noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

افتادن گوشی سامسونگ در آب برای تعمیر چکار باید کرد ؟

نویسنده: androidpit.com ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱ ب.ظ مشاهده: ۲۷۴ بار
افتادن گوشی سامسونگ در آب برای تعمیر چکار باید کرد ؟

افتادن گوشی سامسونگ در آب برای تعمیر چکار باید کرد

افتادن گوشی سامسونگ در آب : اگر بعد از این که تلفن همراه شما در آب بیفتد، سریع دست به کار شوید، می توانید جانش را نجات دهید. به راهکارهای ما عمل کنید و تلفنتان را به زندگی برگردانید!
واضح و مبرهن است که اولین کاری که باید بکنید این است که تلفن همراه خود را از آب دربیاورید و یا اگر آب بر روی آن ریخته سریع پاکش کنید. هر چه بیشتر در معرض آب قرار بگیرد، آب بیشتری از درزها و شکاف ها واردش می شود. بعد از این که از آب بیرون آورده شد، شما باید کارهایی انجام دهید و یا برعکس از انجام بعضی کارها خودداری کنید تا تلفن همراه شما آسیب نبیند.
بعد از افتادن گوشی سامسونگ در آب چه کارهایی را نباید انجام داد:
تلفن همراهتان را روشن نکنید.
آن را شارژ نکنید و شارژر را به گوشی وصل نکنید.
هیچ دکمه و کلیدی را فشار ندهید.
دستگاه را تکان ندهید و بر روی آن ضربه نزنید.
در آن فوت نکنید. این کار باعث می شود آب به جلو حرکت کند و وارد قسمت های داخلی تر شود که تا آن موقع به آنجاها نرسیده بوده است.
از سشوار استفاده نکنید. سشوار هم مثل مورد بالا عمل می کند و علاوه بر آن حرارت می تواند به خودی خود آسیب رسان باشد.

samsung-galaxy-s7-waterproof-1
افتادن گوشی سامسونگ در آب

 10 گام برای نجات دادن تلفن همراه در آب افتاده:
اگر خاموش نیست، خاموشش کنید و آن را در حالت ایستاده نگه دارید.
سیم کارت و کارت حافظه را از محلشان خارج کنید.
اگر از تلفن های همراه قدیمی تر استفاده می کنید، می توانید باتری آن را خارج کنید. تلفن های همراه جدید باتری هایی دارند که نمی توان آن ها را بیرون آورد. در مورد این گوشی ها بهتر است به تعمیرگاه تلفن های همراه مراجعه کنید؛ هر چند ویدئوهایی در یوتیوب برای آموزش این کار وجود دارد اما بهتر است اگر حرفه ای نیستند از انجام این کار در منزل خودداری کنید. 
از یک پارچه یا کاغذ برای خشک کردن دستگاه استفاده کنید. از پخش کردن مایع اجتناب کنید؛ زیرا این کار آب را به سمت روزنه ها هدایت می کند. فقط تا جایی که خطر ندارد این کار را انجام دهید.

samsung-galaxy-s7-waterproof-2
افتادن گوشی سامسونگ در آب

اگر میزان نفوذ آب زیاد بود از یک دستگاه مکنده استفاده کنید تا آب را از درون دستگاه و شیارها و روزنه ها  بیرون بکشید. قبل از انجام این کار حتماً باتری، سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید.
تلفن همراه را در کیسه ی برنج بیاندازید. برنج برای جذب رطوبت فوق العاده عمل می کند و این کار برای خشک کردن تلفن همراه و تبلت بسیار رایج است.  همچنین می توانید از کیسه های مخصوص این کار که در بازار موجود هستند، استفاده کنید. اگر از آن ها ندارید لازم نیست از خانه خارج شوید؛ از همان کیسه ی برنج استفاده کنید.
اجازه دهید دستگاه یک یا دو روز در کیسه برنج بماند. هرگز برای این که ببینید دستگاهتان کار می کند یا نه، آن را روشن نکنید. بهتر است سیم کارت خود را در گوشی دیگری بگذارید. از دوستان و اقوام بخواهید اگر گوشی بلااستفاده دارند به شما قرض بدهند.
samsung-galaxy-s7-waterproof-3
افتادن گوشی سامسونگ در آب

بعد از دو روز می توانید تلفن همراهتان را از کیسه ی برنج در بیاورید، باتری را در درون آن جای دهید و روشنش کنید.
اگر گوشی روشن نشد، شارژش کنید. اگر باز هم روشن نشد، احتمالاً باتری آسیب دیده است. می توانید باتری جدید تهیه کنید و یا به تعمیرکار تلفن همراه مراجعه کنید. 
اگر تلفن همراه شما روشن شد و مثل گذشته کار کرد، باز هم لازم است تا چند روز حواستان را جمع کنید و مطمئن شوید اتفاقی غیرعادی نمی افتد. یک فایل صوتی پخش کنید تا از سلامت اسپیکر مطمئن شوید. 
samsung-galaxy-s7-waterproof-4
افتادن گوشی سامسونگ در آب

در آینده سعی کنید تلفن همراهتان را به استخر و حمام نیرید و هنگام ظرف شستن نزدیک دستتان نگذارید تا از بروز چنین اتفاقی جلوگیری کرده باشید.
قاب های ضد آب
دستورالعمل  بالا به شما کمک می کند که تلفن همراهتان را از نابودی نجات دهید. اما اگر می خواهید از تلفنتان در برابر آب محافظت کنید، می تواند قاب ضد آب تهیه کنید. برندهای Otterbox ، Griffin و Catalyst از جمله برندهایی هستند که قاب های ضد آب تولید می کنند.
تلفن های همراه ضدآب و مقاوم به آب
بعضی از تلفن های همراه در تبلیغات به عنوان تلفن های ضدآب و یا مقاوم به آب معرفی می شوند. توجه داشته باشید که وقتی تولیدکنندگان گوشی این ادعا را می کنند، شرایط خاصی را مد نظر قرار داده اند. مقاومت یک دستگاه در برابر آب معمولاً به میزان زلال بودن آب، میزان فرورفتگی در آب و مدت شناور بودن دارد. به شما توصیه می کنیم برای آزمایش میزان مقاومت تلفن همراهتان در برابر آب، آن ر در ماشین ظرفشویی و استخر نیندازید. 
samsung-galaxy-s7-waterproof-5
افتادن گوشی سامسونگ در آب

توجه داشته باشید، اگر تلفن همراه شما دارای رتبه ی IP53 می باشد، تنها تا حدی مقاوم به آب است و پاشیده شدن آب را نیز تاب نمی آورد. علیرغم این که ادعای تولیدکنندگان خلاف اینست، اما گوشی های این مدلی حتی تحمل استفاده در باران را هم ندارند. 
شایان ذکر است، هیچ تلفن همراهی کاملاً ضد آب نیست. با این وجود، دستگاه هایی با رتبه بندی IP67  و IP68 بهترین گزینه ها در حال حاضر هستند. تلفن های همراه با این رتبه بندی روز به روز بیشتر می شوند. البته این اتفاق بیشتر در مورد پرچم داران می افتد.
فهرستی از دستگاه هایی که در حال حاضر دارای رتبه بندی Ip67 و IP68 هستند:
Samsung Galaxy S10 / Note 9
Google Pixel 3 / 3 XL
HTC U12+
Huawei P30 Pro
LG V50 ThinQ
iPhone XS / XS Max / XR
 

نظر خودتان را ارسال کنید