noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بهترین روش ضدعفونی کردن گوشی هوشمند و جلوگیری از انتقال کرونا ویروس

نویسنده: samsungia ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹ ب.ظ مشاهده: ۲۷۷ بار
بهترین روش ضدعفونی کردن گوشی هوشمند و جلوگیری از انتقال کرونا ویروس

بهترین روش ضدعفونی کردن گوشی هوشمند و جلوگیری از انتقال کرونا ویروس

با شیوع برق آسای کروناویروس در نقاط مختلف جهان این مساله بسیار اهمیت دارد که همه چیز را ضدعفونی کرده و مانع از آلوده شدن سطوح مختلف شویم. یکی از روش های انتقال ویروس ار طریق گوشی های هوشمند است ، این نوع دستگاه ها میزان بسیار زیادی از باکتری ، میکروب و ویروس ها را حمل کرده و میتوانند در صورتی که به خوبی و به درستی پاک و ضدعفونی نشوند سلامتی شما را به خطر بیندازند . اما انجام چه کاری میتواند موجب جلوگیری انتقال ویروس توسط گوشی هوشمند به شما شود؟ در این مقاله به اطلاعات مورد نیاز در این باره اشاره خواهد شد.

پاک کردن با دستمال تاثیر گذار اما ناکافی

تحقیقات نشان داده که پاک کردن گوشی با استفاده از دستمال تا حد زیادی میکروب و باکتری ها را از سطح آن پاک کند اما در مورد ویروس ها و به خصوص COVID-19 داستان متفاوت است. کرونا ویروس می تواند با توجه به شرایط خاص از چندین ساعت تا یک هفته بر روی سطح باقی بماند. اگر می خواهید سطح گوشی هوشمند خود را ضد عفونی کنید مقداری الکل به کارتان خواهد آمد. گوشی های جدیدی که توسط شرکت های سامسونگ و اپل تولید شده اند نسبت به الکل مقاومت بالایی دارند و تمیز کردن آنها با دستمالی که آغشته به الکل است آسیبی به آنها وارد نمی کند. شرکت اپل از کاربران خواسته تا گوشی های خود را توسط دسمالی بدون پرز و میزان پایینی از الکل تمیز کنند. پیشتر این شرکت آمریکایی به کاربران هشدار میداد تا از مواد شیمیایی برای ضرعفونی کردن گوشی ها استفاده نکنند اما ظاهرا نسل تازه آیفون ها با لایه اولیفوبیک که روی نمایشگرشان قرار داده شده قابل ضدعفونی می باشند. البته این در صورتی بوده که شرکت کوپرتینویی اعلام کرده " استفاده از الکل بالای 70 درصد موجب شسته شدن لایه محافظ روی صفحه آیفون خواهد شد ، علاوه اینکه به هیچ عنوان نباید برای ضدعفونی کردن گوشی ها از سفید کننده استفاده نمایید. هرگز برای ضدعفونی کردن آیفون ها آنها را در مایع شوینده قوطه ور نکنید."

اپل در ادامه اشاره کرده که می توانید از مواد ضدعفونی کننده بر روی قطعات داخلی آیفون ها نیز استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از سفید کننده می تواند موجب خراب شدن صفحه نمایشگر آن شود. حتی امکان دارد استفاده از مواد ضدعفونی کننده تایید شده توسط کارخانه سازنده به گوشی شما آسیب وارد کند ، پس بهتر است با ملایمت صفحه آن را تمیزکنید.

بجای گوشی دست های خودتان را بشویید

متخصصین بر این باورند اگر شما بهداشت را به خوبی رعایت نکنید تمیز کردن گوشی چندان کمکی به جلوگیری از ابتلا به بیماری نخواهد کرد. پس یادتان باشد که دست هایتان را به صورت مکرر شسته و صورتان را لمس نکنید. آقای دکتر دونالد شفنر مدیر بخش بهداشت و غذای دانشگاه روتگرز گفته : " اگر دوست دارید میتوانید گوشی خود را ضدعفونی کنید و آن را از جرم و باکتری پاک کنید اما مهم این است که فاصله خدتان را با افراد بیمار حفظ کرده و به طور مداوم دست ها را شسته و آنها را ضدعفونی کنید. انجام این کارها میتواند نسبت به ضدعفونی کردنی گوشی تاثیرگذارتر باشد."

آقای شفنر گفته احتمال اینکه گوشی هوشمند شما را به ویروس COVID-19 آلوده کند بسیار پایین تر از این است که در نزدیکی افراد آلوده به آن قرار بگیرید. اما در کل ضدغفونی کردن گوشی نوعی پیشگیری مناسب بوده که حداقل می تواند از نظر ذهنی خیال شما را از بابت کاهش ابتلا ب بیماری راحت کند. اگر دستتان به بینیتان برخورد کند بی تردید هزاران باکتری را از سطح خشک که انگشتتان است به سطح مرطوب منتقل می کند ، پس ضدعفونی کردن دست ها از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

آیا تهیه کردن دستگاه ضدعفونی UV ضروری است؟

تهیه کردن دستگاه های ضدعفونی کننده گوشی UV به هیچ عنوان ضرورتی ندارد. برخی از ویروس ها در برابر اشعه UV ضعیف بوده و از بین میروند اما اکنون نمیدانیم که آیا COVID-19 هماز ان دسته ویروس هاست یا خیر. علاوه اینکه این دستگاه ها بسیار گران قیمت هستند و بهتر است فعلا برای ضدعفونی گوشیتان از دستمال مرطوب استفاده کنید.

    نظر خودتان را ارسال کنید