noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ال سی دی گوشی سامسونگ به QD-OLED ارتقا خواهد یافت

نویسنده: sammobile ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱ ق.ظ مشاهده: ۳۲۲ بار
ال سی دی گوشی سامسونگ به QD-OLED ارتقا خواهد یافت

ال سی دی گوشی سامسونگ به QD-OLED ارتقا خواهد یافت

ال سی دی گوشی سامسونگ یکی از انشعابات کمپانی سامسونگ است که در حال یک بازسازی بزرگ است. این بخش از کمپانی سامسونگ، اخیراً دستخوش چالش هایی شده است. هجوم سازندگان چینی به بازار و گرفتن سوبسیدهای هنگفت از دولت سبب شده در بازار LCD مشکل به وجود بیاید. در چند سال اخیر تقاضا در این بازار به شدت رو به کاهش گذاشته است و کار برای سامسونگ سخت شده است. 
سامسونگ دو خط تولید ال سی دی سامسونگ دارد و بعید به نظر می رسد یکی از آن ها را تعطیل کند. برنامه ی دیگر می تواند ارتقا دادن یکی از خط تولیدها باشد و به نظر می شر سامسونگ می خواهد همین کار را بکند. 
بر اساس گزارشات محلی، سامسونگ قصد دارد 11 میلیارد دلار برای بازسازی و ارتقای یکی از خط تولید هایش هزینه کند. Samsung Display ماه آینده این سرمایه گذاری به صورت رسمی اعلام خواهد کرد. یکی از سخنگوهای این کمپانی به Nikkei  گفت که هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است. با توجه به بزرگی سرمایه گذاری، سامسونگ قصد دارد OLED های پیشرفته تری تولید کند. 
گمان می رود هدف سامسونگ تولید QD-OLED  یا quantum dot OLED باشد که مدت ها بر روی آن ها تحقیق کرده است. سامسونگ قبلاً هم پنل کوانتومی برای تلویزیون های رده بالای خود تولید کرده است؛ در حالی که OLED های سامسونگ رقیب ندارد. احتمال دارد این کمپانی هر دو فناوری را ادغام کند تا صفحه نمایش دو رگه و بسیار با کیفیت تولید کند. 
صفحه نمایش QD-OLED دارای پنل OLED و روکش QD است که در واقع کریستال های نیمه رسانا هستند. این صفحه نمایش ها دیگر به قطعات روشن کننده ی  پس زمینه نیازی ندارند و دچار سوختگی های داخلی نمی شوند. انتظار می رود سامسونگ در سال آینده، فروش QD-OLED هایش را شروع کند. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید