noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ایموجی چیست و چه کسانی آنها را طراحی می کنند ؟

نویسنده: howstuffworks ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴ ق.ظ مشاهده: ۲۶۹ بار
ایموجی چیست و چه کسانی آنها را طراحی می کنند ؟

ایموجی چیست و چه کسانی آنها را طراحی می کنند ؟

ایموجی چیست ? شاید تا امروز این سوال برایتان ایجاد شده باشد که ایموجی ها چه بوده و چه کسانی آنها را طراحی میکنند. بسیاری فکر می کنند که استفاده از ایموجی هایی مانند صورتک در حال خنده که اشک از چشمش خارج شده و یا دیگر ایدیوگرام ها باید افزایش پیدا کند ، زیرا می تواند بیان احساسات را ساده تر کند. اما این کار دردسرهای خودش را دارد ، یکی از آنها استفاده از صورتک غمگینی بوده که می تواند احساست دقیق شخص را به نمایش بگذارد. این اصلا کاری ساده نیست زیرا عواطف متفاوت بوده و لزوما یک صورتک ساده نمی تواند بیانگر احساسات باشد و اگر تصمیم به طراحی همچین صورتکی گرفته شود ، می تواند مانند جعبه ی پاندورا بحثی گسترده را ایجاد کند. روان پزشکان بر این عقیده اند که هیچ صورتک یا ایموجی نمی تواند بیانگر احساسات دقیق باشد ، زیرا این قسمت از ذهن ما عملکردی بسیار پیچیده دارد. 
 
اما بازگردیم به سوالی که در مورد ایموجی ها و ایده ی ساخت و طراحی آنها داشتیم. اینکه فکر کنیم یک شرکت پشت طراحی آنهاست در اشتباهیم زیرا ایموجی ها منبع خاصی ندارند و می توانند از هر جایی باشند. هر کسی می تواند یک ایموجی طراحی کرده و آن را پیشنهاد دهد اما پیش از انجام این کار باید استانداردی خاص را همراه با قوانین سفت و سخت رعایت کند تا بتواند شانس قبولی طرح خود را بالا ببرد. 
 
اکنون سوال دیگری بوجود می آید ، " چه کسی آنها را قبول کرده و به کیبورد اضافه می کند؟ " ، پاسخ شرکت غیر انتفاعی Unicode Consortium است که در واقع نقش تعیین استاندارد های نرم افزاری را در سیستم عامل های مختلف دارد. یکی از این استانداردها همین ایموجی ها هستند و این شرکت مطمئن می شود که ایموجی های یکسانی بر روی گوشی های هوشمند ، تبلت و لپ تاپ ها دیده شوند. 
 
سوال دیگر بعد از ایموجی چیست این است که Unicode Consortium چیست؟ سوالی بسیار هوشمندانه ، زیرا برخی ممکن است فکر کنند چطور شرکت های بزرگی چون گوگل ، اپل و مایکروسافت اجازه ی وجود چنین شرکتی را داده اند؟ پاسخ به این سوال ساده اما فنی است زیرا خود این شرکت های بزرگ سهامداران اصلی این شرکت بوده که در کنار دیگر شرکت ها نظیر FaceBook ، Adobe ، Oracle و IBM استانداردها را تعیین می کنند. این بدین معنا بوده که زمانی که یک استاندارد بخواهد ثبت شود ، این شرکت ها آن را به رای می گذارند ، پس اگر فکر می کنید برخی از ایموجی ها چندان جالب نیستند و یا تعداد آنها باید افزایش یابد اکنون می دانید باید چه کسانی را سرزنش کنید. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید