noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندروید کیو موبایل - چگونه و از کجا این بروزرسانی را دریافت کنیم؟

نویسنده: samsungia.com ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵ ق.ظ مشاهده: ۹۱ بار
اندروید کیو موبایل - چگونه و از کجا این بروزرسانی را دریافت کنیم؟

اندروید کیو موبایل به صورت بتا منتشر شده و تعدادی از ویژگی های جدید قابل توجهی را برای طرفداران سیستم عامل گوگل به همراه خواهد داشت . 
 

اندروید کیو موبایل

گوگل در هفته گذشته اندروید کیو موبایل بتا را معرفی کرد و از ارائه ویژگی های جدیدی در این اندروید خبر داد. اول و مهمتر از همه، نرم افزار دارای تنظیمات جدیدی در خصوص مجوزها است که به کاربران این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری روی برنامه هایی که اطلاعات مکانی را ذخیره میکنند ، داشته باشند. در اندروید های کنونی، مجوز دسترسی به برنامه ها به این شکل است که اگر برنامه ها به چنین اطلاعاتی بخواهند دسترسی یابند، کاربران می توانند این دسترسی را به  برنامه ها ،تنها ، زمانی که باز هستند ،اعمال کنند. اما در اندروید جدید ، گوگل در این باره عنوان نموده: "با استفاده از Android Q، سیستم عامل به کاربران کمک می کند تا کنترل بیشتری را در خصوص زمانی که برنامه ها به موقعیت مکانی دسترسی دارند ، بدست آورند."
"در سیستم عامل اندروید Q، به کاربران امکان کنترل بیشتری روی برنامه ها داده خواهد شد ، کنترل دسترسی به فایل های به اشتراک گذاشته شده را می دهد. کاربران می توانند دسترسی برنامه ها به عکس ها و فیلم ها یا مجموعه های صوتی را از طریق مجوزهای جدید برنامه های در حال اجرا کنترل کنند."
" همچنین مورد دیگری که موجب ناراحتی کاربران (و توسعه دهندگان!) می شوند زمانی است که برنامه ایست که ناخواسته به در پس زمینه اجرا شده و منابع را مصرف می کند."
"به همین خاطر اندروید Q مانع از فعالیت برنامه ها در پس زمینه می گردد؛ اما برنامه هایی که حتما قرار است در پس زمینه اجرا گردند، همانند تماس های دریافتی یا هشدارها - با اطلاع کاربر فعال خواهند بود. "
"همچنین اندروید کیو از قابلیت های ویژه ی دیگری همانند پشتیبانی از گوشی های تاشو و حالت dark mode برخوردار بوده ضمن اینکه دربرگیرنده برنامه های native بیشتری از جمله ایجاد پوسته های مختلف می باشد."
"البته توصیه می گردد اندروید کیو فعلا بر روی گوشی گوگل پیکسل 3 نصب گردد و ممکن است دستگاه های دیگر با نصب این نگارش اندروید دچار مشکل شوند."
 

    نظر خودتان را ارسال کنید