noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آیا بازی های پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 سازگاری دارند؟

نویسنده: androidcentral.com ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶ ق.ظ مشاهده: ۶۹۰ بار
آیا بازی های پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 سازگاری دارند؟

آیا بازی های پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 سازگاری دارند؟

بهترین پاسخ: اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، بازی های پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 سازگار هستند. اما چون هنوز کنسول جدید عرضه نشده، احتمال دارد شرایط تغییر کند.
سازگاری پس رو چیست؟
سازگاری پس رو، فرآیندی است که طی آن محتوای قدیمی با سیستم های جدید سازگاری دارد. در مورد ایکس باکس و پلی استیشن به این معنی است که شما می توانید یک دیسک قدیمی را درون دستگاه جدید بگذارید و بازی کنید. مثلاً می توانید از بازی های ایکس باکس 360 در ایکس باکس وان استفاده کنید. 

عرضه پلی استیشن 5 سونی تا آوریل 2020

پلی استیشن 4 از سازگاری پس رو پشتیبانی می کند؟ 
خیر، پلی استیشن 4 از سازگاری پس رو پشتیبانی نمی کند. برای بازی کردن با بازی های PS3 یا بازی های قدیمی تر، می بایست ورژن دیجیتال آن را جداگانه تهیه کرد؛ همه ی بازی های PS3 به صورت دیجیتال در دسترس نیستند. 
از آنجایی که کنسول جدید هنوز برای فروش آماده نشده، نمی توان قطعاً در مورد آن نظر داد، اما به احتمال زیاد از سازگاری پس رو پشتیبانی می کند. به گفته ی طراح این کنسول ، مارک کرنی، PS5 با بازی های پلی استیشن 4 سازگاری پس رو دارد؛ چرا که ساختار نسل بعدی با PS4 اشتراکات زیادی دارد. این بدان معنی است بازی های مورد علاقه ی شما در PS4 بر روی PS5 هم اجرا می شوند؛ بنابراین بازی های خود را دور نیندازید. حتی اگر همه ی بازی های پلی استیشن 4 را پشتیبانی نکند، باز هم شرایط بد نیست.
هرچند ممکن است در طول مدت توسعه ی دستگاه، تصمیم عوض شود. 

کنسول PS5 از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند

اگر دوست دارید بازی های قدیمی تر را انجام دهید و همچنین دوست دارید پول هایتان را ذخیره کنید، شما باید به سازگاری پس رو علاقه مند باشید. در این صورت شما می توانید بازی های مورد علاقه تان را با یک کنسول جدید، بازی کنید بدون این که نیازی به ورژن های جدید داشته باشید. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید