noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ترفند های جالب اندروید که از چشم شما پنهان مانده اند

نویسنده: androidpit.com ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۳ ب.ظ مشاهده: ۴۷۱ بار
ترفند های جالب اندروید که از چشم شما پنهان مانده اند

ترفند های جالب اندروید که از چشم شما پنهان مانده اند

تنظیمات دستیابی پذیری اندروید، یک سرزمین عجایب پر از قابلیت های ریز و درشت است. به همین علت تصمیم گرفتیم تا شما را با 5 مورد از ترفند های جالب اندروید آشنا کنیم تا در زندگی روزمره ی خود از آنها استفاده کنید. در اصل این قابلیت ها برای افراد کم بینا، کم شنوا و یا معلولیت های دیگر طراحی شده که استفاده ی معمولی از اندروید برایشان سخت است، اما همه می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

آپدیت اندروید 7 برای گلکسی S7 و گلکسی  S7 Edge

قابلیت های دستیابی پذیر در سایزها و اشکال مختلف ظاهر می شوند و هر ورژن اندروید می تواند کاملاً شکل متفاوتی به آن ها بدهد. برخی از قابلیت های دستیابی در اندروید استوک وجود دارد که همه گیر است، مثل TalkBack، اندازه ی فونت، زیرنویس و لمس کنید و نگه دارید؛ اما تعداد این امکانات بسیار بیشتر است. بعضی از آن ها مثل استفاده از فلش برای اعلانات، به درد بخور هستند. پس نگاهی به تنظیمات گوشی خود بیندازید تا ببینید چه امکاناتی در دسترس شماست. در اینجا 5 قابلیت معرفی می شوند:
حرکات بزرگ کننده
تبدیل نوشتار به گفتار
متعادل سازی رنگ
گویا ساز (TalkBack)
کنترل تعاملی
android-accessibility-settings-1
ترفند های جالب اندروید
حرکات بزرگ کننده
این قابلیت به شما این اجازه را می دهد تا با زدن سه ضربه بر روی گوشی صفحه نمایش زوم شود. مجدداً می توانید با سه ضربه به حالت اولیه برگردید. اگر لمس کنید و نگه دارید، صفحه موقتاً بزرگتر می شود و می توانید با حرکت انگشتتان جاهای مختلف صفحه را در سایز بزرگ ببینید. تنها کافی است انگشت خود را بردارید تا صفحه به حالت عادی برگردد. این قابلیت بسیار کاربردی است مخصوصاً برای کسانی که مشکلات بینایی دارند.
android-accessibility-settings-2

ترفند های جالب اندروید
تبدیل نوشتار به گفتار
تبدیل نوشتار به گفتار احتمالاً یکی از شناخته شده ترین امکان دستیابی پذیری است که کاربران از آن استفاده می کنند. تمام چیزی که نیاز دارید این است که موتور تبدیل نوشتار به گفتار گوگل را فعال کنید و زبان مورد نظر خودتان را دانلود کنید. 
تبدیل نوشتار به گفتار در مواقعی که مطلبی را ذخیره کردید تا بعداً آن را مطالعه کنید، به کار می آید. به راحتی می توانید بر روی دکمه ی بالای صفحه ضربه بزنید و اجازه دهید تا گوگل متن مورد نظر شما را قرائت کند. 
android-accessibility-settings-3

ترفند های جالب اندروید
متعادل سازی رنگ 
دلتان برای اندرویدهای قدیمی که صفحه نمایش مشکی رنگ داشتند، تنگ شده؟ یا شاید رابط کاربری سفید طوسی چشم شما را آزار می دهد. یک راه حل وجود دارد. به تنظیمات دستیابی پذیری بروید و گزینه ی Invert colors را تیک بزنید. حالا رابط کاربری گوشی شما به چیزی شبیه حالت شب تبدیل می شود. 
خیلی از گوشی های اندروید گزینه ی اصلاح رنگ دارند که برای افرادی که مبتلا به کوررنگی هستند بسیار کارآمد است. بالا بردن کنتراست نوشتار هم برای کسانی که مشکل بینایی دارند، قابلیت مناسبی است. 
گویاساز
اگر دید شما مشکل دارد و یا عینک خود را گم کرده اید، این قابلیت فوق العاده است. اگر صفحه نمایش شما دچار مشکل شده باشد اما تاچ آن کار کند، می توانید از این قابلیت بهره ببرید. اگر این امکان را فعال کنید، بر روی هر چه ضربه بزنید و هر چیزی را لمس کنید با صدای بلند خوانده می شود. Explore by Touch نیز همین قابلیت با اسم دیگر است. تنظیمات ضمیمه ی گویاساز بسیار زیاد است و ارزش چک کردن دارد.
android-accessibility-settings-4

گزینه ی  Select to speak  هم همین قابلیت است که در برخی از گوشی ها وجود دارد، منتهی کمی ساده تر از گویاساز است. اگر آن را فعال کنید، حبابی در پایین صفحه پدیدار می شود که اگر بر روی آن ضربه بزنید، با هر متنی بر روی صفحه نمایش مواجه شوید با صدای بلند خوانده می شود. 

کنفرانس Google و هر آنچه از رویداد امسال انتظار داریم

کنترل تعاملی
کنترل تعاملی هم گزینه ای از قابلیت دستیابی پذیری است. این قابلیت سبب می شود تا با کنترل حرکات شما صفحه نمایش خاموش و روشن شود. اما بهترین کاربرد آن برای غیرفعال سازی تاچ قسمت هایی از صفحه مثل کرکره ی اعلانات و نوار اطلاعات است.
android-accessibility-settings-5
ترفند های جالب اندروید
تنظیمات دستیابی پذیری گوشی خود را چک کنید تا ببینید موارد ذکر شده در گوشی وجود دارد یا خیر. ممکن است نام های این قابلیت ها در دستگاه های مختلف تفاوت داشته باشد. برای مثال در گوشی های LG کنترل تعاملی با نام کنترل نواحی تاچ وجود دارد. در دستگاه های HTC گزینه های بیشتری برای افراد معلول وجود دارد.
 

نظر خودتان را ارسال کنید