noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

روش تشخیص گوشی اصل سامسونگ

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۷ ب.ظ مشاهده: ۱۳۸۷ بار
روش تشخیص گوشی اصل سامسونگ

روش تشخیص گوشی اصل سامسونگ

روش تشخیص گوشی اصل سامسونگ : این که هزاران نفر به سمت خرید گوشی های تقلبی کشیده شده اند، درست است اما علت اصلی آن کمبود آگاهی و اطلاعات است. 
علت وفور نمونه های تقلبی اینست که سامسونگ دارای سیستم عامل اندروید است و اندروید یک سیستم متن باز می باشد. کد منبع سیستم عامل برای همه باز است. به همین دلیل تولیدکنندگان گوشی می توانند نمونه های جعلی برندهای موفق را بسازند. این کمپانی ها ید طولایی در متقاعد کردن مردم برای خرید این گوشی های جعلی با قیمت بسیار پایین دارند. 
می خواهید یک گوشی سامسونگ بخرید اما نمی توانید گوشی اصل سامسونگ را از تقلبی تشخیص بدهید؟ یا قبلاً یک گوشی خریده اید و حالا در مورد اصل بودنش دچار تردید شده اید؟ اگر این سناریوها برای شما صدق می کند، چند لحظه وقت بگذارید و این مطلب را بخوانید. 

راه های تشخیص گوشی اصل سامسونگ از تقلبی: 

شماره ی IMEI گوشی سامسونگ را بررسی کنید. شماره ی IMEI برای هر گوشی خاص و منحصر به فرد است. پس مهمترین نکته این است که شماره ی IMEI روی جعبه با شماره ی گوشی مطابقت داشته باشد. برای چک کردن شماره IMEI  کافی است *#06#را شماره گیری کنید. 
دوربین گوشی را بررسی کنید. تمام گوشی های سامسونگ قابلیت گرفتن عکس های کاملاً واضح با کیفیت بالا دارند. در نمونه های تقلبی کیفیت تصویر بسیار ضعیف است. 
حافظه ی گوشی را بررسی نمایید. اکثر گوشی های سامسونگ حافظه های 8GB/16GB/32GB دارند.  گوشی های اصلی 5.5GB/10.3GB/23GB حافظه ی آزاد دارند. اما گوشی های تقلبی معمولاً حافظه ی داخلی بسیار کمی دارند. 
کدهای سامسونگ را تست کنید. در گوشی های اصلی سامسونگ با شماره گیری چند کد می توانید اطلاعاتی از نرم افزار و سخت افزار گوشی به دست بیاورید. کدهای زیر را شماره گیری کنید: 
*#1234# (SW Version PDA, CSC, MODEM)
*#0*# (Samsung General Test Mode)
*#12580369# (Device SW & HW Info)
*#197328640# (Service Mode)
*#0228# (ADC Reading)
*#32489# (Ciphering Info)
*#232337# (Bluetooth Address)
*#232331# (Bluetooth Test Mode)
اگر این کدها بر روی گوشی شما کار نکرد بدانید که گوشی شما تقلبی است. 
بررسی بدنه ی دستگاه هم راه دیگری برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی است. اگر از گوشی های Galaxy Note 4، Note 3، S5 یا S4 استفاده می کنید، تفاوت های خاصی وجود دارد که می توانید آن ها را تشخیص دهید. اگر گوشی مورد نظر نشانه های زیر را دارا باشد، می توان نتیجه گرفت این گوشی تقلبی است: 
وضوح و کیفیت صفحه نمایش را بررسی کنید. گوشی های سامسونگ، همگی تصاویری شفاف با رنگ های زنده دارند، اما گوشی های تقلبی رنگ های تار و کدر دارند. 
حاشیه های صفحه نمایش را بررسی کنید. حاشیه ی صفحه نمایش در نمونه های تقلبی پهن است. 
انگشت خود را بر روی لوگوی سامسونگ در جلوی گوشی بکشید. با حس لامسه می توانید تفاوت لوگوی گوشی اصل سامسونگ و تقلبی را متوجه شوید. 
دکمه ها را چک کنید. دکمه های خانه و دکمه های تنظیم صدا فاصله ی غیرطبیعی دارند. 
جنس صفحه نمایش را بررسی کنید. انگشتتان را بر روی صفحه نمایش بکشی، اگر احساس کردید صفحه از جنس طلق است، گوشی تقلبی است. 

برای تشخیص باتری گوشی اصل سامسونگ چه باید کرد؟

لوگوی سامسونگ بر روی باتری را چک کنید. املای آن باید درست باشد و کاملاً شبیه لوگوی واقعی سامسونگ باشد. 
اتصالات باتری نباید مشخص باشد.
باید بر روی باتری شماره سریال وجود داشته باشد. 
شما باید همیشه موارد بالا را هنگام خرید گوشی های سامسونگ به یاد داشته باشید؛ این نکته ها شما را مایوس نخواهند کرد.
 
تشخیص رم میکرو اس دی اصل و تقلبی سامسونگ

    نظر خودتان را ارسال کنید