noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندروید 10 یا اندروید کیو فعلا نسخه بتا ندارد

نویسنده: sammobile.com ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴ ب.ظ مشاهده: ۵۰۷ بار
اندروید 10 یا اندروید کیو فعلا نسخه بتا ندارد

اندروید 10 یا اندروید کیو فعلا نسخه بتا ندارد

نسخه ی اندروید 10 یا اندروید کیو که امروز به صورت رسمی انتشار آن آغاز می شود ، برای گوشی های سامسونگ گلکسی ارائه نمی گردد و تعجبی هم ندارد. سال گذشته گوگل نسخه ی Beta اندروید Pie را به غیر از گوشی های پیکسل مخصوص چند گوشی اندرویدی دیگر ارائه نمود اما سامسونگ از انتشار آن برای گوشی های گلکسی اجتناب کرد و به نظر میرسد امسال نیز همان رویه را پیش گرفته باشد. 
از این رو نباید این عدم ارائه ی اندروید 10 یا اندروید کیو شما را متعجب کند که این مساله موجب ناراحتی بسیاری نیز هست. تعداد گوشی های سامسونگ بسیار زیاد بوده و اگر بخواهد مانند دیگر شرکت ها بلافاصله پس از ارائه ی نسخه ی Beta اندروید آن را برای گوشی های خود منتشر کند احتمال دارد کاربران با مشکل روبرو شوند پس ابتدا می خواهد تغییرات لازم را در نسخه ی اولیه ی اندروید آن ها بوجود آورده تا زمینه را برای منتشر کردن آپدیت اندروید Q Beta فراهم کند. البته تجربه ثابت کرده سامسونگ رفته رفته امکان ایجاد تغییرات سریع را در گوشی های خود افزایش داده و زمان ارائه ی آپدیت نسخه های Beta سال به سال فاصله ی کمتری از تاریخ انتشار آپدیت اصلی توسط گوگل پیدا می کند. 
 
اما چه بخواهید این مساله بدانید یا نه باید بگوییم که اندروید Q که نسخه ی دهم سیستم عامل اندروید می باشد خیلی فرقی با اندروید 9 یا Pie نداشته و به عنوان خسته کننده ترین آپدیت اندرویدی شناخته میشود. این آپدیت حالت Dark Theme را به گوشی های اندرویدی اضافه خواهد نمود که در اندروید 9 نیز قرار گرفته. شاید جذاب ترین ویژگی این سیستم عامل قابلیت استفاده از زیرنویس در تمامی برنامه ها باشد ، ویژگی که به اپلیکیشن یوتیوب نیز اضافه گردیده. 
 
البته این سیستم عامل کمی هوشمندتر از نسخه های پیشین بوده و می تواند با تشخیص متن دریافت شده به زبان انگلیسی پاسخ های از پیش تعیین شده ای را به مخاطب بفرستد. علاوه اینکه پشتیبانی از عملکرد دستگاه های انعطاف پذیر نیز به همکاری سامسونگ به این نسخه ی اندروید اضافه شده تا استفاده از برنامه ها و انتقال آن ها از حالت تبلت به گوشی را برای محصولات انعطاف پذیر فراهم کند. یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه اندروید Q پروژه ی Mainline بوده که بر روی گوشی هایی که با اندروید Q ارائه می شوند قرار خواهد گرفت. این ویژگی کمک می کند که مشکلات امنیتی گوشی های اندرویدی بدون نیاز به آماده شدن بسته های امنیتی مخصوص گوشی هخا ارائه شده تا با سرعت بالاتری از بروز مشکلات جلوگیری گردد. البته شرکت های تولید کننده ی گوشی باید از گوگل بخواهند تا این ویژگی را در گوشی های آنها فعال کند. 
البته باید دید که سامسونگ در مورد این مساله چه تصمیم خواهد گرفت. جالب خواهد بود که ببینیم نسخه ی Beta اندروید 10 برای چه گوشی ها و شرکت هایی ارائه خواهد شد اما می توانیم به طور قطع بگوییم که فعلا سامسونگ عضو آنها نبوده زیرا در حال آماده سازی و ارائه ی اندروید Pie برای گوشی های مختلف گلکسی می باشد. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید