noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ارتقا اندروید گوشی سامسونگ و برآورد Android Pie

نویسنده: droid-life.com ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۲ ب.ظ مشاهده: ۲۳۶ بار
ارتقا اندروید گوشی سامسونگ و برآورد Android Pie

ارتقا اندروید گوشی سامسونگ

ارتقا اندروید گوشی سامسونگ : از آنجایی که چند ماه بیشتر از انتشار Android Pie نمی‌گذرد ممکن است این برآورد اندکی زود به نظر برسد اما می‌توانیم ابن مسئله را نادیده بگیریم و به بررسی آپدیت‌های تاکنون ارائه شده بپردازیم.
چند روز قبل ارتقا اندروید گوشی سامسونگ برای نسخه‌ی نهایی Android Pie برای گوشی‌های گلکسی S9 و S9+ در آمریکا منتشر کرد. تاکنون فقط گوشی‌های ورژن Xfinity این آپدیت را دریافت کرده‌اند؛ اما در هر حال این نخستین آپدیت سامسونگ برای این سیستم عامل است. شرکت سامسونگ اعلام کرده بود که در ماه ژانویه چنین آپدیتی را منتشر خواهد کرد و خب به حرفش نیز وفادار ماند هر چند که این آپدیت فعلا تنها برای کاربران نسخه‌های Xfinity Mobile در دسترس است.
اپراتورهای اصلی مانند Verizon و T-Mobile هنوز باید منتظر بمانند تا آپدیت برای گوشی‌های رجیستر شده تحت آنها نیز منتشر شود. مدل‌های آنلاک شده، که بخشی از چندین نسخه آپدیت بتای Android Pie بودند نیز از این آپدیت تازه برخوردار نشده‌اند. همچنین بیلدهای نسخه‌ نهایی Pie هنوز برای گوشی Note 9 و هیچ کدام از گوشی‌های سال گذشته‌ی سامسونگ، مانند S8 و Note 8 در دسترس نیست. 
در پایان سال 2017 سامسونگ برنامه‌ی بتای سیستم عامل Android Oreo را برای S8 و S8+ منتشر کرد؛ اما تا ماه مارس 2018 هیچ آپدیتی از نسخه‌ی نهایی Oreo برای S8 و S8+ در امریکا عرضه ارائه نداد. اغلب مدل‌های اپراتورهای بزرگ این آپدیت را در ماه مارس دریافت کردند در حالی که مدل‌های آنلاک شده یک یا دو هفته بعد از آن قادر به دریافت آن بودند.
بنابراین اگر بخواهیم مقایسه کنیم سامسونگ امسال در عرضه‌ی آپدیت‌ها یک یا دو ماه از رویکرد قبلی خود بهتر عمل کرده است. و اگر آپدیت جدید برای نسخه‌های Xfinity منتشر شده نسخه‌های Verizon نیز به احتمال زیاد به زودی آن را دریافت خواهند کرد چون Xfinity بر روی شبکه‌ی Verizon عمل می‌‌کند. احتمال دارد که مدل‌های این اپراتور نیز در چند روز آینده آپدیت مورد نظر را دریافت کنند.
سال گذشته سامسونگ همراه با آپدیت‌هایی که ارائه کرد پوسته‌ی رابط کاربری خود Samsung Experience را نیز آپدیت کرد؛ اما امسال این شرکت در نظر دارد که یک آپدیت کامل از رابط کاربری One UI ارائه دهد. بنابراین با آپدیت جدید نه تنها نسخه‌ی نهایی Pie را خواهیم داشت بلکه در کنار آن یک آپدیت کامل از One UI را نیز دریافت خواهیم کرد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید