noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اگر این اپلیکیشن موبایل را بر روی گوشی خود نصب کرده اید، سریع حذفش کنید

نویسنده: phonearena ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵ ق.ظ مشاهده: ۲۳۸ بار
اگر این اپلیکیشن موبایل را بر روی گوشی خود نصب کرده اید، سریع حذفش کنید

اگر این اپلیکیشن موبایل را بر روی گوشی خود نصب کرده اید سریع حذفش کنید

شما هرگز نمی دانید که اپلیکیشن موبایل که نصب می کنید، چه چیزهایی را با خود به گوشی به شما می آورند. برای مثال، برنامه ی CamScanner – Phone PDF در پلی استور خیلی معقول به نظر می رسد. از این برنامه برای اسکن کردن اسناد و مدارک و دیجیتال کردن آن ها استفاده می شود. اما بر اساس پژوهشی که توسط کسپراسکی انجام شده مشخص شده که آخرین ورژن این برنامه دارای یک بخش معیوب است. پژوهشگران معتقدند که این احتمال وجود دارد که خود توسعه دهنده هم از وجود چنین چیزی بی اطلاع باشد. 
مشکل اینجاست که درب پشتی جزیی از برنامه است و از آنجا داده های معیوب توسط برنامه بارگیری می شوند. در این گزارش آمده است:«در نتیجه، طراحان بخش معیوب، می توانند از دستگاه های آلوده شده برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند؛ با استفاده از تبلیغات مزاحم می توانند از حساب های بانکی ثبت شده در گوشی سرقت کنند و حق عضویت را بدون اجازه برداشت کنند.» از آنجایی که این برنامه بیش از 100 میلیون بار نصب شده است، مسئله بسیار جدی و نگران کننده است. 
کسپراسکی اشاره کرد که کامنت های منفی کاربران در یک ماه اخیر نشان می دهد که با موارد مشکوکی روبه رو شده اند. بنابراین قبل از نصب هر برنامه بهتر است انتقادات دیگران را مطالعه کنید. تجربیات دیگران از استفاده از یک برنامه ی خاص می تواند یک هشدار باشد. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
 
اگر این اپلیکیشن موبایل را بر روی گوشی خود نصب کرده اید، هرچه زودتر حذفش کنید. هر چند به نظر می رسد قبل از آن که گوگل این برنامه را از استورش حذف کند، قسمت معیوب برنامه اصلاح شده بود. برنامه ی CamScanner HD اما همچنان بر روی پلی استور وجود دارد و برنامه ی تمیزی است. این برنامه بیش از یک میلیون بار دانلود شده است اما باز هم توصیه می کنیم که آن را پاک کنید. 
در ماه فوریه، گوگل اعلام کرد که از این پس خیلی سخت گیرانه تر از حضور برنامه های مشکوک در پلی استور خودداری می کند. اما در این مورد خاص، برنامه تنها برای مدتی سالم بود. Google Play Protect وظیفه دارد برنامه ها را قبل و بعد از نصب اسکن کند تا از ورود بدافزار به دستگاه های مردم جلوگیری شود. گوگل می گوید روزانه 50 میلیارد بار برنامه ها را اسکن می کند. 
گوگل گفت:«همه ی اپلیکیشن های اندرویدی از تست های امنیتی عبور می کنند تا بتوانند در استور قرار بگیرند. تمام برنامه ها و توسعه دهنده ها رصد می شوند و اگر کسی قوانین را زیر پا بگذارد، متهم می شود. Play Protect روزانه، اپلیکیشن های زیادی را اسکن می کند تا امنیت برقرار باشد. بنابراین وقتی یک برنامه را از پلی استور دریافت می کنید، اطمینان داشته باشید که برنامه ایرادی ندارد.»
برخی از برنامه های آلوده به بدافزار اصلاً حذف نمی شوند؛ بعد از نصب آیکون آن ها ناپدید می شود. خیلی از آن ها در پس زمینه فعالند و دائماً تبلیغات می فرستند. گاهی برخی از آن ها بدون این که دارنده ی گوشی خبردار شود، پیامک های پولی از دستگاه می فرستند. برای محافظت دستگاه، گوگل پیشنهاد می کند از نصب برنام از منابع ناشناس خودداری کنید. اگر Google Play Protect نبود، قطعاً با مشکلات بدتر و بیشتری روبه رو بودیم. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید