noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

افزونه استخراج پول مجازی توسط گوگل حذف شده

نویسنده: gadgestnews.ir ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱ ب.ظ مشاهده: ۳۶۵ بار
افزونه استخراج پول مجازی توسط گوگل حذف شده

استخراج پول های مجازی در حال حاضر یکی از فرایند های روزمره کاربران اینترنت است. به تازگی مشخص شده که گوگل، افزونه استخراج پول مجازی کروم، که ارز مجازی مونرو را استخراج می کرد، از بین برده است.
 

افزونه استخراج پول مجازی 


همان طور که ارزهای مجازی محبوب تر و با افزایش ارزش مواجه می‌شوند، مسئله‌ای بزرگ تر به وجود می آید. وب سایت ها و افزونه استخراج پول های مجازی به طور مخفیانه کد هایی را دست‌کاری می‌کنند تا منابع پردازنده را به طور مخفی مورد استفاده قرار دهند و عمل استخراج پول های مجازی را به طور گسترده انجام دهند. در اغلب موارد، این کار را بدون اطلاع کاربر انجام می‌دهند. به تازگی مشخص‌شده که افزونه Archive Poster که در گوگل کروم قرار دارد، شامل کدهایی بوده که عملیات استخراج را انجام داده است. این افزونه عملیات استخراج پول های مجازی مونرو را به صورت مخفیانه انجام می داده. متعاقباً این افزونه توسط گوگل از کروم حذف شد.
 
افزونه Archive Poster دارای بیش از 105،000 کاربر فعال بود. قبل از حذف آن توسط گوگل، رتبه‌بندی نزدیک به 5 ستاره در استور داشت. کار اصلی این افزونه راحت سازی کار کاربران با Tumblr بود و آن‌ها را قادر می‌سازد تا اقدامات مانند صف، پیش‌نویس، دوباره‌نویسی بلاگ و یا مانند آرشیو وبلاگ را انجام دهند.
 
بعد از این که یک ماه از کشف ماهیت استخراجی این افزونه گذشت، بسیاری از کاربران نظرات 1 ستاره برای برنامه ارسال می‌کردند. این افزونه توانست با استفاده از ابزار کوچک کننده کد جاوا اسکریپت Coinhive در فرایند های پس زمینه عملیات استخراج را در زمانی که کروم برای کاربران فعال بود، انجام دهد.
 
افزونه استخراج پول مجازی حتی درخواست مجوزهای اضافی برای اجرای اسکریپت استخراج در Chrome را نیز ارسال نمی‌کرد و تنها این کار را با بارگیری یک فایل از یک URL خارجی که حاوی کد معدن کاوی Coinhive است انجام داد. این افزونه توسط کاربران گوگل گزارش شد و این برنامه تقریباً یک ماه تا زمان حذف شدن، فعال بود.

نظر خودتان را ارسال کنید