noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندروید پی گوگل به صورت پیشفرض دارای قابلیت ضبط مکالمات است

نویسنده: gadgetnews ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۷ ب.ظ مشاهده: ۳۶۱ بار
اندروید پی گوگل به صورت پیشفرض دارای قابلیت ضبط مکالمات است

اندروید پی گوگل به صورت پیشفرض دارای قابلیت ضبط مکالمات است

اندروید پی گوگل به احتمال زیاد نسخه بعدی از سیستم عامل محبوب این شرکت است. خبرها و گزارشات حاکی از آن هستند که یکی از قابلیت‌های این نسخه، امکان ضبط مکالمات کاربران خواهد بود.
گوشی های هوشمند و سیستم عامل های محبوب این پلتفرم معمولا قابلیت ضبط مکالمات (Voice Recording) را به صورت پیش‌فرض شامل نمی‌شوند. با این حال اپلیکیشن‌های مربوط به این موضوع همیشه بسیار پرطرفدار بوده‌اند و این نشانه علاقه کاربران به وجود چنین قابلیتی در گجت‌ آنها است. سیستم‌ عامل اندروید گوگل نیز متاسفانه تاکنون قابلیت ضبط مکالمه را برای کاربران به صورت یک قابلیت داخلی ارائه نکرده است.
 
با این حال اگر جدیدترین گزارش منتشر شده در مورد امکانات اندروید پی گوگل حقیقت داشته باشد، قابلیت ضبط ویدیو به صورت پیش‌فرض در این پلتفرم قرار خواهد گرفت و کاربران دیگر نیازی به ابزارهای جانبی و معمولا پولی نخواهند داشت. البته فراموش نکنید که تا رونمایی گوگل از نسخه نهایت اندروید پی چند ماه زمان باقی مانده است و هنوز نمی‌توان این شایعات را به سادگی باور کرد.
 
این اطلاعات و سرنخ اصلی گزارش منتشر شده مربوط به پروژه متن باز اندروید است که با توجه به جدیدترین بررسی‌های برخی کاربران، قابلیتی تحت عنوان Call recording tone در نسخه آزمایشی اندروید رویت شده است. در واقع یک صدا با فرکانس 1400 هرتز در بازه‌های زمانی 15 ثانیه‌ای و زمانی که مکالمه در حال ضبط شدن است، پخش می‌شود.
 
این صدا در خروجی مکالمه و برای مخاطب فرد نیز ارسال می‌شود تا او نیز از در حال ضبط بودن مکالمه باخبر شود. بدین ترتیب مطمئن می‌شویم که اگر چنین قابلیتی در نسخه نهایی اندروید P گوگل قرار گیرد، قطعا در راستای قوانین و مقررات حقوقی خواهد بود.
 
با این حال نباید فراموش کنیم که قوانین و مقررات در تمامی کشورها و اپراتورهای مختلف یکسان نیست. شاید به همین خاطر باشد که گوگل به اپراتورها دسترسی لازم جهت فعال‌سازی یا غیرفعال کردن این تنظیم را داده است. بنابراین در برخی اپراتورها، ضبط مکالمه کاربران به مخاطبین در هر دو طرف اطلاع داده می‌شود و در برخی سرویس‌های دیگر یکی از دو مخاطب از این موضوع مطلع نخواهد شد.
 
در نهایت مشخص نیست که کارکرد این قابلیت جدید در اندروید P گوگل برای سایر توسعه‌دهندگان در دسترس قرار می‌گیرد یا خیر، چرا که خبری از API عمومی برای ضبط مکالمات در Android P گوگل نیست. این شرکت از نسخه جدید سیستم عامل خود در کنفرانس I/O سال 2018 که چند ماه دیگر برگزار می‌شود، رونمایی خواهد کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید