noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندروید Q و راه‌های جدیدی برای قفل کردن سیم کارت

نویسنده: fonearena.com ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱ ق.ظ مشاهده: ۲۳۰ بار
اندروید Q و راه‌های جدیدی برای قفل کردن سیم کارت

اندروید Q و راه‌های جدیدی برای قفل کردن سیم کارت

اندروید Q در چند هفته‌ی اخیر در میان خبرها بوده و گزارشاتی درباره‌ی تغییرات آن مانند حالت system-wide dark و تنظیمات دسترسی‌های جدید منتشر شده است .
 هرچند، با توجه به اینکه این گزارش بدین اشاره می‌کند که تغییرات در کدنویسی این نسخه امکان بیشتر برای اپراتورها فراهم کرده تا با استفاده از سیم کارت شما را محصور به برخی شبکه‌های خاص نمایند، به نظر می‌رسد که این تغییرات مأیوس کننده هستند .
 در تغییرات ایجاد شده در کدنویسی این نسخه می‌توان به طور آشکار مشاهده کرد که اپراتورهای شبکه بر تعیین نوع دستگاه‌های شبکه‌ای که بر روی آنها کار خواهند کرد کنترل بسیار بیشتری خواهند داشت. حتی ممکن است که اجازه‌ی بلاک کردن شبکه‌های اپراتورهای مجازی‌ای که بر روی همان دکل‌های اپراتور اصلی شما اجرا می‌شوند برای این اپراتورها فراهم شود .
 تغییرات عمده‌ای برای دستگاه‌های دو سیمکارته هم در راه است. در حال حاضر، اپراتورها می‌توانند محدودهای فردی‌ای برای هر کدام از شیارهای سیم کارت ایجاد کنند؛ اما با Android Q، اپراتورها قادر به قفل شیار دوم سیم کارت خواهند بود مگر آنکه سیم کارت مورد تأیید آنها در شیار نخست قرار گرفته باشد .
 این محدودیت‌های قفل سیم کارت سریعا بر روی گوشی اجرا می‌شوند و می‌توانند گوشی را ریستارت کرده و حتی ریست فکتوری را فعال و اجرا کنند. هر چند در هر دو حالت بالا امکان تماس‌های اورژانسی هنوز ممکن خواهد بود فارغ از اینکه چه سیم کارتی درون گوشیتان باشد.
 

نظر خودتان را ارسال کنید