noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آیا برنامه FaceApp امن است ؟

نویسنده: techradar ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶ ب.ظ مشاهده: ۳۴۸ بار
آیا برنامه FaceApp امن است ؟

آیا برنامه FaceApp امن است ؟

اگر در چند روز گذشته به فیسبوک و توییتر و شبکه های اجتماعی دیگر سر زده باشید، متوجه شده اید که برنامه FaceApp  همه جا هست. با آن که این برنامه در ژانویه ی 2017 عرضه شده تا کنون به این میزان پراستفاده نبوده است.
به همان سرعتی که این برنامه همه گیر شد، نگرانی ها از هدف این برنامه و این که این کمپانی با عکس ها چه کار می کند، شدت گرفت. 
FaceApp برنامه ای است که اخیراً بسیار گل کرده و برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS وجود دارد. این برنامه عکس ها را می گیرد و با فیلترهایی که زیرکانه طراحی شده اند، تردستی می کند.محبوب ترین فیلتر، فیلتر پیری است. این فیلتر رایگان است و نتیجه ی بسیار قابل قبولی ارائه می دهد. 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی
شعبده بازی این برنامه از قدرت یادگیری ماشین نشات می گیرد. یک تکنیک جدید وجود دارد در آن واحد چندین رایانش انجام می دهد. به جای آن که پیری، چروک پوست و موی سفید برای کامپیوتر توضیح داده شود با گذاشتن تعداد زیادی عکس در اختیار کامپیوتر پیری را به آن می فهمانند. 
نتیجه بسیار جالب است. عکس های آدم های مسن را از فیلتر جوانی بگذرانید و ببینید که برنامه FaceApp عکسی متفاوت از چهره ی کنونی آنها نشان می دهد. بعد از آن که این برنامه به محبوبیت رسید، نگران هایی در رابطه با حریم شخصی شکل گرفت. سناتور آمریکایی به FBI دستور داد تا این برنامه را بررسی کنند. 
کاربر باید اجازه ی دسترسی برنامه را به عکس های موجود بدهد، همانطور که به اینستاگرام و خیلی برنامه ی دیگر باید اجازه بدهد. چیزی که مردم را نگران کرده اینست که چرا یک برنامه باید به تمام عکس ها دسترسی داشته باشد. اگر یک توسعه دهنده بخواهد می تواند تمام عکس ها را در سرور آپلود کند و یا آن ها را در اختیار هر سازمان دیگری بگذارد. چیزی که به این نگرانی شدت می بخشد، قرار گرفتن کمپانی سازنده یعنی Wireless Lab در روسیه است. 
با بررسی توسعه دهندگان دیگر، مشخص شد این برنامه تنها عکس هایی را که کاربران انتخاب می کنند، آپلود می کند. فرآیند گذاشتن فیلتر بر روی عکس در فضای ابری صورت می پذیرد. به عبارت دیگر تمام کاری که برنامه می کند، آپلود کردن عکس در فضای ابری است و سپس نتیجه را دانلود می کند. علت این که FaceApp به این شکل کار می کند اینست که انجام این فرآیند به صورت محلی مشکل است؛ انجام فرآیند از طریق یادگیری ماشین نیازمند داده های زیاد سرور است که عملاً دسترسی به همه ی آن ها بر روی گوشی امکانپذیر نیست. ثانیاً این روش می تواند به توسعه دهندگان کمک کند تا محصولا خود را بهبود ببخشند. آن ها از این عکس ها استفاده می کنند تا برنامه ی FaceApp را آموزش دهند و نتایج واقعی تری به دست بیاورند. از آنجا که این فرآیند در فضای ابری اتفاق می افتد، توسعه دهندگان فیلترها را به روزرسانی می کنند و بهبود می بخشند بدون آن که نیازی به بروزرسانی برنامه حس شود. توسعه دهندگان برنامه FaceApp ادعا می کنند، تمام عکس های آپلود شده در سرور بعد از چند روز پاک می شوند. 
FaceApp هم مثل هر برنامه ی دیگری نیاز به دسترسی هایی دارد اگر همچنان نگران داده ها و اطلاعتتان هستید، تنظیمات به اشتراک گذاری و حریم شخصی برنامه را بررسی کنید.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید