noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آموزش بیت کوین در سال اخیر

نویسنده: forbes.com ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ ق.ظ مشاهده: ۳۵۵ بار
آموزش بیت کوین در سال اخیر

آموزش بیت کوین در سال اخیر


آموزش بیت کوین  : زمانی که شما به جزئیات بیتکوین می‌پردازید چگونگی کسب درآمد از آن تقریبا شبیه یک داستان غیرقابل باور است. هرچند بیتکوین بیشتر شبیه یک داستان است، در حقیقت معروف‌ترین نوع پول مجازی قابل استفاده در امروز می‌باشد. برای اینکه به شما کمک کنیم تا بدانید که بیتکوین چیست و چه کاری انجام می‌دهد و چگونه باید آن را کسب کرد، این راهنمای ابتدایی کامل را تهیه کرده‌ایم. 
satoshi-nakamoto-1
آموزش بیت کوین

 قبل از اینکه پیش‌تر برویم باید خاطرنشان سازیم که سرمایه‌گذاری در کریپتوکوین‌ها یا توکن‌ها بسیار ریسک‌پذیر بوده و بازار این پول به شدت غیرقابل کنترل است. هر کسی که خواهان سرمایه‌گذاری در این بازار است باید آماده‌ این هم باشد که شاید تمامی سرمایه‌ی خود را از دست بدهد. 

اندکی درباره‌ی تاریخ بیتکوین
بیتکوین نخستین پول رمزگذاری‌شده یا کریپتوکارنسی بود که تاسیس شد ـ یک دارایی دیجیتال که توسط رمزنگاری محافظت شده و می‌تواند مانند ارز رد و بدل یا معاوضه شود. انواع دیگری از کریپتوکارنسی نیز منتشر شدند اما زمانی که بیتکوین در سال 2009 در دسترس عموم قرار گرفت هیچ کدام از آن‌ها نتوانستند کاملا توسعه یابند. احتمالا فرد یا گروهی به نام Satoshi Nakamoto که هویت واقعی آنان هنوز نامشخص است پشت توسعه‌ی بیتکوین قرار دارد، درباره‌ی هدف آن گفته است که هدف از خلق بیتکوین ایجاد یک سیستم پول نقد الکترونیک جدید است که به طور کامل مرکززدایی شده و هیچ سرور یا قدرت مرکزی‌ای پشت آن نیست. در سال 2010 فردی تصمیم گرفت که برای نخستین بار بیتکوین‌های خود را بفروشد تا دو عدد پیتزا را در ازای 10.000 بیتکوین بخرد. اگر آن فرد آن موقع 10.000 بیتکوین‌ خود را نگاه می‌داشت اکنون 100 میلیون دلار ارزش داشتند. در سال 2011 ناکاموتو سورس کد و دامین خود را با جامعه‌ی بیتکوین به اشتراک گذاشت و پس از آن دیگر اثری از وی یافت نشده است.

آموزش بیت کوین
بینکوین به راستی چیست؟
بیتکوین یک واحد پول دیجیتال است، بنابراین در این واحد نه سکه‌ای برای آب کردن دارید و نه چکی برای پرینت گرفتن. هیچ حکومت، موسسه‌ی مالی یا هیچ قدرت دیگری آن را کنترل نمی‌کند در نتیجه کالا مرکززدایی شده است. مالکانی که در این سیستم بیتکوین دارند ناشناس هستند ـ نه حساب کاربری‌، نام، شماره امنیت اجتماعی (همان شماره ملی) یا هیچ اطلاعات شخصی دیگری در این سیستم وجود ندارد تا بیتکوین‌ها را به صاحبانشان ارتباط دهد. بیتکوین از تکنولوژی blockchain و کلیدهای رمزگذاری شده برای ارتباط فروشندگان و خریداران استفاده می‌کند. و درست مانند الماس یا طلا، بیتکوین نیز استخراج می‌شود.

آموزش بیت کوین
چگونه می‌توانید بیتکوین استخراج کنید؟
مردم ـ یا به عبارت دقیق‌تر کامپیوترهای شدیدا قدرتمند و پرانرژی ـ بیتکوین را استخراج می‌کنند تا هر چه بیشتر داشته باشند. در حال حاضر 16 میلیون بیتکوین در جهان وجود دارد و این به این معنی است که تنها 5 میلیون بیتکوین قابل استخراج باقی مانده است چون توسعه دهندگان بیتکوین مقدار کمیِ آن را به 21 میلیون محدود کرده‌اند. در نهایت، هر بیتکوین می‌تواند به بخش‌های کوچکتری تقسیم شود که کوچکترین بخش یکصد میلیونیوم یک بیکوین است و به افتخار خالق بیتکوین، Nakamoto، Satoshi نام دارد. فرایند استخراج شامل کامپیوترهایی است که در حال حل کردن یک مسئله‌ی بسیار چالش‌برانگیز ریاضیاتی هستند که در طی زمان سخت و سخت‌تر نیز می‌شود. هر بار که مسئله حل می‌شود، یک بلوک بیتکوین پردازش شده و معدنچی (کسی که در حال استخراج است) یک بیتکوین دریافت می‌کند. کاربر یک آدرس بیتکوین تاسیس خواهد کرد تا بیتکوین‌هایی که استخراج می‌کند را آنجا دریافت کند؛ به نوعی مانند یک جعبه ایمیل مجازی با زنجیره‌ای از 27-34 عدد و حروف. بر خلاف جعبه ایمیل، هویت کاربر به این جعبه وصل نیست.

آموزش بیت کوین
چگونه از بیتکوین‌ها استفاده می‌شود؟
علاوه بر استخراج بیتکوین، راه‌های دیگری برای به دست آوردن بیتکوین وجود دارد. نخست، می‌توانید بیتکوین را به عنوان دستمزد برای خدمات و کارهایی که انجام می‌دهید بپذیرید. ایجاد و راه‌اندازی کیف پول بیتکوین بسیار راحت است و به وسیله‌ی این کیف پول است که شما می‌توانید پول دیجیتال خود را نگهداری، نظارت و خرج کنید. این کیف پول‌ها رایگان بوده و از طریق فراهم‌کننده‌هایی مانند Coinbase در دسترس هستند. در حالی که این حالت ممکن است طولانی به نظر برسد، سایت‌هایی نیز وجود دارند که در ازای انجام دادن کارهای خاصی به شما بیتکوین پرداخت می‌کنند. شما می‌توانید واحد پول معمول خود را در مراکز معاوضه با بیتکوین معاوضه کنید. بزرگترین این مراکز، مرکز ژاپنی Mt است. 

آموزش بیت کوین
بیتکوین چه ریسک‌های در بر دارد؟
بیتکوین با وجود تمامی نفع‌هایش خطراتی نیز دارد. در حالی که به دلیل ناشناس بودن و نبود قوانین بسیاری از مجرمان را به سوی خود می‌کشد، و چون دارای هیچ قانون حمایتی‌ای نیست در صورت دزدیده شدن و یا از دست دادن سرمایه‌ی بیتکوین خود نمی‌توایند آن را پیگیری کنید. اما اگر به سرمایه‌گذاری در این بازار علاقه دارید و حاضرید ریسک کنید منافع بسیاری نیز دارد و بسیار پرسود است. بنابراین به نظر می‌رسد که اگر بیتکوین بتواند آنچه پیش‌بینی کرده بود را انجام دهد، یعنی جایگزین شدن با واحد پول مرکزی حکومتی، دور از دسترس قانون قرار خواهد گرفت. بیتکوین یک تکنولوژی جوان است و هنوز چیزهای زیادی است که درباره‌ی آن نمی‌دانیم پس باید صبر کنیم و ببینیم که با پیشرفت روزافزون تکنولوژی‌های جدید بیتکوین چگونه راه خود را طی خواهد کرد.
 

    نظر خودتان را ارسال کنید