noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بروزرسانی گوشی سامسونگ با برنامه های تقلبی 10 میلیون قربانی گرفت

نویسنده: thenextweb ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ ق.ظ مشاهده: ۲۷۸ بار
بروزرسانی گوشی سامسونگ با برنامه های تقلبی 10 میلیون قربانی گرفت

بروزرسانی گوشی سامسونگ با برنامه های تقلبی


بروزرسانی گوشی سامسونگدر چند ماه گذشته، گزارش هایی مبنی بر انتشار برنامه های تقلبی برای گمراه کردن کاربران و کسب درآمد منتشر شد. در یکی از گزارش ها که توسط گروه امنیتی CSIS تهیه شده، آمده که یک برنامه ی جعلی که ادعا می کند دستگاه های سامسونگ را به روزرسانی می کند، توسط 10 میلیون کاربر نصب شده است. 
این برنامه که Updates for Samsung نام دارد، وعده ی بروزرسانی گوشی سامسونگ را می دهد اما بعد از نصب، کاربران را دنیایی از آگهی های بازرگانی پرتاب و برای دریافت به روزرسانی تقاضای پول می کند. 
بروزرسانی گوشی سامسونگ
متاسفانه، این برنامه هنوز در پلی استور موجود است. الکسیاس کورپینز، یک محقق امنیت با گوگل تماس برقرار کرده و خواستار حذف این برنامه از پلی استور شده است. 
بر اساس گزارش CSIS، این برنامه جدا از نشان دادن تعداد زیادی آگهی تبلیغاتی، به کاربران پیشنهاد عضویت سالانه با پرداخت 34.99 دلار می دهد. اما فرآیند پرداخت از طریق گوگل پلی انجام نمی شود، بلکه شما باید اطلاعات کارت بانکی خود را در سایتی وارد کنید و به آن اعتماد کنید. علاوه بر این ها، این برنامه ی جعلی ادعا می کند با پرداخت 19.99 دلار قفل هر سیم کارتی را باز می کند. 
برنامه های جعلی از این دست نه تنها پول شما را می خورند بلکه با ذخیره ی اطلاعات شما، شما را در معرض خطر قرار می دهند. گوگل می بایست تمهیداتی برای حفظ حریم شخصی بیاندیشد و هر چه زودتر زباله هایش را دور بریزد.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید