noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

فراموش کردن رمز عبور و روش های یادآوری پسورد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶ ق.ظ مشاهده: ۷۱۰ بار
فراموش کردن رمز عبور و روش های یادآوری پسورد

فراموش کردن رمز عبور و روش های یادآوری پسورد

فراموش کردن رمز عبور : در وب سایت های آنلاین در هر جایی که میروید از شما خواسته میشود تا پسوردی را وارد نموده و یا ثبت نام کنید. اما چگونه می توان تمامی پسوردهای تعیین شده را با یاد سپرد؟ شاید بتوانید برای وب سایت ها و سحاب های خود در آن ها از پسوردی مانند تاریخ تولد استفاده کنید اما برای هکرها پیدا کردن تاریخ تولد شما بسیار ساده بوده و زمان زیادی به طول نمی انجامد که به حساب شما وارد شما و اطلاعات شما را بدزدند. اکنون فکر کنید که از این پسورد برای چندین مکان و حتی رمز بانکی نیز استفاده کرده باشید ، یک تروجان می تواند در یک چشم بهم زدن از آنتی ویروس شما گذشته و تمام اطلاعات شما را برداشته و اثری از خود باقی نگذارد. شما نیاز دارید تا برای هر سایتی از یک پسورد خاص استفاده کنید تا امنیت اطلاعات تان حفظ شود و برای تعیین پسوردها بهتر است از برنامه ی مدیریت پسورد یا Password Manager استفاده نمایید. 
برنامه های مدیریت پسورد بر روی دستگاه های مختلف مانند کامپیوترها ، گوشی ها و تبلت ها قابل نصب و استفاده می باشند. آنها پسوردهایی غیر قابل حدس را ساخته ، از آنها محافظت کرده و شما را به صورت خودکار وارد سایت می کنند. اما یک مشکلی هست ، آن ها توسط یک پسورد کلی یا Master Password از اطلاعات شما محافظت می کنند و اگر ربات و یا هکری به آن دست پیدا کند به صورت رسمی زندگی شما را مختل می کند از این رو مستر پسورد باید به قدری پیچیده باشد که نتوان آن را حدس زد. این پسورد در عین غیر قابل حدس بودن باید قابل یادآوری باشد زیرا اگر آن را فراموش کنید تمامی اطلاعات خود را نیز از دست خواهید داد و هیچ کسی نمی تواند به شما برای بازیابی آن کمک کند. 
 
اکنون بیایید فرض کنیم که تمامی کارهای مورد نیاز را انجام داده اید ، آنتی ویروس و بسته ی امنیتی را نصب کرده ، از VPN استفاده کرده و اطلاعات اتصال به اینترنت خود را غیر قابل ردیابی کرده باشید و برای هر یک از برنامه و وب سایت های رمزی خاص تعیین کرده باشید باز هم نیزا به یک پسورد کلی دارید تا پسورد منیجر خود را امن نگه  داشته و امنیتی سیستم خود را مدیریت کنید. در ادامه به روشهایی برای انتخاب پسورد اشاره خواهیم نمود. 
 
فراموش کردن رمز عبور
آن را شعر مانند کنید    
 
هر کسی یک آهنگ و یا شعر مورد علاقه دارد که هیچوقت آن را فراموش نمی کند. این می تواند قسمتی از یک آهنگ و یا شعر باشد و می توانید از آن در پسورد استفاده کنید. حروف نخست استفاده شده در هر کلمه را یادداشت کرده و کلماتی که تاکید بر روی آن ها بوده را در حالت بزرگ نوشته و از نام خواننده یا گروه در میان حروف استفاده کرده و فراموش نکنید که از عدد هم استفاده نمایید. 
 
استفاده از رمزواژه 
 
یکی وب سایت به نام Snarky روشی مناسب را برای تعیین پسورد ارائه نموده که عبارت های آشنا را با حالتی متفاوت استفاده نموده و تا پسوردی غیر قابل نفوذ داشته باشید ، می توانید یک کلمه ی معمولی با حالتی متفاوت نوشته و یا یک جمله ی معنی دار را در حالتی نامتعارف بنویسید. مثال ها در این باره فراوان بوده و از آن ها ما مثال زیر را انتخاب کرده ایم :

فراموش کردن رمز عبور 
Tr0ub4dor&3
 
 
اینگونه پسوردها کار ربات و هکرها را به مراتب سخت تر کرده و گاهی حتی ممکن است که به هیچ وجهی نتوانند رمز عبور شما را پیدا کنند. اگر نیاز به ایده برای تعیین پسورد دارید می توانید از وب سایت CorrectHirseBatteryStaple.net کمک بگیرید. 
فراموش کردن رمز عبور
تعیین پسوردهای بلند
 
به طور معمول هکرها با استفاده از فرهنگ لغات و کلمات ساده رمزهای شما را پیدا می کنند از این رو می توانید با رفتن به وب سایت های آزمایش پسورد ، میزان امنیت رمز خود را پیدا کنید. یکی از این سایت ها Gibson متعلق به آقای استیو گیبسون بوده که می تواند میزان امنیت پسورد تعیین شده ی شما را بسنجد. عملکرد این وب سایت بسیار جالب بوده زیرا شما پسورد را وارد کرده و و حسابی را در آن می سازید و این وب سایت در واقع رمز شما را هک کرده و سعی می کند به حساب شما نفوذ کند از این رو با ارائه کردن زمان شکسته شدن امنیت را برآورد کرده و میزان سختی و مناسب بودن آن را به شما می گوید ، که هر چه قدر بیشتر طول بکشد رمز شما از امنیت بالاتری برخوردار می باشد. این وب سایت به طور معمول از شما میخواهد که تا می توانید پسورد بلندتری را تعیین کرده زیرا کار را برای هکرها بسیار سخت می کند و امکان دارد در حین شکستن رمز ، آنتی ویروس و یا امنیت سیستم شما متوجه ورود سیستم دیگر شده و جلوی انجام محاسبات آن را بگیرد. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید