noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳ ق.ظ مشاهده: ۱۰۶۹ بار
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی (بخش اول)

در این راهنما خواهیم دید که چگونه می‌توانیم در مرورگر کروم اقدام به پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی کنیم. در مرورگر کروم شما می‌توانید گزینه‌ی پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی را در بخش Setting پیدا کنید.
محبوبیت Google Chrome چیزی است که تقریبا همه از آن باخبرند. این مرورگر با فاصله‌ی بسیار زیادی محبوب‌ترین جستجوگر وب بر روی کامپیوترهای شخصی بوده و هنگامی که وارد عرصه‌ی گوشی‌های موبایل نیز می‌شویم سردمدار است. با وجود سخت‌افزارهای قدرتمندی که امروزه در اکثر دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کروم مشکلی برای اجرای روان بر روی اکثر دستگاه‌ها ندارد اما هنگامی که کروم برای نخستین بار وارد عرصه‌ی گوشی‌های هوشمند شد این هدف را مدنظر نداشت. به همین دلیل است که نصب پیش‌فرض کروم بر روی اندروید نقش بسیار بزرگی در محبوبیت بالای آن در میان کاربران گوشی‌های هوشمند را داشت. خود این مرورگر از آن زمان تاکنون تغییرات اساسی‌ای کرده است که بیشتر آن‌ها به بهبود آن کمک کرده‌اند. برای مثال، اگر به دنبال یک کش و اطلاعات جستجو پاک شده می‌گردید تنها در عمق این برنامه است که می‌توانید به چنان تنظیماتی دست پیدا کنید. هر چند کروم همچنین به شما اجازه می‌دهد که از طریق صفحه‌ی history به این تنظیمات دسترسی داشته باشید.

چرا باید پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی را انجام دهیم ؟
همانگونه که پیش‌تر هم اشاره کردیم، امروزه گوشی‌های هوشمند مشکلی در اجرای برنامه‌های مانند Google Chrome ندارند. حتی برخی از ارزان‌ترین دستگاه‌های اندرویدی نیز می‌توانند به راحتی کروم را اجرا کنند. اما در طی زمان، در حالی که شما برنامه‌ی بیشتری نصب کرده و بیشتر از دستگاه خود و کروم استفاده می‌کنید، در واقع در حال پرکردن فضای در دسترس دستگاه خود هستید. هنگامی که این اتفاق بیفتد ممکن است بر روی دستگاه خود گیرکردن‌ و عملکرد نه چندان روانی را شاهد باشید. این مسئله همانطور که درباره‌ی گوشی هوشمند اندرویدی شما در مورد مرورگر کروم نیز صادق است. 
اطلاعات کش شامل عکس‌ها و فایل‌هایی از وبسایت‌های مختلفی است که شما مکررا جستجو می‌کنید. مرورگر برای اینکه بتواند آن وبسایت‌ها را سریعتر برای شما باز کرده و مجبور نباشد که هربار عکس‌ها و برخی اطلاعات دیگر را پردازش کند، این اطلاعات را ذخیره می‌کند. بنابراین با وجود اینکه پاک کردن کش باعث می‌شود که مقداری از فضای رم دستگاه خود را آزاد کنید اما؛ در عین حال باعث می‌گردد که برخی وبسایت‌ها در بار نخست کندتر باز شوند. اطلاعات کش در طی زمان دوباره ذخیره خواهند شد بنابراین نباید نگران از دست این اطلاعات باشید. به همین شیوه پاک کردن اطلاعات جستجو می‎تواند به شما کمک کند که مقداری از فضای رم را خالی کنید. اطلاعات جستجو شامل اطلاعات کش و همچنین سایر اطلاعات مانند کوکی‌ها و لایسنس‌های مدیا می‌شود که به شما اجازه می‌دهند تا محتوای DRM محافظت شده را از سایت‌هایی مانند Netflix, Hotstar و Amazon Prime مشاهده و پخش کنید. مانند اطلاعات کش، این اطلاعات نیز در طی زمان باز هم ذخیره خواهند شد. هرچند، سایر اطلاعات جستجو مانند اطلاعات فرم‌های خودکار، پسوردهای ذخیره شده، تاریخچه‌ی جستجو و غیره پس از پاک شدن دیگر قابل بازیابی نیستند. بنابراین قبل از پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی مطمئن شوید که دیگر به آ‌نها نیازی ندارید.


برای مشاهده بخش اول بر روی لینک زیر کلیک نمایید
پاك كردن history گوگل کروم ( بخش دوم )
 

    نظر خودتان را ارسال کنید