noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بازی های Google Stadia علیرغم عدم پشتیبانی سازندگانشان همچنان قابل استفاده هستند

نویسنده: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳ ق.ظ مشاهده: ۲۸۰ بار
بازی های Google Stadia علیرغم عدم پشتیبانی سازندگانشان همچنان قابل استفاده هستند

بازی های Google Stadia

بازی های Google Stadia : گوگل صفحه ی پرسش و پاسخ در مورد بازی های استادیا را به روزرسانی کرده است و اطلاعات جدیدی در اختیار مخاطبین گذاشته است. این کمپانی ادعا کرده که در صورتی که یک سازنده پشتیبانی از یک بازی استادیا را قطع کند، استادیا همچنان آن بازی را در اختیار کسانی که برای آن بازی پرداخت انجام داده اند، قرار می دهند. 
در صفحه ی پرسش و پاسخ استادیا نوشته شده است:«اگر یک بازی را خریداری کرده اید، حق دارید آن را بازی کنید. این امکان وجود دارد که بعضی از بازی های Google Stadia برای همیشه در دسترس نباشند اما بازی کننده هایی که بازی را خریده اند برای همیشه می توانند از آن استفاده کنند. استادیا قصد دارد همه ی عنوان های خریداری شده را برای روز مبادا ذخیره کند.»
شاید این سناریو کمی خاص باشد اما اصلاً عجیب نیست. استادیا و در مقیاس بزرگتر، بازی های مبتنی بر فضای ابری از سیاست مشخص و خط مشی اقتصادی مورد تایید برخوردار نیستند. مشخص نیست که فرآیند قرار دادن بازی و در دسترس بودنش در استادیا چقدر هوشمند است و چه تفاوتی با عرضه ی بازی به صورت دیسک دارد. 
احتمال دارد، یک سازنده تصمیم بگیرد بازی اش را برای مدتی در استادیا قرار دهد و بازی در فضای ابر را تجربه کند و سپس منصرف شود. یا ممکن است در سناریویی دیگر، رقبای قدرتمند بازی های آنلاین، مثل مایکروسافت یک بازی را به قیمت بالا از گوگل بخرد و دسترسی آن را در استادیا ببندد. 
از آنجایی که گوگل هر دو مدل رایگان و پرداختی را در استادیا پشتیبانی می کند، احتمال دارد مشتریان دسترسی خود را به بازی هایی که حق عضویتشان را پرداخت کرده اند از دست بدهند. استادیا یک سرویس بازی در فضای ابری است که بازی را از یک سرور استریم می کند؛ بنابراین محدود شدن دسترسی اتفاق دور از ذهنی نیست. 
برای برطرف کردن این ترس ها، گوگل بارها اعلام کرده است که چنین اتفاقی نمی افتد. به نظر می رسد، گوگل با استفاده  از اصطلاح روز مبادا قصد داشته دست خودش را باز بگذارد. برداشت از این صحبت می تواند متفاوت باشد و این یعنی هر اتفاقی ممکن است بیفتد و مفهوم صاحب شدن در مورد بازی ها کم رنگ می شود. باید تا عرضه ی استادیا در ماه نوامبر صبر کرد و دید منظور از روز مبادا چیست. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید