noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

باتری جدید انعطاف پذیر چهره ی فناوری های پوشیدنی را عوض خواهد کرد

نویسنده: androidheadlines.com ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰ ب.ظ مشاهده: ۱۶۹ بار
باتری جدید انعطاف پذیر چهره ی فناوری های پوشیدنی را عوض خواهد کرد

باتری جدید انعطاف پذیر چهره ی فناوری های پوشیدنی را عوض خواهد کرد 

باتری جدید : شرکت کره ای Jenax اعلام نموده که نخستین باتری انعطاف پذیر جهان را تولید کرده که می تواند چهره ی فناوری های پوشیدنی و اینترنت اشیا را به کلی تغییر دهد. این باتری با نام J.Flex شناخته شده و شرکت تولید کننده ی آن اعلام نموده قصد دارد اطلاعات بیشتر در مورد آن را در نمایشگاه CES 2019 لاس وگاس ارائه کند.
jenax-flexible-battery-2 باتری جدید

به گفته ی مدیر عامل این شرکت کره ای ، آینده باتری جدید انعطاف پذیر خواهد بود. 
 
شرکت Jenax در مورد سیستم استفاده شده ی J.Fled در روز سلامتی دیجیتال که 9 ژانویه می باشد اطلاعاتی را در اختیار عموم قرار خواهد داد. این باتری ها در ابتدا جهت استفاده در صنایع بیمارستانی طراحی و تولید شدند اما اکنون اعلام شده بسیاری از شرکت های فناوری قصد استفاده از آن ها را در ساعت های هوشمند خود دارند. ساخت این باتری ها بسیار حائز اهمیت بوده زیرا در کنار استفاده از لیتیوم ، انعطاف پذیر بوده و هزینه ی تولید آن ها بسیار پایین می باشد. قابلیت انعطاف پذیر بودن این باتری ها به تولیدکنندگان محصولات الکترونیک فضای کاری بیشتر برای ظریف تر ساختن محصولات آینده خواهد داد. 
 
این باتری ها در کوچک ترین محفظه ها قابلیت قرارگیری داشته و فاقد مشکل اساسی باتری های لیتیومی ، یعنی داغ کردن در فضای بسته می باشند. ارگونومیک خاص و قیمت پایین این باتری ها موجب جذب مشتریان بسیاری شده .حضور شرکت Jenax در CES 2019 با اسپیکر های Philips ، Abbott و Johnson & Johnson همراه خواهد بود. استفاده های مختلفی در نمایشگاه CES از این باتری ها به نمایش گذاشته خواهد شد ،که فقط تعداد محدودی از قابلیت های این باتری ها را نمایان خواهد ساخت. 
 
علاوه بر این ،استفاده  از باتری های انعطاف پذیر Jenax در فناوری های حاضر، همانند گوشی های انعطاف پذیر که سامسونگ به زودی آن را به نمایش در خواهد آورد امکان پذیر بوده و بر اساس برخی اخبار ضد و نقیض ، این دو شرکت کره ای در حال انجام مذاکراتی جهت همکاری در زمینه های مختلف می باشند. 
 
سامسونگ مدت ها است که به دنبال تولید اینگونه باتری ها می باشد و حتی نمونه هایی از آن ها را نیز تولید نموده ، اما مساله ، کمبود حجم باتری بوده و این در حالی است که باتری های جدید با ظرفیت های 3.000 و 6.000 میلی آمپری تولید گردیده اند. 
 
بهره از اینگونه از باتری ها در لپ تاپ ها نیز می تواند به شرکت های تولید کننده فضای بالاتری جهت قرار دادن فناوری های بیشتری بدهد. این باتری ها بی تردید می توانند به گوشی های غیر انعطاف پذیر نیز کمک کنند. گوشی های 5G و استفاده از شبکه ی 5G مشکلات آنتن دهی بسیاری دارد و این باتری ها می توانند به قرار دادن فناوری بیشتر در گوشی ها و برطرف نمودن مشکل آنتن دهی کمک بسزایی نمایند.    
 

    نظر خودتان را ارسال کنید