noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بازار نمایشگرهای OLED تحت سلطه سامسونگ

نویسنده: samsungia.com ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶ ق.ظ مشاهده: ۳۳۰ بار
بازار نمایشگرهای OLED تحت سلطه سامسونگ

بازار نمایشگرهای OLED تحت سلطه سامسونگ

یکی از قطعات سخت افزاری تولید شده توسط سامسونگ که بی تردید بهترین در بازار است نمایشگرهای ساخته شده این شرکت است. هیچ شرکتی توانایی ساخت نمایشگرهایی را با کیفیت پنل های تصویری سامسونگ را ندارد. با اینکه غول کره ای هنوز نمایشگری را با با وضوح تصویر WQHD Plus و رفرش ریت 120 هرتز به دلیل داشتن مشکلات نرم افزاری تولید نکرده ، همچنان برترین تولید کننده نمایشگر در جهان محصولات الکترونیک به حساب می آید. نمایشگرهای قرار داده شده روی گوشی های سامسونگ به قدری با کیفیت بوده که موجب فروش بیشتر گوشی های این شرکت نسبت به شرکت های رقیبی چون هوآوی و اپل شده است.

محققین Stone Partners نیز این برتری کیفیت و فروش سامسونگ را تایید کرده اند و می توان آن را در تحقیقی که از سال 2018 تا 2020 به انجام رسانده اند مشاده نمود. در نخستین ربع سال 2020 نیز سامسونگ 90 درصد نمایشگرهای OLED گوشی های هوشمندی که در بازار به فروش رسیده اند را تامین نموده است. دلیل این درصد بالا استفاده از نمایشگرهای OLED بر روی میان رده و گوشی های پرچمدار بوده است. با توجه به تحقیق انجام شده سامسونگ تامین کننده بیش از 90 درصد نمایشگرهای استفاده شده بر روی گوشی های هوشمند در نیمه نخست 2020 بوده است. در طی این مدت کوتاه بخش تولید کننده نمایشگرهای سامسونگ 68.3 میلیون پنل تصویری به شرکت های مختلف به فروش رسانده که نوعی رکورد محسوب می شود.


البته این میزان فروش نمایشگر نسبت به همین زمان در سال گذشته که 94.1 درصد بوده کمتر است اما تعداد پنل های فروخته شده 2 میلیون نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. در سال های اخیر استفاده و تولید نمایشگرهای
OLED افزایشی چشمگیر داشته است. سازمان تحقیقاتی Counterpoint تخمین زده که تا پایان سال 2020بیش از 600 میلیون پنل تصویری OLED تولید خواهد  شد. این نشان دهنده رشد تولید 46 درصدی نسبت به سال گذشته است و در صورتی که سامسونگ بتواند احاطه خود را در بازار نمایشگر حفظ کند ، در آینده با هیچ گونه مشکلی مواجه نخواهد بود. 

    نظر خودتان را ارسال کنید