noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بازیابی اعلانهای پاک شده در اندروید

نویسنده: samsungia ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵ ب.ظ مشاهده: ۴۰۰ بار
بازیابی اعلانهای پاک شده در اندروید

بازیابی اعلانهای پاک شده در اندروید : منوی اعلانات اندروید به سرعت پر می شود و می توان بدون بررسی همه ی آن ها را به صورت یکجا حذف کرد. اگر این کار را کرده اید و فکر می کنید به طور تصادفی اعلان مهمی را نابود کرده اید، نگران نباشید.

کاربران اندروید می توانند اعلانات از دست رفته را به وسیله ی  Android notification history بازیابی کنند. برای دستگاه هایی که رابط کاربری متفاوت مثل TouchWiz سامسونگ دارند، شاید راه مستقیمی وجود نداشته باشد اما می توان از راهکارهای مبتنی بر اپلیکیشن استفاده نمود. 

چگونه به سابقه اعلانات اندروید دست پیدا کنیم ؟

 
ذخیره ی اعلانات اولین بار با اندروید 4.3 معرفی شد و همچنان تا اندروید Pie قابل دسترسی است. سابقه ی اعلانات به شما امکان مشاهده ی اعلانات حذف شده را می دهد و از طریق ویجت تقریباً محرمانه قابل دسترسی است. در خیلی از تلفن ها می بایست Developer Options فعال شود تا قفل این ویجت باز شود و اعلانات از دست رفته بازیابی شود. 
برای بازیابی اعلان های پاک شده در اندروید و فعال شدن developer options ، وارد تنظیمات گوشی شوید و چندین بار بر روی Build number ضربه بزنید. بعد از سه یا چهار ضربه، پیامی بر روی صفحه ظاهر می شود که می گوید شما دیگر یک توسعه دهنده هستید. 

بازیابی-اعلانهای-پاک-شده
 

چگونگی بازیابی اعلان های پاک شده در اندروید

 
برای فهم بهتر چگونگی بازیابی اعلان های پاک شده در اندروید انگشت خود را در فضایی خالی بر روی صفحه ی خانه بگذارید و نگه دارید. سپس بر روی Widgets ضربه بزنید.
صفحه را به سمت چپ بکشید و یا در منوی ویجت Settings shortcut را پیدا کنید. 
انگشتتان را بر روی ویجت بگذارید و فشار دهید تا صفحه ی خانه نمایان شود، سپس ویجت را بکشید و بر روی صفحه خانه قرار دهید. 
در منوی Settings shortcut بر روی گزینه ی  Notification log ضربه بزنید. 
میانبر  Notification log بر روی صفحه خانه ظاهر می شود. بر روی آن ضربه بزنید تا به سابقه ی اعلانات دسترسی پیدا کنید و اعلانات از دست رفته را بازیابی نمایید.
بازیابی اعلان-های پاک شده در اندروید

در فهرست اعلانات، آنهایی که فعال هستند را به رنگ سفید و اعلاناتی که حذف شده اند را به رنگ طوسی مشاهده می کنید. بر روی اعلانات طوسی رنگ ضربه بزنید تا منبع اعلان مشخص شود. 

راهکارهای مبتنی بر اپلیکیشن:

 
Notification History Log
راهکار گفته شده در بالا برای بازیابی اعلانهای پاک شده در اندروید خوب عمل می کند اما در گوشی هایی که رابط کاربری متفاوت دارند، مثل سامسونگ کار نمی کند. خوشبختانه اپلیکیشنی کاربردی وجود دارد که می تواند به صورت موثر سابقه ی اعلانات را مدیریت و بازیابی کند. 
Notification History Log از ikva eSolutions، اپلیکیشنی است که سابقه ی اعلانات را برای یک روز ذخیره می کند. بعد از آن که گزینه ی Advanced History را فعال کنید، می توانید این مسئولیت را برعهده ی اپلیکیشن بگذارید. می توانید اپلیکیشن هایی را در لیست سیاه قرار دهید و تعیین کنید چه اعلاناتی ذخیره شوند تا امکان بازیابی آن ها را داشته باشید. روی هم رفته این اپلیکیشن بسیار کاربردی است.

بازیابی-اعلان-های-پاک-شده

Nova Launcher

اگر رابط کاربری گوشی شما، آن را حسابی از اندروید دور کرده، شاید بخواهید یک لانچر جدید نصب کنید. در حالی که فهرستی از لانچرهای محبوب اندروید وجود دارد، Nova Launcher همیشه یک لانچر محبوب بوده و برای دیدن اعلانات از دست رفته توصیه می شود.
از ویجت نوا لانچر، Activities و سپس  Settings را انتخاب کنید. در گزینه هایی که زیر Settings وجود دارد، باید گزینه ی Notification Log را پیدا کنید.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید