noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آموزش بلاك كردن پيامك چطور اسپم و پیام ها را بلوکه کنیم

نویسنده: uk.pcmag.com ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳ ق.ظ مشاهده: ۲۵۷ بار
آموزش بلاك كردن پيامك چطور اسپم و پیام ها را بلوکه کنیم

آموزش بلاك كردن پيامك

آموزش بلاك كردن پيامك : امکان دارد که صدای رسیدن پیام به گوشی خود را شنیده و با اشتیاق به سمت آن بروید و فکر کنید که پیامی از یک دوست و یا فامیل براتان رسیده و اما به محض باز کردن میفهمید که از طرف یک ربات بوده و می خواهد با مضمون دروغین شما را فریب داده و شما را به خرید و یا دانلود و حتی کلیک بر روی یک لینک مجاب کند که هر یک از آن ها می توانند برای شما دردسر ساز شوند. 
 
پیام های انبوه رباتی و اسپم ها حقیقت های زندگی های امروزی بوده که مانند تماس های ضبط شده و یا ایمیل های انبوه همه روزه با آنها روبرو خواهیم بود. اما این به این معنی نبوده که باید آنها را تحمل کرده و با آن ها سر کنیم. شما می توانید تماس های تکراری تبلیغاتی و SMS های انبوه را با استفاده از روش ، برنامه و ابزار مناسب بلوکه کنید. 
 
پیام ها به اندازه ی تماس های رباتی ایجاد مزاحمت نکرده اما نمی توانید بگویید که بی خطر هستند. برخی از آن ها زمان رسیدن به گوشی هزینه ی ارسال را از حساب شما کم کرده و یا به قبض آخر ماه اضافه می کنند که همین یک مشکل اساسی می باشد. از این رو رفته رفته می توانند خطرساز تر باشند. اگر به اشتباه بر روی یک لینک آلوده در این پیام ها کلیک کنید به احتمال فراوان گوشی خود را آلوده به بدافزار یا Malware کرده اید . اگر به صورت تصادفی یه یکی از پیام های اسپم پاسخ دهید شماره ی شما به عنوان یک شماره ی اکتیو در حافظه ی آن ها بایگانی شده و به طعمه ای لذیذ برای دیگر بدافزارها تبدیل خواهد شد. اما چطور می توان آن ها را بلوکه کرد؟ در ادامه به روش های مختلف انجام این کار اشاره خواهیم نمود. 
 
block-robotexts-1
 آموزش بلاك كردن پيامك

جواب ندهید         
 
در ابتدا باید بگوییم که هر کمپانی دارای ربات اسپم ارسال پیام که به صورت قانونی فعالیت می کند باید ویژگی انصراف را در اختیار کاربر قرار دهد اما ربات های اسپم غیر قانونی نیز این ویژگی را داشته باشند اما از این روش برای ثبت فعال بودن شما استفاده خواهند نمود از این رو بهتر است به هیچ یک از پیام ها پاسخ ندهید. 
 
block-robotexts-2
 
آموزش بلاك كردن پيامك

بلوکه کردن شماره ها در آیفون  
 
می توانید شماره هایی که به شما پیام اسپم میدهند را در آِیفون بلوکه کنید. در آیفون خود پیام مورد نظر را باز کرده و بر روی شماره ی آن که در بالای تصویر قرار گرفته زده و سپس بر روی i کوچکی که در کنار آن قرار گرفته بزنید. در قسمت مشخصات بر روی شماره زده و گزینه ی Block را انتخاب کنید. 
 
block-robotexts-3
 آموزش بلاك كردن پيامك


بلوکه کردن شماره ها در اندروید  
 
در گوشی اندرویدی پیام را باز کرده بر روی سه نقطه ی گوشی سمت راست صفحه زده و گزینه ی بلوکه کردن شماره را انتخاب کنید. بدی این کار این است که ربات ها بلوکه شدن را متوجه شده و از شماره ی دیگری برای فرستادن پیام استفاده می کنند. از این رو اگر حتی شماره ی آن را بلوکه کنید با یک شماره ی دیگر به شما پیام خواهند داد. 
 
block-robotexts-4
 آموزش بلاك كردن پيامك

ریپورت کردن اسپمر 
 
شما می توانید یک اسپمر را با فوروارد کردن شماره ی آن برای شماره ای خاص ریپورت کنید. که برای پیدا کردن آن شماره می توانید آن را از اپراتور خود بپرسید. این کار موجب خواهد شد تا جلوی درصد بزرگی از پیام های رباتی گرفته شود.
 
block-robotexts-5
 آموزش بلاك كردن پيامك

فیلتر کردن اسپمرها در اندروید  
 
در گوشیهای اندرویدی می توانید تمامی شماره های اسپم را بلوکه کنید. جهت انجام این کار کافیست برنامه ی گرفتن تماس گوشی را باز کرده ، بر روی سه نقطه ی گوشه ی صفحه زده و سپس Settings را انتخاب کنید. از منوی Settings بر روی Caller ID & Spam زده و آن را فعال کرده و سپس گزینه ی Filter spam calls را انتخاب کنید. از این پس گوشی شما از امکان اسپم بودن شماره شما را مطلع خواهد کرد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید