noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی چه مزیتی دارد

نویسنده: sammobile.com ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۰ ب.ظ مشاهده: ۲۹۴ بار
اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی چه مزیتی دارد

اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی : اگر شما ویدیوی گوگل درباره ی اندروید Q را دیده باشید، می دانید در مورد کدام ویژگی صحبت می کنیم. نام این ویژگی در دستگاه های گلکسی سامسونگ با اندروید Pie، وضعیت شب و در دستگاه های دارای اندروید Q ، تم تیره است. اندروید استوک برای بعضی از برنامه ها و المان های رابط کاربری تم تیره داشت، اما اندروید Q این ویژگی را مثل وضعیت شب به کل دستگاه تعمیم داده است. تنها تفاوتی که وجود دارد اینست که وضعیت شب در تعداد زیادی از گوشی ها فعال است. 

اندروید 10 یا اندروید کیو

اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی چه مزیتی دارد

البته لازم نیست حتماً اندروید Pie داشته باشید تا از رابط کاربری تیره و سیاه در گوشی های گلکسی استفاده کنید. گوشی های گلکسی چندین سال است که از تم های سراسری پشتیبانی می کنند و تم های تیره ی بسیاری چه به صورت رایگان و چه به صورت پرداختی در تم استور گلکسی وجود دارند. اما آنگونه هم نیست که تم تیره ی اندروید Q هیچ منفعتی برای دارندگان گوشی های گلکسی نداشته باشد. حالا که سیستم عامل اندروید به طور ذاتی از تم تیره پشتیبانی می کند، هر روز بر تعداد برنامه هایی که دارای تم تیره هستند افزوده می شود. تعداد زیادی از برنامه های مشهور گزینه ی تم تیره را اضافه کرده اند و آنهایی که هنوز این کار را انجام نداده اند به زودی تن به این کار می دهند. 

اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی
با این که وضعیت شب در گوشی های گلکسی وجود دارد، ویژگی های اندروید Q کارآمد هستند. یکی از این ویژگی ها Live Caption است که مثل کپشن یوتیوب عمل می کند، با این قابلیت اندروید 10 برای سامسونگ گلکسی می توان برای ویدیوها و فایل های صوتی ، به صورت صوتی کپشن گذاشت. ویژگی دیگر آن اینست که گوگل می تواند به روزرسانی های امنیتی را از طریق پلی استور به قسمت های آسیب پذیر سیستم عامل برساند و این تنها بر روی اندروید Q  اجرا می شود.

سیستم عامل اندروید Q نسخه‌ی بتا
 
احتمال دارد سامسونگ برخی از قابلیت های خاص خود را به اندروید Q اضافه کند، اما این کار چند ماه زمان می برد. باید منتظر ماند و دید این کمپانی چه زمانی به روزرسانی اندروید Q را دوباره منتشر می کند و چه دستگاه هایی می توانند آن را دریافت کنند. خبرهای خوبی در این باره به گوش می رسد اما بهتر است صبر کنیم تا اخبار رسمی اعلام شود. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید