noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

روت کردن گوشی سامسونگ را چطور انجام دهیم

۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۸ ب.ظ مشاهده: ۲۱۳ بار
روت کردن گوشی سامسونگ را چطور انجام دهیم

روت کردن گوشی سامسونگ را چطور انجام دهیم


"توجه ! روت کردن گوشی سامسونگ ویا دیگر برندها ، گوشی شما را از گارانتی خارج کرده و ممکن است به گوشی شما صدمه وارد کند این مطلب فقط جهت آشنایی با روت کردن و مخصوص افراد حرفه ای است که قصد دارند کارهای پیشرفته تری با گوشی خود انجام دهند" 

روت کردن گوشی سامسونگ استفاده های مختلفی داشته اما این روش با نام "اَبر کاربر " یا Super user شناخته می شود . تمامی گوشی های اندروید از نکات امنیتی و سیستم فایلی لینوکس استفاده می کنند .
 زمانی که از گوشی استفاده می کنید به عنوان کاربر فعالیت های محدودی را می توانید در محیط سیستم عامل انجام دهید . حتی برنامه هایی که نصب می کنید هر کدام برای خود یک ID مخصوص داشته و توانایی انجام وظایف محدودی را دارند .
 می تواند این مساله را در اطلاعات برنامه ها متوجه شد ، به عنوان مثال برنامه های جهت فعالیت بر روی سیستم عامل های اندروید 6 به بالا ساخته شده و دلیل آن توانایی بالاتر سیستم عامل و نیز قوانین دسترسی متفاوت با دیگر نسخه های اندروید می باشد . 
اما " روت " به تنهایی نیز به عنوان یک کاربر در اندروید شناخته می شود . روت ، یک اَبر کاربر بوده که تفاوت آن نسبت به دیگر کاربر این است که توانایی انجام هر کاری را در هر زمانی داشته و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد . از روت می توان جهت حذف نصب برنامه هایی استفاده نموده که بر روی گوشی به صورت از پیش تعیین شده نصب شده و امنیت و فضای گوشی شما را مختل نموده اند .
 زمانی که از روت یا ابر کاربر استفاده می نمایید ، توانایی انجام هر کاری را خواهید داشت .
 در واقع زمانی که اقدام به روت کردن گوشی سامسونگ می نمایید یک ویژگی لینوکس را که پیشتر حذف شده بوده را به آن بر می گردانید . پس از روت کردن گوشی سامسونگ یک فایل با نام SU در سیستم ایجاد شده و کاربر می تواند از آن استفاده کند . 
عبارت SU مخفف Switch User بوده و زمانی که آن را باز نمایید کاربری شما از حالت معمولی به ابر کاربر تغییر خواهد یافت .
 پس از انجام این عمل قابلیت اضافه و یا حذف نمودن تمامی فایل ها را داشته و قابلیت انجام کارهایی که پیشتر نمی توانستید انجام دهید را خواهید یافت .
  
چگونه اقدام به روت کردن گوشی سامسونگ خود نماییم ؟   
این روزها بروزرسانی های متعددی مخصوص گوشی های سامسونگ ارائه شده و ممکن است بسیاری بخواهند گوشی های تازه بروزرسانی شده ی خود را روت نمایند .
 در ادامه به چگونگی گوشی های سامسونگ دارای Samsung Experience 9.0 خواهیم پرداخت .
 این نمونه روت کردن بر روی گوشی های Galaxy S8 ، Galaxy s8 Plus ، Galaxy S9/S9 Plus ، Galaxy Note 8 و Galaxy S7 و گوشی های پیش از آن ها که دارای اندروید 8 به پایین هستند قابل اجرا می باشد .
 در این روش ، استفاده از TWRP Recovery و جدیدترین Magisk 16 را نیز خواهید آموخت . 
جهت روت نمودن گوشی های سامسونگ S8 و S8 Plus نیاز به دانلود برنامه های زیر دارید : 
TWRP
توجه داشته باشید رمز گوشی S8 که در بالا قرار گرفته ممکن است تغییراتی در گوشی شما بوجود آورد اما اگر می خواهید مراحل روت کردن گوشی سامسونگ بدون مشکل طی شوند باید آن را اجرا نمایید . علاوه بر این روت کردن گوشی سامسونگ آن را از گارانتی خارج نموده و Knox را غیر فعال می نماید . 

در ابتدا باید TWRP را توسط برنامه ی Odin در قسمت AP فلش نمایید . سپس بسته ی Magisk را نیز فلش نموده تا به روت دسترسی پیدا نمایید . 

پیش نیازهای روت کردن گوشی سامسونگ : 
1 - مطمئن شوید نام گوشی خود در میان گوشی های اعلام شده قرار گرفته است ، این روش بر روی گوشی های S8 ، S8 Plus ، Note 8 ، S7 و S7 Plus با پردازنده های Exynos تست شده و به هیچ عنوان از آن بر روی گوشی های دارای پردازنده ی Snapdragon استفاده نشود . 
2 - حالت توسعه دهنده یا Developer Option را با رفتن به Settings > About Phone و چند بار زدن بر روی کد گوشی فعال نمایید . 
3 - باری دیگر به Settings رفته و از قسمت developer Settings ویژگی Enable OEM Unlock را فعال نمایید . 
4 - گزینه ی USB Debugging و Advanced Reboot را نیز از Developer Options فعال نمایید . 
5 - در کنار گوشی سامسونگ شما نیاز به یک کامپیوتر نیز خواهید داشت . 
6- بر روی کامپیوتر Samsung Driver یا درایور گوشی سامسونگ را دانلود نمایید.
7- گوشی خود را به صورت کامل شارژ نمایید. 
8 - از اطلاعات خود نظیر عکس ها ، ویدئو ها و برنامه ها نسخه ی پشتیبان تهیه کنید . 

روت کردن گوشی سامسونگ S8 با اندروید Oreo :
گام اول : برنامه ی TWRP Recovery را برای گوشی Galaxy خود دانلود نمایید . آن را به کامپیوتر منتقل نموده و در جایی قرار دهید که به آسانی قابل دسترسی باشد .
 برنامه های Transfer Magisk و No encryption را به صورت فشرده شده به حافظه ی اصلی گوشی منتقل نمایید . 
گام دوم : گوشی را خاموش کرده و آن را Reboot نمایید و آن را بر روی Download Mode یا Odin Mode بالا بیاورید . گوشی خود را خاموش نموده و دکمه های خاموش ، کم کردن صدا و Home را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید . 
گام سوم : Prince Comsy را در کامپیوتر استخراج نموده و فایل Odin3_3.13.1.exe را بر روی کامپیوتر به عنوان ادمین راه اندازی کنید . 
گام چهارم : زمانی که گوشی بر روی Download Mode است گوشی خود را توسط کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید . 
گام پنجم : عبارت ID:COM در برنامه ی Odin به رنگ آبی درآمده و پیام Added!!! ظاهر می شود . 
گام ششم : بر روی دکمه ی AP زده و فایل TWRP Recovery TAR را اضافه نمایید . 
گام هفتم : تیک گزینه ی Auto Reboot را برداشته و جهت آغاز نسب گزینه ی Start را بزنید . 
گام هشتم : زمانی که واژه ی PASS! را دیدید بدین معناست که نصب TWRP به پایان رسیده است . 
گام نهم : اکنون گوشی خود را باری دیگر باز راه اندازی نموده و این بار با نگه داشتن کم کردن صدا ، دکمه ی خاموش و خانه را نگه داشته و گوشی را بر روی TWRP بالا بیاورید . 
گام دهم : اکنون به WIPE Option رفته و گزینه ی FORMAT DATA را انتخاب نموده و واژه ی Yes را تایپ کرده و دکمه ی ENTER را فشار دهید . 
گام یازدهم : سپس Magisk-v16.0arm64.zip را توسط برنامه ی TWRP فلش کنید . 
گام دوازدهم : پس از انجام این کار گوشی را راه اندازی کنید . 
پس از بالا آمدن گوشی برنامه ی Magisk Manager را اجرا نمایید تا به حالت اَبر کاربر وارد شوید . 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید