noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

11 روش جهت کارایی بیشتر نوت 9

نویسنده: cnet.net ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱ ق.ظ مشاهده: ۲۸۵ بار
11 روش جهت کارایی بیشتر نوت 9

11 روش جهت کارایی بیشتر نوت 9

نوت 9 مجموعه ای بزرگ از امکانات را در اختیار شما قرار خواهد داد. به عنوان مثال می توان به توانایی های مختلف S Pen اشاره نمود که بسیاری از وظایف را توسط ویژگی بلوتوث خود به انجام می رساند. دوربین نوت 9 در تمام مدت در حال آنالیز موقعیت مکانی بوده و زمانی که نزدیک به نمایشگاه و یا مکانی مناسب جهت عکسبرداری باشد ، پیشنهاد تهیه ی عکس را به شما خواهد داد. 
 
تغییر دکمه های کنترل 

note-9-navigation-button
 
به صورت از پیش تعیین شده دکمه ی های پایین صفحه از چپ به راست برای س برنامه های اخیر ، خانه و بازگشت خواهد بود. چینش این دکمه ها با دیگر گوشی های سامسونگ متفاوت بوده که معمولا به صورت بازگشت، خانه و برنامه های اخیر می باشد. جهت تغییر این حالت می توانید به قسمت Settings رفته و از قسمت Display و Navigation Bar گزینه ی Button Layout را به سلیقه ی خود تغییر دهید. 
 
استفاده از کارت حافظه 
 
جهت داشتن آزادی عمل و خیالی آسوده نیاز به کارت حافظه خواهید داشت ، هر گوشی سامسونگ نیاز به کارت حافظه دارد و  نوت 9 هم مانند دیگر محصولات این شرکت می باشد. جهت ذخیره ی عکس ها و ویدئو ها بر روی کارت حافظه کافیست به Settings Gear رفته و گزینه ی Storage location را انتخاب نموده و SD Card را برگزینید. 
 
استفاده ی سریع از دوربین
 
استفاده ی سریع دوربین یک ویژگی کارآمد گوشی های سامسونگ بوده و در طی سال ها تمامی آن ها توسط فشردن دو مرتبه ی دکمه ی قفل،  قابلیت عکس برداری سریع را برای شما فراهم آورده اند. اگر می خواهید از فعال بودن این ویژگی مطمئن شوید کافیست برنامه ی دوربین را باز نموده و در قسمت Settings Gear گزینه ی Quick Lunch را فعال نمایید. 
 
ویژگی های Icon Frames و Icons Only  
note-9-app-icons
جهت اضافه و یا حذف نمودن فریم دور آیکون های برنامه ها می توانید به Settings رفته و گزینه ی Display را انتخاب نموده و سپس Icon Frames را انتخاب کنید. 
 
تغییر وضوح تصویر
 
گوشی نوت 9 دارای یکی از بهترین نمایشگر های موجود در بازار است اما استفاده از این نمایشگر در کنار وضوح تصویر بالا میزان زیادی از حجم باتری آن را مصرف می نماید. جهت تغییر میزان وضوح تصویر می توانید این گام ها را دنبال نمایید : Settings> Display > Screen resolution. گزینه ی FHD Plus 2.200 * 1.080 بهترین انتخاب خواهد بود.
 
Edge Panel
 
زمانی که استفاده از گوشی نوت 9 را آغاز می نمایید ممکن است متوجه نوار باریک و سفید رنگ سمت راست تصویر شوید ، وقتی  آن را به سمت چپ کشیده برنامه های پر استفاده و دیگر قابلیت های آن را خواهید دید. 
این ویژگی موجب شده تا به صورت همزمان از دو برنامه در پنجره های کوچکتر استفاده نموده و نیز اطلاعات را با یکدیگر مقایسه نمایید.  از طریق  Settings > Display > Edge screen > Edge panels می توانید برنامه های مورد استفاده ی خود را در آن قرار داده و نیز یک لیست مخاطبین را نیز تهیه نمایید.   
 
 
Edge Lighting 

note-9-app
 
زمانی که ویژگی Edge Lighting را فعال نمایید ، با داشتن تماس ورودی،  لبه های گوشی روشن شده و نظر شما را به خود جلب می نماید. حتی زمانی که گوشی را به روی نمایشگر گذاشته باشید از وجود تماس آگاه خواهید شد؛. در صورت نیاز میتوان میزان نور ، رنگ و قطر آن  را نیز مشخص نمایید. جهت انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید : 
 Settings > Display >  Edge screen > Edge lighting
 
لمس های تصادفی 
 
تماس گرفتن یا پیام فرستادن به صورت تصادفی زمانی که گوشی در جیب و یا کوله ی شما باشد ممکن است آزاردهنده باشد و می توانید از طریق  Settings > Display > Block accidental touches از بروز اینگونه اتفاقات جلوگیری کنید. با فعال نمودن این حالت حسگرهای نور گوشی شما زمانی که در مکانی تاریک باشید ، گوشی را آگاه نموده و از تماس های ناخواسته و تصادفی جلوگیری به عمل خواهد آورد.
 
استفاده از محافظ صفحه 
 
گوشی نوت 9 نمایشگری زیبا و فوق العاده داشته و جهت محافظت از آن حتما نیاز به محافظ صفحه خواهد داشت. اما ممکن است کمی حسگر صفحه ی نمایشگر دچار مشکل شود. جهت رفع مشکل میتوانید از طریق Settings > Advanced features و Touch Sensitivity میزان حساسیت صفحه را تغییر داده و به راحتی از گوشی خود استفاده نمایید. 
 
حسگر اثر انگشت 

note-9-edge-lighting 
گوشی نوت 9 دارای صفحه ی بزرگی بوده و رسیدن به بالای صفحه جهت دیدن پیام ها کمی سخت میباشد از این رو می توانید از حسگر پشت صفحه جهت دیدن پیام ها استفاده نمایید ، جهت انجام این کار قدم های زیر را دنبال نمایید :  Settings > Advanced features > Finger sensor gestures 
 
حذف BIxby
 
این امکان وجود دارد تا برخی از با اشتباه فشردن دکمه ی Bixby بخواهند تا آن را غیر فعال نمایند ، جهت انجام این کار کافیست دکمه ی Bixby را به مدت 5 ثانیه نگه داشته و با باز نمودن صفحه ی آن از منوی سمت راست فعالیت آن را متوقف نمایید. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید