noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

باتری های گرافنی جدید سامسونگ تا سال 2021 از راه می رسند؟

نویسنده: sammobile ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸ ق.ظ مشاهده: ۲۸۷ بار
باتری های گرافنی جدید سامسونگ تا سال 2021 از راه می رسند؟

باتری های گرافنی جدید سامسونگ

باتری های گرافنی جدید سامسونگ : سامسونگ قصد دارد در سال آینده و یا در سال 2021، تلفن های همراهش را به جای باتری لیتیومی با باتری گرافن عرضه کند. سال هاست که خبرهایی از سودمند بودن باتری های گرافن برای تلفن همراه منتشر می شود، اما هنوز به واقعیت تبدیل نشده است. اخیراً یکی از خبرچین های تکنولوژی به نام Evan Blass ادعا کرد هنوز چند سال مانده تا به تلفن هایی با باتری گرافن دست پیدا کنیم.

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10


سال گذشته، شایعاتی مبنی بر استفاده ی سامسونگ از باتری گرافن در تلفن های همراهش به گوش رسید اما تاکنون هیچ تلفنی با باتری گرافن وارد بازار نشده است. چرا باتری های گرافن اهمیت دارند؟ به خاطر ماده ای که سامسونگ آن را توپ گرافن می خواند، باتری های گرافن می توانند 5 برابر سریع تر از باتری های لیتیومی شارژ شوند. همچنین این ماده می تواند گنجایش باتری ها را 45 درصد افزایش داده و از داغ شدن آن ها نیز جلوگیری کند. 
همه ی این مزایا می توانند در تلفن های همراه جای بگیرند، مخصوصاً اگر تولیدکنندگان به تولید تلفن های باریک و ظریف اصرار داشته باشند. برای مثال  Note 10+تنها 7.9 میلی متر ضخامت دارد و 1 میلی متر از نوت 9 باریک تر است. سامسونگ در بهترین حالت، توانست باطری  4300mAh  در این گوشی کار بگذارد، در صورتی که باتری 5000mAh  هم می توانست در چنین گوشی کم حجم و ظریفی خوشایند باشد. 
هنوز مشخص نیست که مصرف کنندگان چقدر باید منتظر بمانند تا بالاخره بتوانند صاحب یک گوشی با باتری گرافن شوند. احتمالاً سامسونگ اولین کمپانی است که چنین تلفنی را به بازار عرضه می کند. گمان می رود تلفن همراه با باتری گرافن در سال 2020 عرضه شود. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید