noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

تجربه مبتلایان به کرونا ویروس را از زبان خودشان بشنوید

نویسنده: https://www.wired.com/story/first-denial-then-fear-covid-19-patients-in-their-own-words/ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵ ب.ظ مشاهده: ۱۹۶ بار
تجربه مبتلایان به کرونا ویروس را از زبان خودشان بشنوید

تجربه مبتلایان به کرونا ویروس را از زبان خودشان بشنوید ، ابتدا انکار سپس وحشت

کسانی که مبتلا به کرونا ویروس یا Covid-19 می شوند با بحران های زیادی روبر هستند و روند سریع انتشار به استرس آنها می افزاید و متخصصین در مقابله با این روند انتشار بسیار مستاصل شده اند.

به نخستین مصاحبه رسمی با یک بیمار کروناویروس در تاریخ خوش آمدید ، مصاحبه ای که شما را با آنچه بر بیماران Covid-19 میگذرد آشنا می کند. می توانید به طور مستقیم از زبان بیماران بشنوید که چه چیزی را در این روز خای بحرانی تجربه می کنند. تجربیات این افراد به شما کمک می کند تا بتوانید از نزدیک با مشکلاتی که این ویروس بوجود می آورد روبرو شده و با الائم آن آشنا شده و درک بیشتری از آن پیدا کنید. ویروس کرونا مدتی است که همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده و آنها را از نو نوشته از ژئوپلیتیک گرفته تا اقتصاد و دیگر مسائلی که زندگی را ممکن می کنند.

این مصاحبه " بهار کرونایی " نام دارد و تا جای ممکن شما را از نزدیک با کرونا آشنا می کند.

1-   زندگی کردن با Covid-19 : پنجشنبه بعد از ظهر بود که خبرگذاری های مختلف در آمریکا اعلام کردند که تعداد زیادی از چینی ها مبتلا به نوعی ویروس جدید با عنوان Corona Virus شده اند ، تنها در یک روز تعداد مبتلایان به آن در چین به 85.000 نفر رسید. سرعت بالای انتشار این ویروس موجب شد تا سران بسیاری از کشورها شهرهای پر اهمیت و شلوغ را قرنطینه کنند. اکنون با نخستین شخص مبتلا که با او مصاحبه شده آشنا می شوید و در میابید که چگونه به این ویروس و بیماری مبتلا شده است.

2 -  خانم امی وندرپول ، نویسنده و وکیل از واشینگتن :مردم به هر نوعی که شده دارن خودشونو گول میزنن و منم تا سه روز اول همینطوری بودم. سشنبه 21 ماه بود که از انکار بیرون اومدم و متوجه شدم به ویروسی مبتلا شدم که میتونه منو خیلی مریض کنه یا حتی بکشه.

3-   آنا کورنبلوت : مدیر بخش های خبری از کالیفرنیا : هفته پیش جواب کثبت آزمایشم که میگفت مبتلا به کرونا هستم دراومد. الان حالم خوبه و احساس میکنم که خیلی خوش شانسم چون بلافاصله با دیدن علائم بیماری به درمانگاه رفتم و اونجا کیت لازم برای تشخیص کرونا بود. نمیدونم که کی و کجا به ویروس مبتلا شدم اما میدونم که خیلی از همکارامو آلوده کردم. هفته ها از آخرین باری که رفتم خرید میگذره. با اینکه خیلی محتاط بودم و اصلا از خونه بیرون نرفتم نمیدونستم که ناغل این بیماری هستم. به بچه هام تا جایی که میتونستم اخطار میدادم که وقتی بیرون میرن حواسشونو جمع کنن اما متوجه نبودم که باید ازشون بخوام ازم فاصله بگیرن.

4-  مورگان مدیسون ، 18 ساله از آریزونا : من اصلا به این ویروس توجهی نداشتم و اصلا برام هیچ اهمیتی نداشت. ترامپ بهمون گفته بود که این ویروس هیچوقت به آمریکا نمیرسه و بهمون گفت کلا 3 نفر مریض شدن. برای همین گفتم اگر تعدادش اینقدر کمه من بدون شک عضو مبتلاها نمیتون باشم. من تو یک ماشین فروشی کار میکنم و مدیرم تازه از توری که شامل هفت کشور بود برگشته بود و بعد از ظهزی که اونو دیدم و برگشتم خونه احساس گلو درد پیدا کردم و مسئول قسمت پذیرشمون هم همین گلو درد رو با سرفه داشت و از همون موقع دیگه سر کار نیومد. یکشنبه گذشته وقتی رسیدم سر کار حس کردم که دیگه نمیتونم نفس بکشم. مدیرم دید که حالم بده گفت وسایلتو جمع کن و برو خونه و روز بعدش که از خواب بیدار شدم احساس خیلی بدی داشتم و آب ریزش بینی و سوزش گلو داشتم. اینقدر سرفه میکردم که حتی وقت نفس کشیدن درست و حسابی نداشتم. سرم گیج میرفت و تار می دیدم. گاهی احساس میکردم که خوب شدم که دوباره سرفه ها شروع می شد.

 5-  هاوارد یون از واشینگتن : یک هفته قبل از اینکه تبم شروع بشه گلو درد و آب ریزش بینی داشتم. هفتم ماه مارس بود که اخبار کروناویروس همه جا پخش شده بود و یکی از علائم اصلیش گلو درد بود. به خاطر همین تصمیم گرفتم که خونه بمونم تا بیشتر احتیاط کنم. روز بعدش حال خوبی داشتم و دیگه اثری از بیماری نداشتم. به نیویورک رفتم و تا جایی که تونستم رعایت کردم و از جاهای شلوغ دوری کردم و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکردم. شب رفتم پیش دوستام و یک مهمونی کوچیک ترتیب دادیم. چهار روز بعد دوباره حالم بد شد و رفتم بیمارستان و تست کرونا دادم و مثبت درومد. یکی دیگه از دوستام تو مهمونی هم تست کرونا داده که مثبت دراومده و نمیدونم من به اون کرونا دادم یا اون به من.

6- آنا کورنبلوت : حتی وقتی که مریض شدم خیال میکردم که همش الکیه و وقتی شروع کردم به خوندن اخبار در مورد کرونا که بخشی از کارم شده بود به این نتیجه رسیدم که باید علائمش رو بدونم که شامل خشکی گلو ، بی میلی و تب بالا میشدن. من هیچکدوم از اون علائم رو نداشتم و به یکباره بهم حمله دست داد ، تب و لرز و بدن درد و تب خفیف و گلو درد و سر درد داشتم که بعد از سه روز علائمشون وخیم و وخیم تر میشد. الان خیلی خستم و بی خوابی دارم و خیلی دلم می خواد که بتونم استراحت کنم و بخوابم.

7-  امی وندرپول : احسابس میکردم که یه اتوبوس از روم رد شده ، خیلی بیش از اندازه و حد تصور خسته بودم. حس میکردم سرم داره یخ میکنه و فقط میتونستم برای نفس کشیدن از قسمت پایینی ریم استفاده کنم وتنفس خیلی برام سخت شده بود. بیشتر روز رو خواب بودم ، حالم خیلی بد بود و سعی کردم با دکترم تماس بگیرم که نتونستم و کار به جایی کشید که زنگ زدم به 911 اما حتی نتونستم یک پیام بذارم.

8- هاوارد یون : شنبه خیلی گلوم میخارید و روز بعدش که از خواب پاشدم احساس کردم که صورتم داغ شده و خیلی خسته بودم و نتونستم از تخت بیام بیرون. یک تب سنج داشتم و از کشو درش آوردم و دیدم تبم 3 درجس و رفتم توی زیر زمین و خودم رو اونجا قرنطینه کردم. ساعت دو شب دوباره تبم رو چک کردم که رسیده بود به 40 درجه و تا 9 صبح رسید به 42 درجه. خیلی مایعات زیاد مصرف میکردم و عجیب این بود که اشتهای زیادی داشتم.

9-   آنا کورنبلوت : مرکز بهداری با من تماس گرفت و گفت سعی کن از دیگران و بچه ها فاصله بگیری. با خودم گفتم اگر شوهرمم جواب آزمایشش مثبت بشه کی از بچه ها مراقبت میکنه؟ هنوز هیچ جوابی نیومده .

10- مورگان مدیسون : به دکترم زنگ زدوم ازم پرسید که آیای این علائم رو در سه نفر دیگه اطراف خودت دیدی؟ جوابم منفی بود و باز هم پرسید چین یا اروپا رفتم؟ بازم گفتم نه و بهم گفت پس بهتره تو خونه بمونی تا خوبشی. با دوستام تو گروه داشتم چت میکردم که فهمیدم 100 نفر دیگه از کارمندای شرکت کرونا گرفتن. بعد از این متوجه شدم که کسی قرار نیست از من تست بگیره و خیلی های دیگه هم هستن که واقعا مریضن اما تستی وجود نداره که بدن.

 https://www.wired.com/story/first-denial-then-fear-covid-19-patients-in-their-own-words/

    نظر خودتان را ارسال کنید