noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نوت 9 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

نویسنده: samsungia.com ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۹ ب.ظ مشاهده: ۵۶۶۰ بار
نوت 9 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

نوت 9 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

نوت 9 اصلی و تقلبی : در این مقاله به تفاوت های موجود میان گلکسی نوت 9 اصلی و کپی اشاره شده تا با علم به آن ها بتوانید گوشی مورد علاقه ی خود را با دقتی بالا و کمترین دردسر تهیه نمایید. قیمت جهانی نوت 9 در روزهای آغازین 1.000 دلار و مدل کپی آن 99 دلار تعیین گردیده. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-1
نوت 9 اصلی 

در عکس بالا تفاوت های بین دو جعبه نشان داده شده که در سمت چپ جعبه ی نوت 9 اصلی و در سمت راست جعبه ی نوت 9 کپی قرار داده شده و همانطور که مشخص است طراحی آن ها بسیار متفاوت بوده و در واقع سامسونگ طراحی جعبه ی گوشی پرچمدار جدید خود را با شمایلی کاملا متفاوت به مدل های قبلی ارائه نموده.
 
fake-galaxy-note9-vs-real-2
 نوت 9 اصلی

در عکس بالا جعبه ی گوشی Galaxy S8 قرار داده شده و همانطور که در تصویر به صورت کاملا واضح مشاهده می کنید جعبه ی نوت 9 کپی ، بسیار مشابه به جعبه ی S8 بوده و با دقتی بالا از آن کپی برداری شده. جنس جعبه ی اصلی بسیار نرم و مسطح بوده اما جنس جعبه ی کپی کاغذی و بسیار نامرغوب می باشد. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-3
 نوت 9 اصلی

در پشت جعبه ها بسیار مشابه بوده و اگر کمی دقت کنید می توانید تفاوت بین فونت ها روشن بودن نوشته های بر روی جعبه ی کپی روشن تر از نوشته های جعبه ی اصلی می باشند. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-4
 نوت 9 اصلی

اما در زیر پوسته ی قرار داده شده جعبه ها بسیار مشابه بوده که این شباهت در عکس بالا به صورت کامل مشخص می باشد. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-5
 
اما زمانی که جعبه ها را باز کنید می توانید ببینید که در جعبه ی گوشی کپی که در سمت راست قرار گرفته مستقیما گوشی را دیده و در جعبه ی اصلی روکشی مشکی قرار گرفته. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-6
 
در جعبه ی روی گوشی اصلی که به رنگ مشکی در عکس بالا به نمایش درآمده دفترچه ی راهنما قرار داده شده که در جعبه ی کپی همچین چیزی قرار نگرفته. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-7

fake-galaxy-note9-vs-real-8

fake-galaxy-note9-vs-real-9

 
در عکس های بالا محتویات داخل جعبه به نمایش درآمده که شباهت زیادی به یکدیگر ندارند. در جعبه ی کپی شارژر بزرگ و سفید رنگ و هدفون های بی کیفیت قرار گرفته ، در جعبه ی اصلی که در سمت چپ دیده میشود سیم های مشکی رنگ و هدفون AKG به صورت کامل به نمایش گذاشته شده. در جعبه ی نوت 9 اصلی چند قطعه ی متفاوت شامل آداپتور و بالشتک هدفون ها دیده می شود.
 
fake-galaxy-note9-vs-real-10
 
در عکس بالا قطعه ای دیده می شود که جهت تعویض نوک S Pen استفاده می گردد. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-11
نوت 9 اصلی

fake-galaxy-note9-vs-real-12

 
از نظر ظاهری امکان دارد این گوشی ها بسیار مشابه به یکدیگر باشند مکان قرارگیری دوربین و حسگر اثر انگشت بسیار مشابه می باشند.
 
fake-galaxy-note9-vs-real-13
 
در عکس بالا نوشته ای سفید رنگ در پشت گوشی کپی دیده شده که بر روی گوشی اصلی نبوده و تنها با فونتی کمرنگ کلمه ی FCC با چند عبارت دیگر دیده میشود. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-14
 
 در عکس بالا نیز رنگ مشکی نوت 9 کپی قرار داده شده که بسیار قطور بوده و نوشته های سفید رنگ در پایین آن به صورت مشخص دیده می شوند. درب پشتی گوشی کپی نیز از جنس شیشه نبوده و تنها یک روکش پلاستیکی بر روی آن قرار گرفته. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-15
 
اما در جلوی گوشی باز هم شباهت هایی دیده شده و استفاده از ویژگی صفحه ی همیشه روشن AOD در گوشی کپی بسیار عجیب به نظر میرسد. تفاوت اصلی این نمایشگرها در خمیده بودن نمایشگر بوده که امضای اصلی سامسونگ به شمار آمده که گوشی کپی فاقد این نوع نمایشگر می باشد. 
fake-galaxy-note9-vs-real-16

fake-galaxy-note9-vs-real-17
 
کیفیت تصویر دو گوشی بسیار متفاوت بوده و همانگونه که در تصاویر بالا مشاهده میکنید کیفیت در نمایشگر AMOLED نوت 9 اصلی با لبه های باریک تر و صفحه ی کشیده تر بسیار شفاف به نظر میرسد. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-18
 نوت 9 اصلی

دوربین ها عملکردی کاملا متفاوت داشته و در گوشی تقلبی تنها یک دوربین کارکرده و از ویژگی های مختلف خبری نیست. در ادامه به عکس آزمایشی گرفته شده اشاره خواهیم نمود. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-19
 
در عکس بالا عملکرد ضعیف دوربین گوشی تقلبی به صورت کامل به نمایش درآمده. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-20

fake-galaxy-note9-vs-real-21 

در عکس های بالا مکان جایگیری دکمه های مختلف به صورت کامل به صورت کاملا واضح به نمایش گذاشته شده که میتوانید ببینید بسیار مشابه به یکدیگر بوده و دکمه های پاور ، کنترل صدا  و بیکسبی در جای دقیق می باشد. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-22
 
اما نکته ی خنده دار اینجاست زمانی که دکمه ی بیکسبی را فشار دهید یک بیکسبی کپی و بی عملکرد ظاهر شده. البته باید به طراحان این نسخه ی کپی تبریک گفت. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-23
 
در انتهای گوشی همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید جایگذاری اسپیکر ، جک 3.5 میلیمتری و قلم S Pen بسیار مشابه بوده اما با دقت کمتری نسبت به نوع اصلی کار گذاشته شده اند. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-24
 
در عکس بالا نیز قلم های S Pen این دو گوشی نشان داده شده که دنیایی از تفاوت میان آن ها دیده می شود. جهت بیرون آوردن قلم گوشی کپی باید زحمت زیادی به خرج داده و آن را با کمک سوزن ، چاقو یا ناخن بیرون بکشید. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-25 

در پشت قلم S Pen اصلی دکمه ای قرار داده شده تا برخی از دستورات را به صورت بیسیم و از راه دور بر روی گوشی اجرا کند. اما قلم کپی دکمه ای نداشته و جالب تر از همه فلزی بودن آن است. 
 
fake-galaxy-note9-vs-real-26
 نوت 9 اصلی
fake-galaxy-note9-vs-real-27
 
حسگر پشت گوشی کپی عمل میکند اما با کمی تاخیر ، مساله ی جالب این است که گاهی بدون نیاز به انگشت دقیق و ثبت شده گوشی به صورت خودکار باز می شود. امیدواریم با ارائه ی این مقاله خریدی مطمئن را برای شما در تهیه ی گوشی مورد علاقه تان رقم زده باشیم. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید