noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بهترین برنامه های اندروید 2019 جهت تشخیص سلامت گوشی اندرویدی

نویسنده: makeuseof.com ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۴ ب.ظ مشاهده: ۷۴۶ بار
بهترین برنامه های اندروید 2019 جهت تشخیص سلامت گوشی اندرویدی

بهترین برنامه های اندروید 2019 : گوشی های هوشمند اندرویدی از هزاران قطعات ریز و درشت مختلف تشکیل شده اند وحتی اگر یکی از آن ها به درستی کار نکند ممکن است امنیت تمامی اطلاعات شما به خطر بیفتد. اما چطور می توان فهمید که گوشی دچار مشکل شده؟ 
 
شاید شتاب سنج آن کند عمل می کند یا سرعت وای فای یا اینترنت گوشی مختل شده باشد. شاید هم یک گوشی اندرویدی دیگر تهیه نموده و می خواهید از سلامت آن مطمئن شوید. جهت تشخیص مشکل گوشی ، برنامه هایی طراحی شده و حتی اگر موردی از خرابی در گوشی خود نمی بینید ، بهتر است هر ماه گوشی خود را توسط یکی از برنامه هایی که در ادامه معرفی می شوند ، کاملا بررسی نمایید.
 
1- برنامه ی Phone Check و Test 
 
phone-check-and-test-menu-screen-1 

بهترین برنامه های اندروید 2019برنامه ی Phone Check یکی از بهترین گزینه ها جهت بررسی سلامت عملکرد سخت افزاری گوشی های اندرویدی می باشد. عملکرد این برنامه مشابه به برنامه ی دسکتاپ CPU-Z بوده و شما را از تمامی فعالیت های قطعات سخت افزاری آگاه می سازد. 
 
بررسی قطعات شامل : 
 
*بررسی میزان حافظه و پیشنهادات
*بررسی باتری و تست سوکت شارژ 
*بررسی قطعات رادیویی و وای فای 
*بررسی صدا و اسپیکر ، میکروفون ها ، جک هدفون و دکمه های کنترل صدا 
*تست تصویر نمایشگر و گشتن به دنبال پیکسل مرده 
*تست GPS و موقعیت مکانی 
*تست حسگر حرارتی صفحه 
*تست عملکرد پردازنده ، حافظه و رم 
 
خوشبختانه استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد. ویژگی مانیتور قرار گرفته در این برنامه ، میزان بار بر روی پردازنده ، باتری و میزان استفاده از اینترنت را نشان خواهد داد. سپس در قسمت Guided Test میتوانید قسمت های مورد نظر که فکر میکنید ممکن است خراب شده باشند را انتخاب و تست را آغاز کنید. 
 
 
برنامه ی Phone Doctor Plus 
 
phone-check-and-test-menu-screen-2 
بهترین برنامه های اندروید 2019

برنامه ی Phone Doctor Plus مثل بردن گوشی به دکتر برای معالجه است. این برنامه گوشی را مورد تست های پیچیده قرار داده تا از سلامت عملکرد سخت افزار آن مطمئن شود. تست های انجام شده در این برنامه بسیار مشابه به برنامه ی Phone Check بوده اما رابط کاربری مناسب تری دارد. تست های خاص این برنامه شامل : 
 
*تست حسگرهای حرکتی مانند ژیروسکوپ ، شتاب سنج و نزدیکی اجسام 
*تست صفحه ی نمایش مخصوص تشخیص پیکسل های مرده. 
*تست آنتن دهی و اینترنت 
*تست رطوبت ، فشار و دما 
*تست حافظه و پردازنده 
 
برنامه ی Phone Doctor Plus تست دستگاه شما را به سادگی به انجام می رساند. اگر قسمتی از گوشی تان در حال خراب شدن باشد این برنامه شما را مطلع خواهد کرد تا جهت تعمیر آن اقدام نمایید. 
 
 
تست پیکسل مرده Dead Pixels Test and Fix 
 
phone-check-and-test-menu-screen-3 
بهترین برنامه های اندروید 2019

برنامه هایی که پیشتر به آنها اشاره شد پیکسل های مرده را تشخیص داده اما نمی توانند آن را تعمیر کنند. اگر با استفاده از آن برنامه ها متوجه حضور پیکسل مرده شدید نصب این برنامه می تواند در حل مشکل به شما کمک کند. این برنامه نیز می تواند پیکسل های مرده را مانند برنامه های پیشین تشخیص دهد. برخی از پیکسل های سوخته به دلیل مشکلات سخت افزاری بوده اما برخی از آنها نیاز به روشن شدن قسمت های قرمز ، سبز و آبی داشته تا بتوانند احیا شوند و به درستی کار کندد. 
 
این برنامه به برطرف نمودن مشکل هایی از قبیل زیر پیکسل ، پیکسل های زیر گیر کرده ی زیر صفحه ، پیکسل های مرده ، روشنی و تاریکی بیش از حد و نقطه ای و تصاویر فانتوم  کمک نماید. زمان مورد نیاز جهت رفع این مشکلات متفاوت بوده و میتواند از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر باشد. 
 
 

نظر خودتان را ارسال کنید