noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

اندازه‌گیری فشار خون و استرس با اس 9 سامسونگ

نویسنده: farnet.ir ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵ ب.ظ مشاهده: ۴۹۸ بار
اندازه‌گیری فشار خون و استرس با اس 9 سامسونگ

preorder-galaxy-s9

اندازه‌گیری فشار خون و استرس با اس 9 سامسونگ

اندازه‌گیری فشار خون : گوشی‌های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس سامسونگ دارای قابلیت‌های ریزودرشتی هستند و شاید جالب باشد که بدانید یکی از آن‌ها امکان اندازه‌گیری فشار خون و استرس است.
چندی پیش شاهد به ثبت رسیدن پتنتی از سوی سامسونگ بودیم که به سنسوری با قابلیت سنجش استرس از روی فشارخون اشاره داشت. در آن زمان گمان می‌رفت که این قابلیت برای اولین بار در ساعت‌های هوشمند این شرکت مورد استفاده قرار گیرد، بااین‌حال بررسی‌های صورت گرفته بر روی پرچم‌داران جدید این شرکت نشان می‌دهند که گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس قادر به اندازه‌گیری فشار خون و استرس هستند. نکته مهم این است که اندازه‌گیری فشار خون به سادگی ضربان قلب نیست و معمولاً برای این‌کار از بازوبندهای مخصوص پزشکی استفاده می‌شود.
سامسونگ در توسعه این فناوری با دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو همکاری داشته است و آن را My BP Lab نام‌گذاری کرده است. البته این برنامه هنوز در دست توسعه بوده و کاربرانی که My BP Lab را نصب کرده‌اند، به یک مطالعه تحقیقاتی سه هفته‌ای از سوی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو دعوت می‌شوند. در این دوره برخی حرکات و رفتارهای روزانه از قبیل میزان خواب، فاصله وعده‌های غذایی و یا میزان ورزش هر فرد اندازه‌گیری شده و با اطلاعات به ثبت رسیده از طریق سنسور فشارخون گلکسی اس 9 ادغام می‌شوند.
 
نتیجه تحلیل داده‌های مذکور مشخص می‌کند که هر فرد در چه روزهایی بیشتر استرس داشته و نشانه‌های آن‌ها چه بوده است. فارغ از قابلیت مذکور، سامسونگ مشغول کار بر روی قابلیت جدید بیکسبی است که تنها با عکس گرفتن از غذاها می‌تواند میزان کالری آن‌ها را محاسبه کند!

    نظر خودتان را ارسال کنید