noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آپدیت جدید گوشی های سامسونگ مشکلات امنیتی را برطرف می کند

نویسنده: sammobile ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱ ق.ظ مشاهده: ۲۲۹ بار
آپدیت جدید گوشی های سامسونگ مشکلات امنیتی را برطرف می کند

آپدیت جدید گوشی های سامسونگ : اوایل هفته ی جاری، تیم تحلیلگر امنیتی  Project Zero گوگل، فاش کردند که مهاجمین سایبری از یک باگ در سیستم عامل اندروید سوء استفاده کرده اند. این باگ در 18 مدل تلفن همراه از جمله گوشی های Galaxy S7، Galaxy S8 و Galaxy S9 سامسونگ رویت شده است. شکاف امنیتی ایجاد شده امکان کنترل تمام کمال گوشی توسط هکرها را فراهم ساخته است. 

آپدیت جدید گوشی های سامسونگ

تیم  Project Zero گوگل به این شکاف امنیتی، برچسب خیلی خطرناک زده اند. خبر خوش این است که راهکار برطرف کردن این شکاف پیدا شده و با آپدیت جدید گوشی های سامسونگ امنیتی ماه اکتبر منتشر می شود. برای محرمانه ماندن اطلاعات، گوگل در فهرست تغییرات بروزرسانی جزئیاتی درج نکرده است. این کمپانی عنوان کرده پیکسل 1 و 2 بعد از به روزرسانی ایمن خواهند شد. این کد امنیتی در اختیار شرکاء نیز قرار گرفته تا از نشر آن در اکوسیستم اندروید جلوگیری شود. 
سختی این باگ به حدی است که سامسونگ به روزرسانی امنیتی اکتبر را برای برخی از دستگاه های گلکسی منتشر کرده است. سامسونگ کد امنیتی اکتبر 2019 را برای Galaxy S10 5G، Galaxy A20e، Galaxy A50، A30 و Galaxy J2 Core منتشر کرده است. 
همه ی این گوشی ها به غیر از Galaxy S10 5G به روزرسانی سه ماهه دریافت می کنند و هیچ کدام از آن ها توسط تیم  Project Zero نام برده نشده بودند. لیست دستگاه های آسیب دیده زیاد به روز نیست و امکان دارد، گوشی های بیشتری در معرض خطر باشند. 
به گفته ی تیم  Project Zero، شکاف امنیتی می تواند در زمان نصب یک برنامه ی نامطمئن و یا از طریق مرورگر با دادن کد تمام محتوای کروم را به دست هکرها بیاندازد. 
یکی از اعضای Project Zero مدی استون، گفت دلایلی وجود دارد که نشان می دهد شکاف امنیتی توسط NSO Group و مشتریانش مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. این گروه اسرائیلی توسعه دهندگانی هستند که به فروختن برنامه های مخرب خود را به دولت ها می فروشند. چند سال پیش, این گروه یک ابزار جاسوسی به نام Pegasus برای گوشی های موبایل توسعه دادند که اندروید و iOS را روت و جیلبریک می کرد و به داده های شخصی دست پیدا می کرد. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10


از آنجا که شکاف امنیتی حاضر برای دسترسی به محتوای گوشی به برنامه ی دوم و یا مرورگر کروم نیاز دارد، حفظ امنیت تلفن همراه زیاد مشکل نیست. مراقب برنامه های متفرقه ای که دانلود کرده اید، باشید و تا اطلاع ثانوی از منابع نامعتبر برنامه دانلود نکنید. بهتر است از مرورگر دیگری به جای کروم استفاده کنید تا شکاف امنیتی کاملاً ریشه کن شود. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید