noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

تعمیر گوشی آب خورده

۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۹ ب.ظ مشاهده: ۱۵۷ بار
تعمیر گوشی آب خورده

تعمیر گوشی آب خورده نوت 8 در آب فرورفته

در این مقاله سعی داریم به شما روش تعمیر گوشی آب خورده را آموزش دهیم که در اینجا به تعمیر گوشی نوت 8 آب خورده می پردازیم.
گوشی نوت 8 ضد آب می باشد ولی ممکن است گاهی اوقات ناخواسته در چاه دستشویی ، استخر با عمق بیش از 1.5 متر یا دریا و آب ناخالصی افتاده  و احتمالاً دچار مشکلاتی گردد ولی نگران نباشید ، روش تعمیر گوشی آب خورده به صورت اورژانسی را به شما خواهیم آموخت.
قبل از هر کاری بهتر است دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی سامسونگ  ارائه داده تا توسط پرسنل مجرب و متخصص عیب یابی و تعمیر شود ، ولی اگر امکان دسترسی به چنین مراکزی وجود نداشت از طریق مراحل زیر گوشی آب خورده را تعمیر نمایید.

تعمیر گوشی آب خورده
مرحله 1 – عیب یابی
ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما قبل از آب خوردگی مشکل دیگری نداشته و اگر به طور اتفاقی از دست شما سُر خورده و درون استخر و چاه افتاده نیاز است تا سریعا اقدام نمایید.
مرحله 2- اقدام 
سیم کارت، کارت حافظه و هر چیز دیگری را که ممکن است به دستگاه وصل باشد را سریعا از آن خارج نمایید.
با یک حوله جذب کننده مایعات به آرامی آن را خشک کنید.
هیچ دکمه ای را فشار ندهید! این کار باعث می شود که ورود آب به مدار بیشتر شده و تلفن آسیب جدی ببیند.
هرگز از سشوار و ابزار حرارتی برای خشک کردن آن استفاده نکنید این کار نیز می تواند آب را با فشار به داخل قسمت های حساس گوشی وارد کرده  و آسیب بیشتری به آن برسد.
گوشی را تکان ندهید تا برای اینکه آب را از آن خارج نمایید زیرا اینکار سبب نفوذ آب در بخش های مختلف مدار و روزنه های داخلی تلفن می شود.
بهتر است گوشی را در هوای کمی گرم و خشک قرار دهید و اگر هم کمی نور ملایم آفتاب به آن بتابد سریعتر آب درون آن تبخیر می شود.
به هیچ عنوان در این مدت گوشی را شارژ نکنید.
مرحله 3- احیای گوشی
گوشی را بلافاصله روشن نکنید. بهتر است قبل از اینکه گوشی خود را دوباره روشن کنید، 24 ساعت صبر کنید.
اگر گوشی شارژ نداشت ، پیشنهاد می شود در حالت خاموش آن را شارژ نمایید و مادامی که شارژر به گوشی متصل است از روشن کردن آن خودداری کنید.
اگر متوجه شدید گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید صبر کنید و از فشار دادن دکمه ها بپرهیزید. و اگر می توانید،  آن را خاموش نمایید.
اگر بازهم گوشی کار نکرد ممکن است آب در قسمت هایی نفوذ کرده باشد که با روش های فوق تبخیر نشده و گاهی احتمال دارد به قطعاتی صدمه وارد کرده باشد . در این هنگام بایستی به مراکز تخصصی تعمیرات و یا  نمایندگی سامسونگ مراجعه نمایید. پرسنل مجرب و دوره دیده در این مرکز با استفاده از جایگزین نمودن قطعات اصلی و با کیفیت سلامت دوباره گوشی شما را تضمین خواهند کرد.

    نظر خودتان را ارسال کنید