noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

به روزرسانی واتس آپ را حتما انجام دهید , واتساپ نفوذ هکرها اعتراف کرد

نویسنده: news.tunf ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹ ب.ظ مشاهده: ۱۸۹ بار
به روزرسانی واتس آپ را حتما انجام دهید , واتساپ نفوذ هکرها اعتراف کرد

به روزرسانی واتس آپ

با توجه به اخباری که در وب سایت های مختلف منتشر شده یک نرم افزار جاسوسی با استفاده از تماس های صوتی واتساپ در حال پخش شدن بین گوشی های اندرویدی و iOS می باشد. البته این شرکت اعلام نموده که در به روزرسانی واتس آپ که در روز دوشنبه منتشر کرده این مشکل را حل کرده و گفته که حتما در اسرع وقت کاربران آن را دریافت و نصب کنند. گفته شده که گروه جاسوسی اسرائیلی NSO پشت این مساله بوده که بعضی از اعضای آن نیز شناسایی شده اند. 
 
پیش از اینکه به توضیح در مورد چگونگی عملکرد این هک اطلاعاتی بپردازیم بهتر است به امنیت اطلاعات خود رسیده و چک کنید که نسخه ی نصب شده ی برنامه واتساپ شما 2.19.134 باشد در غیر این صورت به روزرسانی واتس آپ را انجام دهید. نسخه ی iOS نیز باید 2.19.51 و نسخه ی Windows Phone باید 2.18.348 باشد. 
 
اکنون که چک کرده اید در مورد این هک انجام شده توضیحاتی را خواهیم داد. در روز دوشنبه Financial Times در مقاله ای اعلام نمود که یک گروه جاسوسی اسرائیلی به نام NSG به سیستم واتساپ وارد شده و توانسته اطلاعاتی را با استفاده از دوربین ، میکروفون و موقعیت مکانی افراد و … بدست آورد. این هک تنها با برقراری تماس صوتی انجام شده که حتی نیازی به پاسخ دادن نداشته به گوشی شما وارد شده و اطلاعات مورد نیاز خود را بر می دارد. دلیل انجام گسترده ی این هک این بوده بسیاری از مقامات سیاسی به علت رمزگذاری بودن اطلاعات و مکاتبات در واتساپ از آن استفاده می کنند. کسی که این هک را طراحی کرده سابقه ی فروش اطلاعات و تجهیزات جاسوسی به کشورهای مختلفی از جمله عربستان و امارات را نیز داشته است.

نوت 9 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

 
گروه NSO گفته که مانع این هک خواهد شد و تنها دلیل انجام این کار و متوجه ساختن افراد در واتساپ این بوده که می خواهد به مردم نشان دهد که دولت ها به راحتی با استفاده از تجهیزات این شرکت در حال جاسوسی بر آنها هستند. به گفته ی منابع هک کردن سازمان عفو جهانی هدف این شرکت بوده که نخستین بار توسط برنامه ی Pegasus که توسط آن بزرگترین هک اطلاعات در گوشی های هوشمند در سال 2018 انجام گرفت بوده. فیسبوک در روز جمعه اعلام کرده که در حال رفع این مشکل بوده و در روز دوشنبه نیز آپدیتی را منتشر نموده تا دسترسي به اطلاعات NSG را از سرورهای خود قطع کند.
 

نظر خودتان را ارسال کنید