noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بهترین بازی های ویدیویی سال 2019

نویسنده: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰ ق.ظ مشاهده: ۱۵۹ بار
بهترین بازی های ویدیویی سال 2019

همیشه تهیه کردن لیست بهترین بازی های سال کاری مشکل بوده و سال 2019 با بازی های فوق العاده ای که در آن ارائه شد از سخت ترین سال ها بوده است. هیچ بازی خاصی نتوانسته عنوان برترین را به خود اختصاص دهد اما بازی هایی نظیر The Legend Of Zelda : Breath of the Wild و God Of War در لیست تمامی منتقدین بوده اند. سال 2019 به هیچ وجه سال بدی نبوده و برعکس به قدری رقابت بالا بوده که پیدا کردن بازی های برتر کاری بسیار دشوار بوده است. لیستی که در ادامه خواهید دید توسط متخصصی وب سایت The Verge ، از معتبر ترین وب سایت های فناوری و گیمینگ تهیه گردیده است.
 
 baba-is-you
 

بازی BABA IS YOU 

 
بازی BABA IS TOU هم بسیار جذاب و بامزه بوده و هم بسیار هوشمندانه طراحی شده است. در ابتدا این بازی از شما میخواهد خرگوش سفید که BABA است را به پرچم طلایی برسانید. سپس مراحل پیچیده تر شده و در این بازی معمایی باید دیوار ها را جابجا کرده و قفل ها را باز کنید ، از آن بگذرید و صخره ها را تکان دهید تا به پیروزی برسید. 
 
اما حقه اصلی بازی در اینجاست که هر سمبلی که برای ما معنایی خاص دارد می تواند معنایی متفاوت داشته باشد ، یعنی شما همیشه نباید BABA باشید و گاهی باید نقش دیوار را ایفا کنید ، این تغییر معنای ثابت از چیزهایی است که میدانیم ، به عنوان مثال درب ها همیشه با کلید باز نمی شوند و باید از نوعی سنگ برای باز کردن آنها استفاده کنید و پرچم به معنای رسیدن به پیروزی نخواهد بود بلکه گاهی معنای مرگ خواهد داشت. این یعنی برای اینکه بتوانید مراحل را تمام کنید باید فرای معنای لفظی کلمات باشید ، باید قوانین مختلف را بشناسید و به زبان بازی مراحل آن را پشت سر بگذارید. 
 
بازی BABA IS YOU بعدی تازه از بازی های معمایی بوده که ترکیبی از الهامات و آزمون و خطا می باشد. این تجربه ای فوق العاده و متفاوت خواهد بود که بر اساس قوانین نانوشته از شما می خواهد با استفاده از آنها از مراحل گذر کنید. 
 
control
 

بازی Control 

 
اگر بازی The X-Flies را داخل بلندر بیندازید و سه گانه بازی های Southern Reach را همراه با بعضی عناصر Metroid و Zelda به آن اضافه کنید ، چیزی شبیه به بازی Control خواهد شد. این جدیدترین بازی از استودیو Alan Wake بوده که به سبک اکشن می باشد. در این بازی که حالت ترسناک و ماورا طبیعه داشته شما در نقش جسی که شخصیت تازه اضافه شده به این سری بوده خواهید بود که رئیس تازه تعیین شده اتفاقات فراواقعی یا Federal Bureau Of Control میباشید که البته به طولی نمی انجامد که گرفتار شومی می شوید. 
 
تقریبا تمام داستان بازی در مکانی به نام The Oldest House که در واقع دفتر کار جسی است اتفاق می افتد. این ساختمان ترسناک و پر از رمز راز است و کافیست به گوشه ای از تاریکی آن بروید تا سیاه ترین تینت ها به پذیرایی از شما بیایند. اتمسفر بازی هم عالی بوده و زمانی که به اتاق ها وارد می شوید شاهد حرکت اجسادی خواهید بود که در حال هم آوایی هستند. 
 
با اینکه بازی Control در واقع سبکی اکشن و هیجانی داشته و مملو از تیراندازی ها ، سلاح های جادویی و توانایی های ماورالطبیعه می باشد. اما هدف اصلی بازی این است که شما غرق در داستان آن شده و هر چه بیشتر به اعماق خانه رفته و رازهای بیشتری را کشف کنید. حالت بازی چرخه ای است یعنی باید برای اینکه بتوانید به مکان های تازه ای از خانه بروید باید توانایی هایش بیشتری کسب کنید که با شکست موجوداتی خاص و حل کردن معما امکان پذیر خواهد بود. شما در پایان بازی پاسخ تمامی سوالات را نخواهید داشت اما در کل Control بازی بسیار سرگرم کننده ای خواهد بود. 
 
devil-may-cry-5
 

بازی Devil May Cry 5 

 
یک صحنه در بازی Devil May Cry 5 هست که شخصیت اصلی بازی یک موتورسیکلت را از روی زمین بلند کرده و آن را به دو تکه کرده و از آنها برای کشتن هیولاهای شیطانی استفاده می کند. شاید تصور کردن همچین چیزی کافی باشد تا بتوانید به عجیب و جذاب بودن این بازی پی ببرید. 
 
بازی DMC 5 به معنای واقعی یک بازی سبک اکشن/مدرن تمام عیار می باشد. هدفتان در آن کاملا مشخص بوده و به راحتی می توانید در آن مسیرتان را بیابید. هدف اصلی این است که تا جای ممکن آدم بدها را بکشید. زمانی که شیاطین را در یک منطقه می کشید به منطقه ای دیگر رفته و باید انجام این کار را در آنجا ادامه دهید که البته به این معنا نیست که بازی حوصله سر بر و تکراری است. طراحی بازی DMC 5 بی نقص و جذاب بوده و نبرد ها در آن سریع و با انجام حرکات آکروباتیک هستند. شما بر اساس اجرای حرکات آکروباتیک امتیازی در پایان مرحله دریافت خواهید کرد. 
 
علاوه اینکه می توانید از بین سه کاراکتر مختلف شخصی را که می خواهید انتخاب کنید که حرکات ، آپگرید ها و  توانایی های خاص خودش را دارد. شاهد صحنه هایی جالب تر از نصف کردن موتور هم در این بازی خواهید بود. 
 
fire-embrem-three-houses
 

بازی Fire Emblem : Three Houses 

 
بازی Fire Emblem : Three Houses شامل ویژگی های مختلفی می شود. این نخستین بازی بوده که پس از یک دهه این امکان را به شما میدهد تا باری دیگر طعم بازی های سبک نوبتی و استراتژی را توسط کنسول خانگی خود بچشید. علاوه بر اینکه در آن یک حالت شخصیت مجازی داشته که با آن میتوانید یا با دیگران بر اساس آنها به نبرد پرداخته یا اتحاد تشکیل دهید. شما در این بازی میتوانید کاراکترهای خود را به جنگ برده و پس از کسب پیروزی ویژگی هایی از جادویی گرفته تا سلاح های جدید را به آنها اضافه کنید تا در نبردهای آینده چیزی بیشتر برای ارائه داشته باشند. علاوه اینکه توانایی های آنها را می توانید با تمرین دادن افزایش دهید تا آمادگی لازم برای نبدر را داشته باشند. اگر هم با سربازان دیگر دوستانتان تمرین کنید با آنها هماهنگی بیشتری پیدا کرده و می توانید نقاط ضعف آنها را پوشش داده و مکمل یکدیگر باشید. 
 
اما این بازی تنها در این باره نبوده و همیشه به این صورت ادامه پیدا نمی کند زیرا به جایی خواهید رسید که مجبور می شوید به دوستان قدیمی خود برای دستیابی به چیزی که مدت ها دنبالش بودید پشت کنید و با کسانی که زمانی پشت به پشت آنها می جنگیدید رودرو شوید. این بازی بوده که واقعیت ها را به صورت بسیار حقیقی در دنیایی مجازی به نمایش گذاشته تا به تجربیات شما بیفزاید. این بازی تنها در مورد جنگ و پیروزی نیست ، این بازی به شما یادآوری می کند که برای چه هدفی می جنگید. 
 
the-legend-of-zelda-links-awakening
 

بازی The Legend Of Zelda : Link's Awakening 

 
Link's Awakening یکی از مرموزترین و جذاب ترین نسخه ها از سری بازی های Legend Of Zelda می باشد. این نسخه از بازی اولین بار مخصوص Game Boy در سال 1993 و به عنوان چهارمین نسخه از سری بازی های Zelda ارائه شد که دقیقا پنج سال پیش از ارائه شدن نسخه پرطرفدار Ocarina Of Time بود. سری بازی های Zelda هیچگاه تکرار نشده بود و این نخستین باریست که نینتندو به بهانه جلب توجه علاقمندان ، باری دیگر نسخه Link's Awakening Remake مخصوص سال 2019 را به بازار عرضه کرده است.
 
در نسخه اصلی بازی نویسنده اصلی یعنی تاکاشی تزوکا و سازنده Zelda یعنی شیگرو میاموتو بازیکنان را به دنیایی خیالی و جزیره ای به نام Koholint برده اند که مملو از داستان های سورئالیستی و تخیلی می باشد. در آن نه سرزمین Hyrule نه Master Sword و نه Zelda بود که نیاز به پیدا کردن آنها داشته باشید. بازیکنان وظیفه داشتند تا در کل نقشه به دنبال آلات مختلف موسیقی بگردند و باید این کار را با صحبت با حیوانات انجام می دادند. 
 
نسخه Remake 2019 این بازی تمامی ویژگی های داستانی آن را حفظ کرده و تنها از نظر گرافیکی تغییر پیدا کرده است. گرافیک تازه موجب شده تا بازی حالتی مانند دنیای اسباب بازی به خود بگیرد که از جذابیت های اصلی آن نیز به حساب می آید. این نوعی تور گردشگری در سری بازی های Zelda ، معماها و داستان های آشنای آن می باشد. 
 
outer-wilds
 

بازی Outer Wilds

 
بازی Outer Wilds برای فریفتن طراحی شده. زمانی که انجام آن را آغاز می کنید به نظر مانند گشت و گذار در جنگلی انبوه می رسد و نیم ساعت نخست آن کمی حوصله سر بر بوده ممکن است هرگز شما را جذب خود نکند. اما هر کسی که آن را برای مدتی طولانی بازی کرده به انجام آن ادامه داده و به شما هم می گویند که به بازی کردن ادامه دهید. 
 
این بازی به راحتی می تواند شما را شگفت زده کند. کافیست برای بیش از یک ساعت این بازی را انجام دهید تا برای همیشه وابسته آن شوید. در این بازی باید همیشه در حال دویدن باشید و هیجان چاشنی اصلی آن است. این زندگی جانداران باستانی را به نمایش می گذارد که سوالات بزرگی در ذهن داشته و به دنبال جوابند. رسیدن به پاسخ و روشنفکری به میزان تلاش و هوش شما بستگی خواهد داشت و هر قدر بهتر بتوانید از معما ها گذر کنید ، هوشمند تر شده و توانایی بالاتری برای شناخت جهان پیدا خواهید کرد. این بازی بیشتر از هر چیز دیگری حس کنجکاوی شما را بر می انگیزد تا به دنبال پاسخ ها بگردید.   
 
یکی از بازیکنان برجسته دنیای گیمینگ گفته : در سالی که در بازی Sekiro با شمشیرم راه خودم رو برای رسیدن به پیروزی با شمشیر باز میکردم و بازی Fire Emblem : Three Houses من رو به یک رهبر تاکتیک تبدیل کرده بود بازی Outer Wilds چیزی کاملا متفاوت بود. 
 
pokemon-sword-and-sheild-1
 

بازی Pokemon Sword and Shield   

                                                   
 
شرکت Pokemon Freak اکنون بیست سال است که سری بازی های Pokemon را به بازی عرضه می کند. هشت نسل مختلف از مردم با هشت نسل مختلف از پوکمون ها بازی کرده و کودکی خود را با آنها گذرانده اند اما بازی چندان تفاوتی نداشته و پوکمون ها از آبی و قرمز تغییری نکرده اند. اکنون سری بازی های پوکمون راه خود را از Game Boy به کنسول های پیشرفته نینتندو Switch پیدا کرده اند. این کار سختی است که بدون اینکه در بازی تغییری ایجاد کنید ، بتوانید همچنان مخاطبین زیادی را در سراسر جهان داشته باشید. 
 
این دقیقا چیزیست که بازی Sword and Shield را جذاب می کند.در این بازی میتوانید تیم مخصوص خود را پیدا کرده و روشی کاملا متفاوت با دیگران و غول های مختلف به نبرد بپردازید. حالت Gym Battles این امکان را به شما میدهد تا در استادیوم ها و محیط های ورزشی در جوی متفاوت به رقابت بپردازید. با دیگر بازیکنان به Raid رفته و پوکمون های جدید را پیدا کنید. در این بازی محیطی گسترده را برای ماجراجویی در اختیار خواهید داشت محیطی که پیشتر هرگز آن را ندیده اید. این روش متفاوت با دوربین گوشی و نینتندو سوییچ کار می کند و شما در دنیای حقیقی و در خیابان به بازی خواهید پرداخت تا دنیای مجازی و فیزیکی را با یکدیگر ترکیب نمایید. 
 
بازی Sword and Shield کامل و جذاب تر نسبت به دیگر بازی های سری پوکمون بوده که در سال های اخیر ارائه شده و این امکان را میدهد تا در دنیای حقیقی به انجام بازی های مجازی پرداخته و تجربه ای کاملا متفاوت را کسب نمایید. 
 
sekiro
 

بازی Sekiro : Shadows DIe Twice 

 
اگر از انجام بازی هایی که خیلی در آنها خوب نیستید و شما را به چالش می کشند لذت میبرید بی تردید بازی Sekiro : IDe Twice دقیقا چیزیست که به دنبالش هستید که توسط شرکت های QWOP و Ikaruga طراحی گردیده است. اگر در زمانی که این بازی ارائه شد آن را خریداری کردید احتمالا هنوز آن را تمام نکرده اید و این خصوصیت اصلی بازی بوده که شما را جایی که می تواند و کشش آن را دارید به چالش بکشد. 
 
این بازی توسط استودیو طراحی کننده بازی هایی پون Bloodborne و Dark Souls ساخته شده و از نظر ساختاری کاملا شبیه به آنها بوده و برای اینکه بتوانید از موانع بگذرید باید بارها و بارها طعم شکست را بچشید. اما روش مبارزه در آن چیزی متفاوت است و شاید پیشتر هرگز شبیه به آن را ندیده باشید. باید در آن سرعت و مهارت را همزمان تحت کنترل داشته باشید تا در زمان مناسب حملات را خنثی کرده و ضد حمله بزنید. 
 
در ابن بازی همانطور که پیشتر نیز اشاره شد به دفعات شکست خواهید خورد و بازی بسیار سختی بوده و باید برای رسیدن به پیروزی صبور باشید. این موجب می شود تا دستاوردهایی که در بازی بدست می آِورید طعمی شیرین تر داشته و از رسیدن به آنها احساس رضایت بیشتری داشته باشید. زمانی که این دستاوردها را با داستان های قدیمی ژاپنی تلفیق کنید به جذابیت بالایی که این بازی دارد پی خواهید برد. 

telling-lies
 

بازی Telling Lies 

 
در سال 2015 سم بارلو بازی عجیبی را با عنوان Her Story عرضه نمود. بازی که در تمام آن مشغول تماشای ویدیوهایی کوتاه خواهید بود که برخی از بازجویی های پلیس و برخی دیگر از ویدیوهای مربوط به داستان اصلی بازی است که در مورد قتل مرموز زنی جوان می باشد. این یک بازی جذاب با سبک جرم و جنایت بوده تا آن زمان هیچ بازیی شبیه به آن ارائه نشده بود. با آمدن بازی Telling Lies بارلو یک گام در این سبک پیشروی کرده. 
 
سبک و داستان آن مشابه است ، در ابتدای این بازی شما یک هارد دیسک را پیدا خواهید کرد که در آن مجموعه ای از ویدیوها بوده که چهار نفر مختلف در آنها دیده می شوند که از مسائل مختلفی صحبت می کنند. این کلیپ ها در مدت دو سال ضبط شده و در حالت برهم ریخته چیده شده اند و شما باید در آنها نام افراد خاص ، مکان ها و وقایعی را پیدا کنید که شما را به سرنخ نزدیک کنند. 
 
داستان بازی بسیار جذاب بوده و شما را در مجموعه ای از ابهامات ، رازها و پیچیدگی ها قرار میدهد. شما همان حس بازی Her Story را در آن خواهید داشت ، حسی مانند یک کارگاه که در حال چیدن قطعات مختلف پازل کنار هم است به شما دست میدهد. 
 
untitled-goose-game
 

بازی Untitled Goose Game 

 
در بازی Untitled Goose Game حس قرار گرفتن در نقش یک هکر را خواهید داشت که وظیفه اش این است که ساکنین یک شهر کوچک را به مرز دیوانگی برساند. گاهی باید یک نجار را مجبور کنید بجای میخ شست خود را با چکش مورد هدف قرار دهد و گاهی هم باید عینک یک کودک را دزدیده و او را به داخل یک باجه تلفن عمومی هدایت کنید. این نوعی بازی معمایی بوده و زمانی که به هر محیطی وارد می شوید باید به دنبال روش های مختلف آزار دادن اهالی آن بگردید. زمانی که آسیب جسمی کمتری به افراد بزنید امتیاز بالاتری به شما تعلق خواهد گرفت. این بازی پر فروش ترین بازی کنسول Nintendo Switch بوده که اکنون برای کنسول های PS4 و Xbox ارائه گردیده است.
 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید