noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگون

نویسنده: valuewalk.com ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳ ب.ظ مشاهده: ۳۰۴ بار
تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگون

تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگون


تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگونبه نظر می رسد سامسونگ از گوشی پرچم دار خود، 2 ورژن تولید کند؛ یکی با اسنپ دراگون برای کاربران کانادا و امریکا و دیگری با اگزینوس مخصوص سامسونگ برای سایر کشورها. آزمایش های زیادی تا الان انجام شده و برتری اسنپدراگون را تایید کرده اند. اما اخیراً کانال PhoneBuff در یوتیوب تستی از این دو ورژن برای سنجش عملکردشان و مصرف باتری منتشر کرده است. 

تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگون
برای سنجش عمر باتری، همانطور که انتظار می رود، PhoneBuff گلکسی S10 را انتخاب نموده است. برای مقایسه ی Galaxy S10 با اسنپدراگون و اگزینوس، این کانال یوتیوب آزمایش را به صورت واقعی انجام داد. به این منظور از یک بازوی مکانیکی استفاده شد تا کارهای معمول را بر روی تلفن ها انجام دهد؛ مثل پخش موسیقی، بازی، برقراری تماس و غیره.
در این تست که تراشه اگزینوس بهتر است یا اسنپدراگون ، هر دو گوشی یکسان عمل کردند. اما در اندازه گیری توان باتری نتیجه چیز دیگری است. 

Note 9 وجود اسنپدراگون 845 را تایید می‌کند

در تست PhoneBuff ، پردازشگر اگزینوس در مدیریت انرژی در حالت استندبای ضعیف تر از اسنپ دراگون ظاهر شد. این یعنی اگر گوشی شما بی استفاده در جیب شما و یا بر روی میز باشد، مدل اگزینوس شارژ بیشتری از دست می دهد. بنابراین گلکسی S10 با چیپ Qualcomm بهتر به خواب می رود و کم مصرف تر ظاهر می شود. 
خالی شدن باتری: مشکل شناخته شده ی گلکسی S10 ورژن اگزینوس
باید توجه داشت خالی شدن باتری در مدل اگزینوس و در حالت بی استفاده مشکلی شناخته شده است. از زمان عرضه ی دستگاه، مصرف کنندگان گلکسی S10 ورژن اگزینوس شکایت هایی را در رابطه با فعالیت CPU در حالت خواب مطرح کرده اند. 
در به روزرسانی ماه مارس مثل به روزرسانی ماه آوریل، باگ مصرف باتری در حالت خواب را مورد هدف قرار داد. فون باف اظهار کرد که هر دو گوشی استفاده شده در تست به روزرسانی مارس را دریافت کرده بودند. 
فون باف توییت کرد:«بعد از دریافت به روزرسانی ما ورژن اگزینوس را تست کردیم و نتیجه همان شد.»
این تست تایید کرد که سامسونگ باشد سیلیکون های خانگی اش را تقویت کند تا بتواند در رقابت با اسنپ دراگون و Huawei Hisilicon SoC  برنده باشد.
گلکسی S10 با Qualcomm SD855 با متد کارخانه ای 7nm تولید شده است اما گلکسی S10 با اگزینوس 9820 مبتنی بر 8nm تولید شده است. همین تفاوت باعث می شود که گلکسی S10 با اسنپ دراگون کارآمدتر از ورژن اگزینوس باشد. 
گلکسی S10 با پردازشگر Snapdragon 855 امتیاز بالایی در آزمایش بنچ مارک دریافت کرد. برای مثال در Antutu که یکی از تست های مهم بنچ مارک است، ورژن اسنپ دراگون با اختلاف از ورژن اگزینوس جلوتر بود. 
در تست Geekbench 4، که نتایج جداگانه ای برای یک و یا چند هسته می داد، عملکرد آن ها پیچیده بود. مدل اگزینوس در تست تک هسته ای بهتر ظاهر شد، در حالی که مدل اسنپ دراگون در تست چند هسته ای پیروز شد. با این که این برد یک پیروزی برای مدل آمریکایی بود اما عملکرد مدل تاریخی اگزینوس در هر دو تست قابل قبول بود. 
در تست مرورگر، که چگونگی وب گردی و کارآیی برنامه های مبتنی بر وب را می سنجد، مجدداً ورژن اسنپ دراگون از اگزینوس پیشی گرفت. 
این به آن معنی نیست که اگزینوس تاب رقابت با اسنپ دراگون را ندارد. اگزینوس در برخی موارد مثل به روزرسانی نرم افزار، پشتیبانی دو سیم کارت، بوت لودر باز و غیره از اسنپ دراگون قوی تر است. 

تراشه اگزینوس 9610 سامسونگ

در مورد بازی، ورژن اگزینوس برنده است. در تست بازی GFXBench مدل اسنپ دراگون 20 fps پایین تر از مدل اگزینوس بود. به هر حال هر دو چیپ ست پایین تر از 60 fps بودند؛ اسنپ دراگون 38 fps و اگزینوس 56 fps. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید