل، به طور خاص هشدار می دهند که از کمپرسور هوا استفاده نشود.
مایع ظرفشویی و مایع دستشویی: در حالی که این مواد ممکن است برای ظروف و دستان شما ملایم باشند، ولی تنها راه استفاده از آنها این است که آنها را با آب ترکیب کنید. اکثر شرکت های سازنده گوشی همراه پیشنهاد داده اند که آب را از تلفن خود دور نگه دارید، بنابراین به جای آن از یک پارچه نیمه مرطوب بدون مواد شوینده استفاده کنید.
سرکه: ممکن است با استفاده از سرکه رقیق شده بتوانید به راحتی گوشی خود را تمیز کنید. اما با این حال، androidcentral می گوید هرگز سرکه را بر روی قطعات شیشه ای تلفن خود به دلیل وجود پوشش oleophobic  (مشتقات روغنی) بر روی محافظ نمایشگر ها ، بکار نبرید.
دستمال های ضد عفونی کننده: برچسب هشدار دهنده بر روی آن ها گفته است که پس از هر بار استفاده دست خود را بشویید و بر همین اساس استفاده از آن ها برای تمیز کردن گوشی باعث می شود که در حین اینکه از تلفن خود استفاده میکنید دستتان به آن مواد تمیز کننده آغشته شده و سپس دست را با صورت و چشم نیز تماس پیدا کرده ممکن موجب ایجاد ناراحتی های پوستی گردد. این دستمال ها بویژه نوعی از آن ها که از پوششهای آلفوفوبی و هیدروفوب (ضد آب) استفاده می شوند بسیار مضرتر هستند.

    نظر خودتان را ارسال کنید