noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید را چگونه انجام دهیم

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ ق.ظ مشاهده: ۲۷۵ بار
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید را چگونه انجام دهیم

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید را چگونه انجام دهیم

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید : تلفن های هوشمند در زندگی امروزی نقش مهمی باز می کنند. تلفن های هوشمند جایی هستند که شماره تلفن ها، عکس های خصوصی، مدارک مهم و خیلی چیزهای دیگر را در آن ذخیره می کنیم. صرف نظر از مکانی که در آن حضور دارید، می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. اما اگر اتفاقی برای تلفن همراهتان بیفتد، چه کار باید کرد؟ می توانید از قبل از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
فرآیند بک آپ گرفتن از گوشی کمی پیچیده است؛ یعنی نمی توان تنها با فشار دادن یک دکمه از گوشی بک آپ گرفت. 

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
به علت وجود دوربین های باکیفیت در گوشی ها، معمولاً تلفن های همراه مملو از عکس هستند. از آنجا که عکس ها، لحظات زندگی را ثبت می کنند، بک آپ گرفتن از آن ها اهمیت خاصی دارد. برای این کار برنامه ی  Google Photos پیشنهاد می شود. Google Photos کاملاً رایگان است و می توان به صورت نامحدود در فضای ابرای آن عکس ذخیره کرد. این برنامه را می توانید از پلی استور دریافت کنید. 
برنامه ی Google Photos را باز کنید. 
وارد حساب کاربری گوگل خود شوید. 
کیفیت مد نظرتان را انتخاب کنید. 
منتظر بمانید تا عکس ها همگام سازی شوند. 
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
با انجام این کار، Google Photos همه ی عکس ها و ویدیوهای موجود بر روی گوشی را می گیرد و در فضای ابری خود ذخیره می کند. اگر تعداد عکس های شما زیاد است و قبلاً از این برنامه استفاده نکرده اید، فرآیند بک آپ گیری کمی طول می کشد. صبور باشید! از این پس هر عکس و فیلمی که به گوشی شما اضافه شود، به صورت خودکار بک آپ گرفته می شود.
از آنجا که Google Photos یک برنامه ی رایگان است و برای بک آپ عکس محدودیت ندارد، کیفیت عکس را پایین می آورد. البته کیفیت خیلی هم بد نیست اما از عکس اصلی کم کیفیت تر است. اگر می خواهید عکس های خود را با کیفیت اصلی بک آپ بگیرید بر روی Google One storage حساب کنید. 

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
برای بک آپ گرفتن فایل ها می توانید از Google Drive و Dropbox  استفاده کنید. هر دو برنامه، برای ذخیره ی ابری اسناد، ارائه ها، Pdf و هر نوع فایل دیگری قابل استفاده هستند. کار با هر دو برنامه بسیار ساده است:
برنامه ی Google Drive را بر روی گوشی باز کنید. 
بر روی علامت + ضربه بزنید. 
بر روی  Upload ضربه بزنید. 
فایل های مد نظرتان را انتخاب کنید.
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
همه ی کاربران  Google Drive، 15 گیگابایت فضای رایگان دریافت می کنند اما اگر به فضای بیشتری نیاز داشته باشند، می بایست مبلغی را پرداخت نمایند. حافظه ی اضافی از طریق Google One به فروش می رسد. برای دریافت 100 گیگابایت فضا، ماهیانه دو دلار باید هزینه کنید. پیشنهادهای 200 گیگابایتی، 2 ترابایتی، 10 ترابایتی، 20 ترابایتی و 30 ترابایتی هم در دسترس کاربران وجود دارد. 
اگر به هر دلیل نمی خواهید از Google Drive  استفاده کنید از Dropbox استفاده کنید. بعد از نصب Dropbox از پلی استور، راه اندازی آن ساده است:
برنامه ی  Dropbox app را در تلفن همراه باز کنید. 
می توانید حساب کاربری بسازید و یا از حساب کاربری گوگل استفاده کنید. 
بعد از ورود بر روی علامت + ضربه بزنید. 
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
استفاده از  Dropbox تنها تا دو گیگابایت رایگان است. اگر بخواهید Dropbox را ارتقا دهید می بایست ماهانه 12 دلار هزینه کنید. با پرداخت این هزینه، 2 ترابایت حافظه برای بازیابی سی روزه ی اطلاعات و همگام سازی هوشمند را نیز به دست می آورید.
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
اگر از پیام رسان هایی مثل پیام رسان فیسبوک و یا تلگرام استفاده می کنید، با ورود به حساب کاربری خود از هر دستگاهی به پیام های خود دسترسی دارید. اما اگر هنوز از پیامک استفاده می کنید، کارتان کمی سخت می شود. باید یک برنامه نصب کنید که از پیامک ها بک آپ بگیرد، سپس در دستگاه جدید مکالمات خود را ری استور کنید. چند برنامه برای این کار وجود دارد، اما برنامه ی SMS Backup & Restore by SunTech Pty Ltd بیشتر از همه توصیه می شود. می توانید این برنامه را به صورت رایگان از پلی استور دریافت کنید و به راحتی از آن استفاده کنید:
برنامه ی SMS Backup & Restore را بر روی تلفن همراه باز کنید.
بر روی Get Started ضربه بزنید. 
بر روی Set Up A Backup ضربه بزنید. 
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
برای بک آپ گرفتن از شماره تلفن ها، برنامه ی Google Contacts پیشنهاد می شود. این برنامه در برخی از گوشی ها از پیش نصب شده است، اما اگر در گوشی شما وجود ندارد، می توانید آن را دانلود کنید. همه ی شماره تلفن ها به صورت خودکار همگام سازی می شوند. Google Contacts، امکان خارج کردن، وارد کردن و بازیابی شماره تلفن ها را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. 
برنامه ی  Google Contacts را در تلفن همراه باز کنید.
بر روی دکمه ی منو در بالای سمت چپ ضربه بزنید. 
بر روی Settings ضربه بزنید.
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
در آنجا می توان فایل  .vcf  را از حساب کاربری گوگل وارد کنید و شماره تلفن های ذخیره شد در این حساب کاربری را به دست بیاورید.
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
قبلاً بک آپ گرفتن از برنامه ها کمی مشکل بود اما حالا گوگل به صورت خودکار از برنامه های حساب کاربری شما بک آپ می گیرد. به همین علت دانلود برنامه ها  و داده هایشان بسیار راحت است.
در تلفن همراه جدید تنظیمات را باز کنید.
بر روی System ضربه بزنید. 
بر روی Backup ضربه بزنید. 
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
در این صفحه می توانید بک آپ خودکار را در حالت روشن یا خاموش قرار دهید، بک آپ گرفتن را شروع کنید و تاریخچه ی بک آپ ها را ببینید. 
اگر گوشی جدید شما سامسونگ باشد، می توانید از Smart Switch  استفاده کنید. برای این کار باید Smart Switch بر روی هر دو دستگاه نصب کنید و چه بدون سیم و چه از طریق سیم بین آن ها اتصال برقرار کنید. Smart Switch می تواند برای انتقال هر چیزی به کار رود: لیست تماس ها، شماره تلفن ها، داده های تقویم، پیامک، صوت و تصویر. 
برای شروع برنامه ی Smart Switch را در دستگاه قبلی باز کنید. 
برنامه ی Smart Switch را در تلفن قبلی باز کنید.
بر روی Agree ضربه بزنید.
بر روی  Allow ضربه بزنید.
بر روی Let's Go ضربه بزنید.
 بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
بسته به روشی که استفاده می کنید، بر روی Cable و یا Wireless ضربه بزنید. 
بک آپ گرفتن از گوشی اندروید
 

    نظر خودتان را ارسال کنید