noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

5 علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

نویسنده: androidpit ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷ ب.ظ مشاهده: ۱۲۹۵ بار
5 علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

5 علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ : واقعیت این است که همه ی تلفن های هوشمند صرف نظر از برند به دلایل یکسان دچار مشکل شارژ می شوند. در این مطلب دلایل کند شارژ شدن گوشی و کارهایی که می توانید برای آن انجام دهید را برای شما عنوان می کنیم.
مظنون شماره ی یک: کابل
اولین مقصر در کند شارژ شدن گوشی در اکثر موارد کابل USB است. معمولاً علت بد شارژ شدن گوشی به کابل بر می گردد.

5 دلیل کند شارژ شدن گوشی
علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

کابل USB خم می شود، می پیچید، گره می خورد، زیر چرخ صندلی گیر می کند و بالاهای زیادی به سرش می آید؛ همه ی این اتفاقات از برقراری اتصال سالم و انتقال نیرو جلوگیری می کنند. سر کابل را چک کنید، آسیب پذیر محل در کابل محل اتصال آن به سری هاست. 
کابل ها از آسیب مصون نیستند و همچنین سری های USB بعد از مدتی مستهلک می شوند و شما احساس می کنید به خوبی جا نمی روند. اگر شارژر اصلی تلفن همراه شما دیگر کارایی ندارد، برای خرید شارژر خیلی دقت کنید. کابل های باکیفیت از سیم های مسی برخوردارند اما ارزان قیمت ها معمولاً سیم های آلومینیومی و یا حتی ارزان تر دارند. پوشش پلاستیکی دور سیم هرچه ضخیم تر باشد کابل دیرتر خراب می شود. 
مظنون شماره ی دو: منبع انرژی
انرژی مورد نظر را از کجا دریافت می کنید؟ اگر تلفن خود را به لپ تاپ وصل کرده اید، طبیعی است که سرعت شارژ پایین باشد. همینطور شارژ بی سیم Qi که اخیراً در گوشی های پرچم دار سامسونگ، ال جی و گوگل رویت می شود نیز سرعت پایینی دارد. هر چند فناوری Qi بی نظیر است اما این بی نظیری موجب فدا کردن سرعت می شود. 

5 دلیل کند شارژ شدن گوشی
علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

بهترین منبع شارژ برق خانگی است. هرچند در این مورد هم احتمال خطر وجود دارد؛ مثلاً اگر در ساختمانی زندگی می کنید که سیم کشی آن استاندارد نیست، احتمال بد شارژ شدن دستگاه ها وجود دارد. اگر فکر می کنید سیم کشی ها معیوب هستند با برقکار تماس بگیرید. 
مظنون شماره ی سه: شارژر و آداپتور
بعد از برق و سیم، آداپتور شارژر می تواند مشکل ساز باشد. تولیدکنندگان معمولاً برای هر گوشی یک آداپتور خاص تولید می کنند. جابجایی آداپتورها برای تلفن های مختلف می تواند در ولتاژ، آمپر و وات اختلال ایجاد کند. بهترین کار این است که همیشه از شارژر اصلی تلفن خودتان استفاده کنید و یا در صورت لزوم از آداپتوری با مشخصات آداپتور اصلی استفاده کنید. 
مظنون شماره ی چهار: خود تلفن همراه
متاسفانه حقیقت دارد! اگر به این فکر می کنید که چرا گوشی Galaxy S5 شما دیر شارژ می شود، باید بدانید که دستگاه شما مستهلک شده است. پردازشگر های جدید از شارژ سریع پشتیبانی می کنند حتی برخی شارژ توربو را نیز تحت پوشش قرار می دهند. تلفن های همراه جدید با ده دقیقه شارژ ساعت ها کار می کنند.
تلفن هایی که روی شارژر آن ها علامت صاعقه وجود دارد نیز از شارژ سریع بهره مند هستند. باتری های کهنه دیگر خوب شارژ نمی شوند. اگر تلفن شما باتری قابل تفکیک دارد آن را با یک باتری نو تعویض کنید. 
علت دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ : مظنون شماره ی پنج: شما!
شما بدترین مانع برای شارژ سریع تلفنتان هستید. دست از سر تلفن همراهتان بردارید.  چرخیدن بیش از حد در اینستاگرام باتری را می بلعد. هنگام شارژ گوشی از آن استفاده نکنید. حتی بهتر است وای فای، بلوتوث  و دیتای تلفن خود را خاموش کنید. بنابراین برای داشتن شارژ خوب و سریع بهتر است از آن استفاده نکنید، تلفن را با شارژر اصلی به برق شهری وصل کنید. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید