noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ایستگاه فضایی هندوستان چه زمانی راه اندازی می شود

نویسنده: thenextweb ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۹ ب.ظ مشاهده: ۱۲۹ بار
ایستگاه فضایی هندوستان چه زمانی راه اندازی می شود

سازمان هوا فضای هندوستان ISRO، از برنامه ی بلندپروازانه ی خود برای ساخت ایستگاه فضایی هندوستان در دهه ی آینده خبر داد. سرپرست فضانوردی، کی. سیوان، گفت بنا بر این است که تا 7 سال آینده این ایستگاه فضایی ساخته شود و تا قبل از 2030 بهره برداری شود. 
سیوان اظهار کرد ایستگاه فضایی هندوستان برای آزمون و خطا ساخته نمی شود بلکه قرار است مورد استفاده قرار بگیرد. وی اضافه کرد کاربری اصلی این ایستگاه فضایی، انجام تحقیقات بر روی جاذبه ی بسیار ضعیف است. 
تشخیص رم میکرو اس دی اصل و تقلبی سامسونگ
 

ایستگاه فضایی هندوستان

مدیر ISRO تاکید کرده است که 9 این ایستگاه زیاد بزرگ نخواهد بود:«ایستگاه فضایی ما زیاد بزرگ نیست. وزن آن 15 تا 20 تن خواهد بود و برای کارهای تحقیقاتی بر روی گرانش ضعیف استفاده می شود. این ایستگاه قابلیت اسکان افراد را برای 15 تا 20 روز دارد.»
مهندسین این آژانس فضایی، همچنین سه سال است که بر روی آزمایش اتصال دو فضاپیما به یکدیگر در فضا Spadex کار می کنند؛ به این طریق فضانوردان می توانند از فضاپیمایی به فضاپیمای دیگر منتقل شوند. به کمک این فناوری می توان لوازم مورد نیاز را از ایستگاه بارگیری کرد و سوخت گیری را بسیار راحت تر انجام داد. 
 
علاوه بر این، ISRO قصد دارد به عنوان بخشی از پروژه ی Gaganyaan، تا سال 2022 یک فرد هندی را به فضا بفرستد. دولت مرکزی 10000 کرور برابر با 1.43 میلیارد دلار به این پروژه تخصیص داده است. این آژانس با نیروی هوایی کشور تفاهم نامه ای امضا کرده است که فرد مناسب برای فرستادن به فضا انتخاب شود. کاندیداها آموزش های خاصی می بینند و به یک فضانوردی آموزشی فرستاده می شوند. 
اگر هندوستان موفق به ساخت یک ایستگاه فضایی فعال شود، در واقع دومین کشوری می شود که از این فناوری برخوردار است. علاوه بر این، اگر پروژه ی فرستادن انسان به فضا با موفقیت پایان پذیرد، هند هم  به جمع کشورهای آمریکا، روسیه و چین می پیوندد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید